Сесія Козятинської районної ради не відбулась

27 жовтня мала відбутися 17 чергова сесія районної ради 7 скликання. Але станом на 10:00 годину головою районної ради Віктором Слободянюком пленарне засідання так і не було відкрито у зв’язку з відсутністю кворуму.

Сесія ради є правомочною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради, тобто не менше 18 чоловік. До сесійної зали із 34 депутатів з’явилось лише 16.

На жаль, причиною тому, що вперше за час роботи 7 скликання сесія не змогла розпочати свою роботу стало бажання певних осіб перетворити сесійну залу на арену для політичних ігрищ та місце потурання власним амбіціям, які явно не спрямовані на розвиток району. Так, частина депутатів була відсутня з поважних причин, чого не скажеш про решту. Основна маса депутатських крісел того дня пустувала, бо люди які мали їх займати, стали учасниками змови, просто зневаживши інтересами громади та своїх виборців.

Тож чому і найцікавіше - кому вигідно, щоб сесія не відбулась? Звертаючись до присутніх у залі, голова районної ради Віктор Слободянюк повідомив, що до порядку денного було внесено питання про звіт голови районної державної адміністрації щодо виконання повноважень, делегованих райдержадміністрації районною радою. Однак, з незрозумілих причин Олег Оркуша категорично відмовлявся звітувати (мабуть немає про що) перед депутатами, сільськими, селищними головами та громадськістю району. Але на засіданнях постійних комісій та Президії районної ради все ж було прийнято рішення про включення даного питання до порядку денного. Адже звіт дасть можливість проаналізувати хід виконання районних програм, бюджету та внести відповідні корективи по тих програмах, які не виконуються або потребують до фінансування. Саме це і стало каменем спотикання та причиною відсутності очільників виконавчої гілки влади - тих, хто в першу чергу повинен бути зацікавлений в тому, щоб сесії, на розгляд яких виносяться питання по освіті, медицині і загалом життєдіяльності району, відбувались.

                                                                                                            

На засіданні 17 сесії повинні були звітувати керівники комунальних підприємств про виконання статутних вимог, планувалось внесення важливих змін до ряду програм, перерозподіл коштів районного бюджету, розгляд десятка земельних питань. Також відповідні рішення мали бути прийняті по реорганізації навчальних закладів, введення додаткових ставок для забезпечення інклюзивної освіти, затвердження мережі освітніх шкільних округів та опорних шкіл. Але депутати з числа директорів шкіл у повному складі проігнорували сесію, підкоряючись вказівкам начальника відділу освіти, яка створює умови роботи близькі до режимних підприємств.

Тож, на превеликий жаль, нинішній адмінресурс продовжує працювати згідно ницих засад колишньої влади регіоналів, які на сьогоднішній день «перефарбувались» і продовжують втілювати в життя плани по досягненню особистих цілей замість того, щоб працювати на благо Козятинщини.

Незважаючи на зрив сесії, було проведено зібрання активу за участі сільських, селищних голів, керівників установ, організацій, на якому було обговорено нинішній стан справ в районі та виконання повноважень делегованих райдержадміністрації районною радою.

                                                      

Голова районної ради Віктор Слободянюк підняв питання недостатнього фінансування затверджених за поданням райдержадміністрації програм; завищення ціни ремонту доріг в районі; втручання райдержадміністрації в роботу Терцентру шляхом проведення безпідставних перевірок; порушення фінансової дисципліни щодо проведення платежів, які впливають на життєдіяльність районної ради та стосуються відстоювання майнових інтересів громад сіл, селищ Козятинського району; відсутності конкретних дій зі сторони райдержадміністрації по питанню передачі міською радою Козятинській ЦРЛ права на користування земельною ділянкою; відсутня підтримка по створенню КП «Козятинбуд» на базі майна ПМК-9, що дозволить обслуговувати бюджетні організації району та вносити відрахування до районного бюджету; недопрацювання управління регіонального розвитку райдержадміністрації щодо залучання грантових коштів через участь в конкурсах програм розвитку та ін.

                                                     

Висловили свою позицію і сільські, селищні голови, наголосивши, що їм набридло спостерігати за чварами та конфліктами між районним керівництвом і  вони хотіли б нарешті побачити порозуміння та злагоджені дії.

Йосипівський сільський голова Віктор Свинарчук зазначив, що райдержадміністрація могла б підписати меморандум про співпрацю з головами місцевих рад замість його підписання з міською радою, а також підняв  питання можливості організації харчування учнів шкіл продукцією з Козятинського м’ясокомбінату.

Кордишівський сільський голова Іван Байда озвучив проблему фінансування дошкілля та закладів культури.

Сільський голова с. Вернигородок Володимир Гуп’якзазначив, що так і не було виділено обіцяні сільській раді 200 тис. грн. з районного бюджету на ремонт доріг (навіть незважаючи на залучення позабюджетних коштів).

                                                      

Депутати районної та обласної рад Володимир Шубович та Микола Рибак наголосили, що з метою вирішення нагальних питань, що стосуються життєдіяльності району, очільникам гілок влади необхідно об’єднати свої зусилля та припинити міжусобиці.

Тож за підсумками засідання було прийнято рішення про необхідність проведення розширеного засідання активу за участі обласного, районного керівництва, сільських, селищних голів з метою конструктивного обговорення ситуації, що склалась в районі та прийняття відповідних рішень.

Сподіваємось на те, що в подальшому депутати будуть виконувати свої обов’язки перед територіальною громадою та не зважатимуть на вказівки чиновників, які наголошують на своїх високих рангах. Хочеться вірити, що народні обранці більше не потуратимуть безглуздим забаганкам лицемірів у державних структурах та зберуться наступного разу в сесійній залі у більшому складі. Про дату проведення чергового сесійного засідання буде повідомлено додатково.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація