Справжній виклик для усієї Вінниччини - трагедія, що відбулась 26-27 вересня на Калинівщині

Козятинський район, що вже від перших годин розгортання надзвичайної ситуації приймав евакуйованих із сусіднього району мешканців, витримав цей виклик гідно.

На Козятинщині оперативно організувався районний штаб територіальної оборони, техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, до складу якого увійшли представники районної та міської влад, соціальних закладів, у тому числі лікарень та територіальних центрів, силових структур та відділення МНС. Майже усю ніч населені пункти району приймали групи евакуйованих калинівчан, яким одразу надавалась необхідна допомога: прихисток, гаряча їжа та напої, вода, теплі речі, можливість відпочити. Загалом, до Козятинщини прибуло близько 400 мешканців Калинівського району, із яких близько третини – діти (у тому числі малята до року). Усі евакуйовані громадяни були розміщені у районних соціальних закладах та отримали прихисток у домівках гостинних небайдужих мешканців Козятинського району. Так, калинівчан доправили до приміщення Глуховецької лікарні, Махнівського медико-соціального відділення для тимчасового проживання та медичного обслуговування, відділень центральної районної лікарні та лікарні відновного лікування, школи-інтернату-гімназії. До того, понад сотню евакуйованих запросили перепочити до власних помешкань мешканці смт Глухівці, сіл Збараж та Махнівка.

Разом з тим, на територію району прибули та були розміщені у соціальних закладах біля двох сотень спецпризначенців та бійців Національної гвардії, що контролюватимуть спокій та дотримання громадського порядку на території тимчасово евакуйованих населених пунктів Калинівщини.

До роботи районного штабу територіальної оборони Козятинського району, техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, зокрема, у частині організації допомоги евакуйованим громадянам, долучився голова Козятинської районної ради Віктор Слободянюк разом із усім апаратом органу районного самоврядування. Так, Віктор Миколайович вже зранку 27 вересня відвідав Глуховецьку лікарню, де зупинилися біля 60 калинівчан. Очільник Козятинського району особисто перевірив умови, у яких перебували евакуйовані громадяни.

- Я мав змогу поспілкуватись із нашими, на жаль, вимушеними гостями, - зауважив Віктор Слободянюк. – Зрозуміло, що осмислення розмаху та оцінка глибини надзвичайної ситуації, що сталась на Калинівщині, розповіді та душевний біль очевидців трагедії, не можуть залишити байдужим. Разом з тим, розуміння необхідності надання якнайшвидшої та якнайоперативнішої допомоги сусідам не залишає можливості розслабитись та опустити руки. Саме тому наше першочергове завдання: забезпечити евакуйованих із зони лиха усім необхідним та зробити перебування сусідів на території району комфортним. З цієї нагоди хотів би відмітити гарну роботу Глуховецького селищного голови Олександра Амонса, який оперативно організував розміщення та надання допомоги евакуйованим мешканцям Калинівського району.

Користуючись нагодою, Віктор Слободянюк висловив також вдячність аграріям Козятинського району, які з власної ініціативи надали у місця локального розташування тимчасово евакуйованих громадян продукти харчування із очолюваних ними сільгосппідприємств, що дало змогу приготування свіжої гарячої їжі у необхідній кількості. Серед небайдужих – депутат обласної Ради, голова СГ «Маяк» (смт Глухівці) Микола Рибак, депутат Козятинської районної ради, керівник СФГ «Шар» Станіслав Шнайдрук (с. Вовчинець), голова СТОВ «Вернигородоцьке» Володимир Шубович (с. Вернигородок), депутат Козятинської районної ради, голова СФГ «ПН Поділля» Олег Ткачук (с. Перемога), депутат Козятинської районної ради, директор Козятинської філії ПРАТ «Зернопродукт» МХП Віктор Барчук (с. Махнівка), голова СВК «Кашперівський» Леонід Ливун (с. Кашперівка), керівник СВК «Білопільський» Володимир Шашков (с. Білопілля).

- Не можу оминути вдячністю тих добросердних мешканців сіл та селищ Козятинського району, що не залишились осторонь і змогли прихистити калинівчан у своїх помешканнях або ж допомагали по мірі необхідності теплими речами, ковдрами тощо. Така посильна участь козятинців у організації комфортного перебування сусідів на території району, гостинність та бажання допомогти тим, хто у біді, вкотре продемонстрували згуртованість громади району, небайдужість та щирість, - підкреслив голова Козятинської районної ради.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація