У с. Махнівка віднайдено могилу Тимка Падурри - польського кобзаря із українським серцем

8 вересня виповнюється 145 років з дня смерті відомого польсько-українського поета, композитора Томаша Падурри, життя і діяльність якого тісно пов’язані з козятинським краєм. 

Тривалий час  місце поховання  видатного земляка  залишалося невідомим. Неодноразово громадою села Махнівка проводились пошуки славетної могили.

4 вересня 2016 року пошуковій групі, ініційованій знаним дослідником-краєзнавцем Купчиком Миколою Мусійовичем, його родині  та небайдужими до історії краю  жителями Махнівки Шевчуку Віктору Броніславовичу з дружиною Ларисою Петрівною та внучкою Петрушкевич Анею, вдалося віднайти місце захоронення.

У зв’язку з цим 8 вересня вперше відбулося вшанування пам’яті поета біля могили. Покладено квіти  заступником голови Козятинської РДА  Ігорем Булавським, начальником організаційного відділу районної ради Ольгою Гуменюк, начальником відділу культури та туризму  Володимиром Вороновим, головою села Махнівка  Павлом Кузьмінським, директором Козятинської ЦБС Тетяною Дячук.

Дослідженням життєдіяльності Тимка Падурри під час його перебування на Козятинщині та шляхом проведення пошукової роботи поділився Микола Купчик.

Самобутня постать Томаша Падурри – мандрівного поета-торбаніста та лірника – назавжди об’єднала польську та українську культури. Українець за походженням вніс неоціненний вклад у літературу та музику Польщі, доповнивши її чудовими ліричними піснями, що їх і досі співають у всіх воєводствах країни.

                                                                                                

                                                             

                                                           

                                                            

                                            

                                                               

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація