У районній бібліотеці проведено літературний вечір «Діво Пресвятая – Матір матерів пригорни до себе всіх своїх синів»

16 жовтня у читальній залі Козятинської ЦРБ відбувся літературно-музичний вечір «Діво Пресвятая – Матір матерів пригорни до себе всіх своїх синів». 
Організувала святкування бібліотекар І категорії Наталя Горецька.
Першу частину заходу названо «Покров». Корені свята Покрови сягають багатолітньої давнини і пов’язані зі станом природи і, відповідно, особливим станом у житті людини ще з дохристиянських часів. Вперше культ Богородиці увінчав Ярослав Мудрий при будівництві святої Софії. Про це розповіли ведучі – Біда Анастасія та Катерина Комаринська. Яна Данилюк з села Перемоги читала вірш «Покрови Богородиці». Чудові пісні «Яблунева солов’їна», «Україна мати» прозвучали у виконанні Ірини Гайдучок та Анни Кукурузи (с.Флоріанівка). 
Друга частина названа «Козацтво». Артур Слободяник зазначив, що особливо шанували в Україні Покрову запорозькі козаки і вона була заступницею у далеких походах. Її зображення завжди було на хрестах, які носили козаки. Запальний український народний танець гопак виконала Ірина Гайдучок. Гість заходу - місцевий поет Юрій Кирилович Мотронюк виконав на бандурі пісню. Учні мали змогу переглянути кліп «Запорозький марш» з фільму Вогнем і мечем.
Третя частина – «Від Богдана до Майдана». Дорогою ціною платить Україна за своє право лишатися незалежною державою. Сотні патріотів віддали своє життя в боротьбі зі злочинною владою, зовнішньою агресією та сепаратизмом. Євгенія Білобородова розповіла про нашого земляка, молодого командира розвідувального взводу на позивний «Султан» - Костянтина Султанбагомаєва. Присутні переглянули фото та відео з передової та разом з воїном побували в боях, розділили гіркоту втрат і зайвий раз переконалися, що молоде покоління здатне захистити свою країну. Читали вірші читачі бібліотеки: Яна Данилюк (с. Перемога), Каріна Шняга (м. Козятин), Сергій Липський (с. Вернигородок). Бібліотекар бібліотеки-філії села Широка Гребля Ольга Балецька виконала акапельно пісню "Кленова балада".
Учні з великим захопленням переглянули кліп «Не смій падати з ніг» рок-гурту Мрія Життя, у якому за сюжетом, чоловік та батько не зміг повернутися живим з війни і повернувся до своїх двох найрідніших людей у вигляді янгола-охоронця. Завершився захід словами П. Тичини: «Я єсть народ, якого Правди сила ніким звойована ще не була!». Ми живемо в Україні, тому повинні знати і шанувати історію, традиції та культуру нашої держави. І в цей нелегкий час ми повинні бути справжніми патріотами, відстоювати єдність, суверенітет і незалежність України. Прозвучали пісні у виконанні Віталіни Бальшанек «Я Україна», «Українське попурі». 

                  

                  

                  

                  

                  

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація