Сесія Пляхівської сільської ради: рішення про дострокове припинення повноважень сільського голови не підтримано

12 червня  відбулось засідання 10 позачергової сесії Пляхівської  сільської ради.

Зважаючи на те, що основним в порядку денному було резонансне питання про дострокове припинення повноважень сільського голови, участь у відкритому засіданні сесії взяв голова районної ради Віктор Слободянюк, керуючий справами апарату районної ради Анатолій Колісний, сільські голови, активна та небайдужа громада, представники райдержадміністрації.

Позачергова сесія була скликана розпорядженням сільського голови Олександра Романюка відповідно до заяви ініціативної групи.

Причиною конфліктної ситуації, яка розгорілась, стали землі пасовищ та сіножатей, що знаходяться за межами сільської ради і які планувалося включити до меж населеного пункту, щоб у подальшому надавати земельні ділянки у приватну власність громадянам, які першочергово цього потребують.

Перед присутніми виступив сільський голова Олександр Романюк, який зазначив, що проти нього розпочата брудна кампанія, причиною якої стала принципова позиція щодо недопущення дерибану земель державної власності, та використання земель СФГ «Пляхівське» без сплати при цьому оренди. З ініціативи керівника даного СФГ до Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» були подані заяви громадян щодо виділення вільних земельних ділянок державної власності, земель запасу, сіножатей та пасовищ, земель під господарськими дворами у приватну власність, однак відповідні заяви на погодження до сільської ради не надходили. Очільник територіальної громади наголосив, що з моменту обрання на посаду діяв виключно згідно законодавства України та не використовував свою посаду в корисливих цілях для себе чи своєї родини та зазначив, що усі спірні питання мають вирішуватись виключно на сесії сільської ради.

                                                      

В ході засідання атмосфера в залі була напруженою та емоційною. Люди висловлювали обурення стосовного того чому депутати сільської ради ініціювали проведення позачергової сесії з винесенням питання про дострокове припинення повноважень сільського голови без відповідного обговорення з виборцями на своїх округах.

                   

Голова СФГ «Пляхівське», депутат районної ради Віктор Савчук зазначив, що справно сплачує податки до місцевого та державного бюджету, а стосовно земельного питання, то спочатку навіть не мав уявлення, де  знаходяться землі, які в подальшому стали причиною конфлікту. Після звернення до Головного управління Держгеокадастру, за словами Віктора Васильовича, було встановлено, що розподіленими можуть бути 36 га земель пасовищ та сіножатей, які розміщені за межами населеного пункту, і в будь-який момент можуть бути надані жителям інших районів та областей. У зв’язку з цим було ініційовано звернення 16 жителів громади до ЦАП «Прозорий офіс» з метою оформлення земельних ділянок за межами населеного пункту та в межах господарських дворів. Але у зв’язку з конфліктною ситуацієюдозволу не було надано нікому, а документи були повернуті.

                                                       

Голова районної ради Віктор Слободянюк закликав учасників конфлікту до порозуміння та співпраці на благо громади та цивілізованого вирішення спірних питань.

                                                       

Староста сільських голів, Збаразький голова Людмила Лавренюк зазначила, що надзвичайно неприємною є ситуація, яка склалася, коли два керівника не можуть знайти спільну мову, що призвело до збурення громади.

                                                      

Після того, як кожен бажаючий висловив свою точку зору щодо дострокового припинення повноважень сільського голови, депутати довго не могли визначитись, що їм робити – голосувати чи зняти питання з розгляду. Однак Олександр Романюк настояв на необхідності проведення голосування. Тож за результатами таємного голосування дострокового припинення повноважень сільського голови не відбулось. Лише 4 депутати висловились за відставку сільського голови. Такий вердикт лічильної комісії присутні у залі зустріли гучними оплесками, продемонструвавши свою одноголосну підтримку очільника громади.

                                                      

                                                  

                                                  

                                                  

                                                  

                                                 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація