У Непедівці відбувся схід села

Традиційно, починаючи з лютого місяця в населених пунктах Козятинщини відбуваються загальні збори громадян. 23 березня було проведено схід села у Непедівці, участь в якому взяв заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк.

Незважаючи на те, що до зали місцевого Будинку культури завітало небагато жителів громади, засідання виявилось досить продуктивним.

Заслухали звіт виконуючої обов’язки старости сіл Непедівка та Гурівці – Корніюк Галини Олександрівни про соціально-економічний розвиток територіальної громади за 2017 рік. На початку Галина Олександрівна зазначила, що у минулому році очолювала сільську раду протягом 10 місяців, (потім Непедівка та  Гурівці увійшли до складу Глуховецької ОТГ), тож звітувати буде саме за цей період.

Щодо інформаційної довідки, то станом на 1 січня 2018 року в обох населених пунктах проживало 1370 чоловік, з них – у с. Непедівка 852 особи, в Гурівцях – 518, налічується 739 господарських дворів.

Протягом 2017 року було проведено 10 засідань виконавчого комітету, на яких розглянуто 30 питань та 4 сесійних засідання, на яких прийнято рішення по 74 питаннях.

За словами Корніюк Г.О. важливим напрямком діяльності ради було наповнення бюджету та благоустрій населених пунктів.

У минулому році бюджет Непедівської сільської ради по доходах був перевиконаний і складав 1 млн 288 тис.грн. Основна частина коштів була спрямована на ремонт доріг, оздоровлення дітей, пільговий проїзд громадян, матеріальну допомогу учасникам АТО, виготовлення генплану забудови території, соціальний захист. На завершення Галина Олександрівна подякувала депутатському корпусу та громаді за підтримку і проявлену активність у вирішенні актуальних питань.

Про участь  у розвитку інфраструктури населеного пункту поінформував генеральний директор СТОВ «Світанок» Микола Мельник. За його словами у минулому році розмір орендної плати складав 10%. Близько 15% чистого прибутку підприємства, а це близько 3 млн. грн., вкладено у соціальну сферу, з яких 2 млн. 200 тис.грн. було виділено на ремонт доріг.

Голова Глуховецької ОТГ Олександр Амонс довів до відома присутніх інформацію про основні напрямки діяльності на 2018 рік та затверджену програму соціально-економічного і культурного розвитку громади. Олександр Анатолійович зупинився на показниках бюджету та видатках, зазначив, що на першій сесії ради було розподілено бюджетні кошти, які закладено на основні потреби У 2018 році планується поточний та капітальний ремонт доріг, реконструкція водогону та встановлення дитячого майданчика в с. Непедівка, вжиття енергоефективних заходів, проведення вуличного освітлення.

В обговоренні актуальних проблем для жителів громади взяв участь й заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк. У своєму виступі він торкнувся питання медичної реформи, зазначив, що відповідно до Закону «Про сільську медицину», основний тягар утримання первинної ланки лягатиме на органи місцевого самоврядування. Тому вже сьогодні потрібно думати, в чиї руки ми завтра довіримо власне здоров’я. Тож з метою залучення молодих фахівців до роботи в галузі, в Козятинському районі діє програма місцевих стимулів для медичних працівників, яка передбачає направлення сільської молоді за результатами конкурсного відбору за кошти районного бюджету у вищі медичні заклади для отримання лікарських спеціальностей. 

Керівник ветеринарної медицини району Ігор Лясковський розповів про дотацію на молодняк ВРХ, пільгове кредитування особистих селянських господарств і сільськогосподарських кооперативів через обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву: «Право на отримання дотації мають власники молодняку, який з’явився на світ починаючи з 1 січня 2018 року. Документи збиратимуть сільські ради. Пакет необхідних документів включає копії паспорту великої рогатої худоби, паспорт громадянина України, ідентифікаційний код, довідку або договір про відкриття рахунку в банку».

Звітував про свою роботу у 2017 році дільничний інспектор – Микола Дзюба, зауваживши, що основні звернення, які надходили від жителів села стосувались сімейних та сусідських суперечок. Закликав присутніх провести благоустрій присадибних ділянок та пообрізати гілля дерев, яке нависає над дорогою, перешкоджаючи проїзду транспорту, особливо на вузьких провулках. Правоохоронець попередив громадян про адміністративну відповідальність за самогоноваріння та підняв питання встановлення камер спостереження у центрі села.

Про суть медичної реформи розповіла Галина Підгерська – завідувач Глуховецької АЗПСМ та відповіла на запитання присутніх щодо обрання сімейного лікаря та підписання декларацій.

Із переліку додаткових питань у розділі «Різне» основну увагу було зосереджено на питанні організації транспортного сполучення сіл Непедівки та Гурівець із центром ОТГ – Глухівцями, вивезенні твердих побутових відходів, визначенні місця встановлення дитячого майданчика в с. Непедівка.

На завершення в.о. обов’язки старости Галина Корніюк поставила на голосування проект рішення сходу села, який було підтримано одноголосно.

                                                                  

                                              

                                              

                                              

                                                               

                                          

                                          

                                         

                                      

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація