Сільські голови взяли участь в онлайн-семінарі щодо актуальних питань діяльності органів місцевого самоврядування

16 квітня відбувся онлайн-семінар організований обласною асоціацією органів місцевого самоврядування.

На заході були присутні перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради Інна Кухарчук, керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк, а також представники профільних департаментів та управлінь облдержадміністрації. 

Також в семінарі взяли участь заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк, заступник голови райдержадміністрації Ігор Булавський, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Анатолій Колісний, очільники територіальних громад.

Тема онлайн-семінару – актуальні питання діяльності органів місцевого самоврядування.

Розпочинаючи роботу керівник Секретаріату обласної асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк наголосив на важливості проведення плідного обговорення всіх питань, які винесено на порядок денний та закликав учасників бути активними.

В ході засідання присутні обговорили ряд питань, які стосувались надання первинної медичної допомоги жителям сільських населених пунктів та створення освітніх округів і опорних закладів освіти з метою покращення умов для здобуття повної загальної середньої освіти.

Заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко зазначив, що рівень заробітної плати у лікарів первинної ланки зріс. За останньою інформацією Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації переважна більшість лікарів у сільській місцевості отримують 16 тис. 500 грн й більше.

– В галузі освіти теж відчутні зміни. Цьогоріч освітню субвенцію ми отримали раніше та вже розприділили ці кошти, раніше ми їх отримували влітку, – сказав перший заступник голови облдержадміністрації.  – Тобто тепер робота за вами й залежить від роботи кожного із вас на місцях. Потрібно вчасно провести тендерні закупівлі на придбання меблів, дидактичного матеріалу, навчальних посібників, а також очікуємо додатково Постанову Кабінету Міністрів щодо шкільних автобусів.

Говорили також і про необхідність створення опорних шкіл та впровадження нової української школи.

Заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник поінформував про впровадження в області ринку електроенергії.

З 1 січня 2019 року вступив в дію закон України про впровадження ринку електричної енергії, а з 1 липня поточного року цей закон буде введено в дію в повному обсязі. На сьогодні співвідношення виробництва електроенергії виглядає наступним чином: атомна енергетика – 55%, ТЕС – 30%, ГЕС – 7%, решта, в тому числі сонячні електростанції – 8%.». Окремо, Василь Броварник зупинився на функціонуванні обленерго: «З 1 січня ПАТ «Вінницяобленерго» розподілило роботу за 2 напрямками: транспортування електричної енергії забезпечує балансоутримувач і власник електричних мереж – безпосередньо обленерго, а постачання електроенергії у Вінницькій області покладено на ТОВ «ЕНЕРА Вінниця». Але постачальник універсальних послуг визначений не більше ніж на 2 роки, а далі відбуватимуться ринкові відносини регулювання. На сьогодні ліцензії на продажу електроенергії отримали близько 300 підприємств, які постачатимуть її для всіх споживачів.

Про створення освітніх округів та опорних закладів освіти з метою покращення умов для здобуття повної загальної середньої освіти розповів головний спеціаліст відділу загальної середньої та дошкільної освіти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олександр Лемещенко.

Головний спеціаліст відділу лікувально-профілактичної допомоги дорослому населенню – обласний спеціаліст сімейної медицини Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Алла Гайдаш про стан надання первинної медичної допомоги жителям сільським населених пунктів.

Начальник відділу виробництва продукції тваринництва та харчової промисловості Ірина Гальчинська та начальник відділу бухгалтерського обліку, звітності та фінансового забезпечення Депаратменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Віталій Павлишен розповіли про виплати дотацій за молодняк великої рогатої худоби, який утримується в господарствах населення у 2019 році.

                   

                       

                   

                   

                   

   

         

    

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація