В ЦРБ проведено районний культурно-просвітницький захід «Янголи з Інституцької»

А сотню вже зустріли небеса…
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров’ю перемішана сльоза…
А батько сина ще не відпускав…
Й заплакав Бог, побачивши загін –
Спереду – сотник, молодий, вродливий,
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній – сивий-сивий…
І рани їхні вже не їм болять,
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…
                                     Л.Максимлюк

 

Цими днями минає шість років як на Майдані Незалежності  в Києві під час протестних акцій сталися драматичні події, що призвели до загибелі понад ста патріотів, які пожертвували своїм життям за краще майбутнє України. 

Коли Кабінет Міністрів України  вирішив призупинити процес підготування до укладання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом тисячі українців, обурені брехнею влади, вийшли на Майдан - студенти стали найактивнішою частиною протестного руху.

Ті, перші, не знали, скільки збереться ще людей, не знали, що буде нелюдський розгін з побиттям молоді вніч 30 листопада. Вони не знали, що саме в цю ніч закінчиться Євромайдан і розпочнеться Революція Гідності. Не знали, що ще через тиждень їх збереться мільйон, що вони стоятимуть цілу зиму в найжорстокіші морози, не знали, що Майдан переживе протистояння на Грушевського і жорстокий штурм 18 лютого, що Майдан палатиме і оплакуватиме своїх героїв. Вони не знали про жертву, що їх чекає…

Сьогодні у читальному залі центральної районної бібліотеки проведено районний культурно-просвітницький захід з нагоди вшанування Героїв Небесної Сотні «Янголи  з  Інституцької», участь у роботі якого взяли представники районної влади, бібліотечні працівники, громадськість, учнівська молодь.

Під час заходу учасники зібрання мали змогу переглянути фотосвітлини  подій шестирічної давнини. Згадали героїв, які загинули, захищаючи свою країну в зоні АТО, і вже ніколи не повернуться на рідні простори Козятинщини. Вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та загиблих учасників Революції Гідності хвилиною мовчання.

 До присутніх звернувся заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк: «Революція Гідності відбулася. І саме тоді вся Україна побачила гідність в очах хлопців, що без бронежилетів, у пластикових касках, прикриті самими тільки дерев'яними щитами, захищали барикади Майдану. Ми повинні завжди пам’ятати про цих мужніх людей, які не боялись померти за Україну… Пам’ятати й розповідати про них. На прикладі Героїв Небесної Сотні маємо виховувати наступні покоління».

Патріотичний настрій заходу був підтриманий виступами гурту "Струни серця", Антоніни Якобчук, читців, які декламували вірші та балади.

               

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                                                    

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація