Українська Асоціація районних та обласних рад направила до Уряду пропозиції, як удосконалити роботу місцевого самоврядування

Українською Асоціацією районних та обласних рад до Кабінету Міністрів України надіслані пропозиції, що були напрацьовані на нараді-семінарі у смт Затока, 12-16 вересня цього року.

Так, представниками районних та обласних рад зі всієї України узагальнені 9 ключових позицій, які стосуються покращення функціонування органів місцевого самоврядування.

На переконання учасників, аби поліпшити ситуацію у даній сфері, слід вдатися до такого:

1.     Провести відео-обговорення проекту Закону «Про місцеве самоврядування» (нова редакція).

2.     Передати повноваження обласного управління Держгеокадастру щодо виділення земельних ділянок, що знаходяться за межами населених пунктів, на районний рівень або рівень органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад.

3.     Передбачити  державне фінансування пожежних охорон органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад.

4.     При підготовці Державного бюджету на 2017 рік до розрахунків медичної і освітньої субвенції, крім коштів на виплату заробітної плати, обов’язково включати оплату енергоносіїв.

5.     Проекти органів місцевого самоврядування подані  на фінансування з ДФРР оцінювати лише Міжвідомчою комісією з відбору проектів ДФРР у Мінрегіоні.

6.     На 2017 рік та подальші роки не зупиняти дію абзацу другого частини першої статті 24-  Бюджетного кодексу України щодо розміру державного фонду регіонального розвитку та вирішити питання щодо збільшення розміру до 1,5 %.

7.     Проводити навчальні семінари з написання проектів на фінансування з міжнародної технічної допомоги, зокрема структурних фондів ЄС.

8.     Опрацювати питання фінансування реалізації проектів з бюджетів різних рівнів більше одного року, а саме бюджетний період має становити 2 роки.

9.     Встановити прохідний бал з профільних предметів у вищі навчальні заклади не менше 160 балів.

У свою чергу, Асоціація у тексті документу запропонувала шляхи вирішення питань щодо обговорення Законопроекту «Про місцеве самоврядування», а також стосовно оцінювання проектів ДФРР.

За результатами опрацювання Звернення слідкуйте на сайті Асоціації uaror.org.ua

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація