У с. Непедівка розпочинають випуск паливних брикетів із агровідходів

   Пошук та використання альтернативних видів палива стає все більш актуальним у сучасному світі, в тому числі і для нашої країни, особливо враховуючи нинішню енергетичну ситуацію.

   Тож поряд із вирощуванням та виробництвом сільськогосподарської продукції  СТОВ «Світанок» налагоджує виробництво паливних брикетів із агровідходів. В жовтні минулого року генеральний директор с/г підприємства Микола Васильович Мельник побував у м. Познань, що у Польщі, аби перейняти у закордонних спеціалістів необхідні знання та досвід.

   Щоб ближче ознайомитись з процесом виробництва паливних брикетів, його ефективністю, в гостях у господаря побував голова районної ради Віктор Слободянюк.

   Як розповів Микола Васильович, підприємство ще налагоджує випуск паливних брикетів. Сировиною для них є агробіомасса.

                                                 

   - Установка, яка нещодавно була привезена з Польщі, працює не на повну потужність. На сьогодні запущено 5 з 8 ліній, - зазначив керівник господарства. - Для виробництва брикетів зараз використовується пшенична солома, оскільки саме для неї підходять решета, що йшли в комплекті з установкою. Невдовзі буде доставлений інший комплект решет і тоді в хід піде ріпак та соя. В ідеалі сировина має бути влежана (не менше року), щоб досягнути необхідного рівня вологості. Брикети з такої сировини виходять щільними, а в результаті якіснішими.

                                                                  

   Якщо порівнювати, то 1 т вугілля відповідає 1250 кг брикет із соломи та 1100 кг брикет із ріпака чи сої. При цьому 1 т брикет коштує 1500 грн. Тобто це не лише екологічно, а й вигідно. До того цей вид палива чудово горить, майже не димить і практично не дає сажі. А попіл, що залишається, можна далі використовувати як добрива.

                                                                 

   Технологія виробництва, зі слів Миколи Васильовича, є нескладною та не потребує надто великих зусиль в обслуговуванні. За допомогою вакууму сировина зі столу подачі потрапляє безпосередньо до установки, де вона подрібнюється та пресується.

                                                                

На виході формуються циліндричні брикети, які можуть бути розділені на поліна чи на шайби, в залежності від зручності. 

                                                             

Перед роботою обладнання прогріваться 1 год-1 год 20 хв, оскільки у разі потрапляння гарячого брикету на холодну поверхню він втрачає свої продуктивні властивості. Мінімальна температура у приміщенні, при якій можна починати процес виробництва, має бути не менше 5 градусів за Цельсієм.

                                                            

Якщо ж буде працювати 8 ліній на добре підготованому ріпаку і сої, то за зміну можна виготовити до 3,5 т брикет, - зазначив Микола Васильович.- На сьогодні установку обслуговує 2 зміни працівників по 5 чоловік у кожній. Зміни очолюють головний енергетик  Юрій Клонуз та головний інженер Олександр Мартинюк, також до складу робочих бригад входять оператори Микола Ящук та Микола Анжуловський та інші працівники.

   Стосовно вартості обладнання, то варто зазначити, що у Польщі воно становить 92 тис. євро, а після розмитнення та сплати усіх необхідних податків вартість зросла до 128 тис. євро. Але генеральний директор СТОВ «Світанок» наголошує, що обладнання варте витрачених коштів, адже опалення брикетами є перспективним, враховуючи те, що зараз багато хто переходить з газу на дрова. В результаті ліси вирубуються досить швидко. Тому потрібно збільшувати використання ресурсів, які відновлюються швидше. До прикладу, від переробки сільськогосподарської продукції щосезону залишається багато відходів: з пшениці - соломи та лушпиння масою 2 т, з кукурудзи - стебел і листя масою 2,4 т, з ячменю - соломи та висівок масою 1,5 т. 

   До речі, до країн Європи Польща поставила таких установок з пресами 148 одиниць. А в Україні їх лише 2: одна в Криму, а друга відтепер і в с. Непедівка.

   Тому Микола Васильович радить переймати подібний досвід, адже майбутнє за альтернативними видами палива.

                                                               

 

 

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація