Стягнення страхового відшкодування

      Страхування — одна з найдавніших категорій у сфері суспільних відносин. Згідно зі статтею 9 Закону України «Про страхування», страховим відшкодуванням є страхова виплата, яка здійснюється страховиком у межах страхової суми за договорами майнового страхування і страхування відповідальності при настанні страхового випадку.
        Позовна заява до страхової компанії про стягнення страхового відшкодування подається юристом по ДТП в районний суд за місцем знаходження страхової компанії. У такому разі обов'язковим є оплата судового збору. Однак відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 квітня 1996 року № 5 «Про практику розгляду цивільних справ за позовами про захист прав споживачів» на відносини, що виникають з договорів страхування, поширюються положення Закону України «Про захист прав споживачів». А відповідно до статті 110 Цивільного процесуального кодексу України позови про захист прав споживачів можуть пред'являтися за вибором позивача , також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування споживача або ж за місцем заподіяння шкоди чи виконання договору. Тобто дана категорія справ ставитися до альтернативної підсудності. У разі ж подання позову до страхової компанії з посиланням на порушення прав споживачів (відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів») судовий збір не сплачується.

       Справи однаково успішно розглядається судами, як за місцем знаходження відповідача, так і за вибором позивача. При аргументації суми стягнення страхового відшкодування необхідно відповідний висновок фахівця не тільки про підтвердження факту заподіяння шкоди потерпілому, але й про підтвердження причинно-наслідкового зв'язку страхової події з негативними наслідками

          Перед зверненням до суду з позовом до страхової компанії обов'язковим є подання безпосередньо в страхову компанію заяви про виплату страхового відшкодування (відповідно до статті 35 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»). І тільки лише після відмови у виплаті страхового відшкодування або залишення страховою компанією такої заяви без розгляду протягом одного місяця з дня її отримання (строк, встановлений статтею 37 зазначеного Закону для виплати страхового відшкодування) заявник може звернутися до суду з відповідним позовом.

          Проблем при виконанні судового рішення про стягнення страхового відшкодування, як правило, не виникає. Позивачу необхідно буде на підставі судового рішення яке вступило в закону силу, отримати в суді, який розглядав справу, виконавчий лист.

          Після цього необхідно звернутися із заявою про відкриття виконавчого провадження з доданим до заяви виконавчим листом до виконавчої служби за місцем знаходження страхової компанії.

 

За додатковою інформацією та консультаціями просимо звертатись до:

Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:             

 м. Козятин,  пров. Кондрацького, 1А,

тел.:(04342) 2-00-17; 2-02-07    

 

 

Аліна Бондарчук  - головний спеціаліст відділу правопросвітництва та взаємодії із суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги     

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація