Увага! Із 3 листопада розпочнеться мисливський сезон на зайця-русака, лисицю та парнокопитних тварин

Готуючись до чергового сезону полювання на диких копитних тварин та хутрових звірів мисливці перевіряють спорядження та мисливську зброю.  Дисциплінований мисливець дотримується цивілізованих правил, встановлених законом норм полювання і в першу чергу від процесу полювання намагається отримати незабутні враження а не лише здобич.

За повідомленням Вінницького ОУЛМГ, розпочнеться мисливський сезон в угіддях області на зайця-русака, лисицю та парнокопитних тварин усіх вікових груп із 3 листопада 2018 року та триватиме до 31 січня 2019 року. Днями полювання при колективному та облавному полюванні є субота та неділя.

 Кожен мисливець під час здійснення полювання повинен мати при собі перелік документів й дотримуватись правил поводження з мисливською вогнепальною зброєю:

-         посвідчення мисливця;

-         щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;

-         дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка тощо);

-         відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю;

-           паспорт на мисливських ловчих звірів і птахів.

Вартість ліцензій на добування мисливських тварин у цьому мисливському сезоні становить:

на добування кабана - 7000 грн.

на добування козулі – 5000 грн.

відстрільні на хутрового звіра – 600 грн.

За незаконне добування або знищення диких тварин порушник відшкодовує суму завданих мисливському господарству збитків (крім видів, занесених до Червоної книги України) у розмірах: 80000 грн. - за незаконне добування або знищення лося; оленя благородного – 60000 грн.; оленя плямистого – 50000 грн.; лані – 40000 грн.; кабана – 40000 грн.; муфлона – 32000 грн.; козулі – 32000 грн.; бобра – 10000 грн.; борсука -8000 грн.; зайця-русака – 8000 грн; бабака – 6000 грн.; куниці лісової і кам’яної – 6000 грн.; нутрії вільної – 4000грн.; вовка – 2000 грн.; кролика дикого– 2000 грн.; ондатри – 2000 грн.; норки американської – 1500грн.; білки – 1000 грн.; тхора лісового, єнотовидної собаки, лисиці та шакала – 1000 грн. за голову.

За порушення частини першої статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення – полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин, допускання собак у мисливські угіддя без нагляду, полювання з порушенням установленого для певної території (регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання, яке не мало наслідків добування, знищення або поранення тварин, а також транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту в контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання та в дозволі на їх добування – розмір штрафу для громадян складає від 102 грн. до 1020 грн., а для посадовців - від 510 грн. до 1530 грн.

Мисливці, дотримуйтесь безпеки під час полювання. Ставтеся до природи з повагою та любов’ю, і вона віддячить сторицею!

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація