Сільські голови взяли участь в онлайн-семінарі щодо актуальних питань діяльності органів місцевого самоврядування

Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування продовжує практику проведення онлайн-семінарів на тему «Актуальні питання органів місцевого самоврядування». Так, 13 червня в офісі Секретаріату ВОАОМС відбулася черговий семінар в режимі онлайн стосовно питань, які викликають зацікавлення та потребують обговорення і роз’яснення.

В семінарі взяли участь Голова обланої ради, Голова ВОАОМС Анатолій Олійник, Керівник Секретаріату ВОАОМС Віктор Вікалюк, Голова Української Асоціації аграрного сектору Дмитро Крошка, Директор Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталя Гижко, спеціаліст з Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Віталій Павлишен, заступник директора Департаменту фінансів ОДА Олександр Горба, працівники Секретаріату ВОАОМС та близько 300 представників територіальних громад в онлайн-режимі.

Взяли участь в семінарі і очільники територіальних громад Козятинського району.

Про вплив аграрного сектору на розвиток місцевих громад Голова Української асоціації аграрного сектору Дмитро Крошка, зауваживши на необхідності орієнтування на західний ринок та розвитку конкурентоспроможності. – «Вінницька область є лідером в аграрному виробництву і можлива співпраця між громадою і бізнесом, який діє у площині цієї територіальної громади. Не так давно я був ініціатором створення Асоціації садівництва і хочу сказати, що Вінниччина є лідером у  виробництві фруктів. Але минулий рік, на жаль,  показав не активу ситуацію у бізнесі в цьому напрямі. Тому рекомендую звернути увагу на бізнесові проекти у сфері ягідництва» –  повідомив пан Дмитро

Тему наслідків аудиту Рахунковою палатою одержання державної допомоги по виплаті дотацій за утримання молодняка ВРХ, який утримується в господарствах населення у 2019 р. висвітлив спеціаліст Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Віталій Павлишен. Зокрема, увагу було акцентовано на проблемах при виплаті дотацій та причинах несвоєчасних виплат. Особливу увагу було приділено процедурі складання первинної документації для отримання дотацій на утримання молодняка ВРХ.

Заступник директора Департаменту фінансів ОДА Олександр Горба розповів учасникам про формування та виклики виконання бюджетів територіальних громад, висвітлюючи питання розподілу ресурсів місцевих бюджетів. Також під час свого виступу пан Олександр висвітлив статистичні дані щодо темпів росту місцевих бюджетів, виконання плану доходів, тощо.

Про підготовку та подання грантових пропозицій до вітчизняних та закордонних донорських організацій розповіли працівники Центру комунікації, зовнішніх зв’язків та залучення грантових ресурсів ВОАОМС.

“Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування є координатором проекту Ерасмус +, тому ми на практиці знаємо як писати, вигравати та реалізовувати міжнародні проекти і ми готові ділитись цим досвідом з вами. В березні цього року ми надіслали усім членам Асоціації лист, щодо проблемних питань громад, які можливо вирішити за допомогою залучення позабюджетних коштів. Більшість громад звернулись із проблемами збереження культурної спадщини та термомодернізації закладів та установ соціальної сфери. Сьогодні ми представимо підбірку можливостей  за допомогою яких можна вирішити дані питання” – звернулась до присутніх заступник керівника Секретаріату – Завідувач Центру комунікації, зовнішніх зв’язків та залучення грантових ресурсів ВОАОМС – Ольга Олійник.

Детальніше про залучення коштів міжнародних фондів для реалізації проектів із термомодернізації закладів та установ соціальної сфери та збереження культурної спадщини (відповідно до звернень та запитів членів Асоціації) розповіла –  головний спеціаліст Центру комунікації, зовнішніх зв’язків та залучення грантових ресурсів ВОАОМС – Вікторія Захарчук.

“Важливо завчасно готувати грантові заявки та не чекати останніх днів подачі, так, працівники Центру  зможуть  допомогти із її якісним  заповненням, перекладом, а також виступити партнерами у проекті” – наголосила пані Вікторія.

Про можливості для пошуку міжнародних партнерів та співпрацю із волонтерами Корпусу миру США в Україні розповіла заступник Завідувач Центру комунікації, зовнішніх зв’язків та залучення грантових ресурсів ВОАОМС – Аліна Саволюк.

На завершення, Волонтер Корпусу Мир США в Україні –  Ешлі Блейк Нейлсен розповіла про проекти над яким працює  на Вінниччині. Зокрема про проект ” Волонтерство на Вінниччині”, що має на меті популяризацію волонтерства серед молоді Вінницької області та  збільшення кількості активної молоді у громадах у Вінницькій області.

Також, на зустрічі була присутня голова агенції регіонального розвитку – Наталя Гижко, що розповіла присутнім про SMART – спеціалізацію, як один ыз основних інструментів регіональної політики.

                        

                        

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація