Табору «Пролісок» - друге життя!

Дитячий оздоровчий табір «Пролісок», що у селі Йосипівка, який вже більше ніж 25 років гостинно відчиняє свої двері для дітей та пропонує цікаве і насичене дозвілля, на сьогодні зіштовхнувся з багатьма проблемами, які поставили його існування під загрозу.

Вже другий рік фонд соціального страхування не передбачає кошти на оздоровлення дітей, які йшли на здешевлення путівок. До того ж платіжна спроможність батьків на даний час не найкраща. Оновлення потребує матеріальна база табору, що також вимагає значних коштів. Як наслідок вищеперерахованого – значне зменшення кількості юних відпочивальників.

Тому голова районної ради Віктор Слободянюк прийняв рішення звернутися за допомогою до правонаступників колгоспів, за рахунок яких табір отримав своє життя. 20 квітня на території «Проліску» відбулась зустріч голови ради В. Слободянюка з керівниками сільськогосподарських підприємств, аби обговорити шляхи виведення табору з кризового становища. Зустрічав гостей новопризначений директор – О. Бортник, який висловив готовність докласти усіх зусиль для відновлення роботи «Проліска». Участь у нараді також взяв заступник голови райдержадміністрації І. Булавський

Учасники наради оглянули територію, оцінили стан будиночків. Варто зазначити, що ті керівники сільгосппідприємств, які давно не були у таборі, відзначили, що він знаходиться у задовільному, а не критичному стані. В попередні роки частково були закуплені нові меблі, оновлена постільна білизна, посуд, підтримувався благоустрій території, але роботи ще дуже багато. 18 будиночків потребують заміни ліжок, вікон, дверей, підлоги, осучаснення та косметичного ремонту. І хоча цього року на розвиток табору районною радою було виділено 200 тис. грн., але цих коштів недостатньо.

                                                            

                                                            

                                                                    

                                                            

Тож, після огляду території усі присутні зібралися на нараду. В. Слободянюк наголосив, що потрібно зробити усе можливе, аби зберегти табір, який розташований в мальовничій місцині та має чудові ресурси для організації цікавого дитячого дозвілля. Здатися – найлегше, але потім «Пролісок» уже не повернеш. Віктор Миколайович запропонував керівникам сільськогосподарських підприємств спільним коштом здійснити ремонт будиночків. Аграрії підтримали цю ідею. Після попередніх обрахунків було названо суму, необхідну для проведення усіх ремонтних робіт – близько 720 тис. грн. Результатом обговорення стала домовленість, що господарюючі суб’єкти нададуть для цієї потреби по 15 грн. з кожного гектару своїх земель. Було прийнято рішення звернутись також до керівників фермерських господарств району, аби вони також прийняли участь у такій необхідній справі, адже голова ради сільгоспвиробників М. Мельник до обрахунку взяв всю землю, яка є в обробітку.

                                            

Для покращення дозвілля дітей головою ради раніше вже було доручено районним відділам та управлінням (відділу освіти, сектору молоді та спорту, відділу культури і туризму) розробити виховні, оздоровчі, спортивні заходи з обов’язковим їх проведенням на базі табору.

Обговорили на нараді і питання доріг. В. Слободянюк зазначив, що для їх ремонту в районному бюджеті закладено 3 млн. грн. та наголосив, що максимальне співфінансування буде надаватись саме тим сільським радам, які тісно взаємодіють із суб’єктами господарювання.

Ведуться перемови з облавтодором та Укравтодором щодо передачі доріг державного значення, які пролягають територією району, до відомства Козятинського райавтодору, який наразі переживає скрутні часи через недостатнє фінансування. А це надасть можливість залучити додаткові кошти до служби.

                                                          

Щодо руху важковагового транспорту, В. Слободянюк повідомив, що на території району встановлено відповідні обмежуючі знаки, які дозволяють проїзд з навантаженням на вісь до 7 т. З порушниками на протязі 2 місяців велась активна інформативна робота. Невдовзі будуть функціонувати пересувні ваги, складатимуться протоколи. На жаль далеко не всі підприємства, вантажівки яких здійснюють руйнівний вплив на дороги, беруть участь у їх ремонті.

Керівників сільгоспформувань цікавило чи є вже механізм освоєння коштів місцевих бюджетів на ремонт автомобільних доріг. Заступник голови райдержадміністрації І. Булавський повідомив, що на даний час такий механізм уже існує.

Також голова районної ради запропонував керівникам сільгосппідприємств провести в переддень Великодніх свят весняну продовольчу ярмарку. 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація