В Махнівці відбувся міжнародний фестиваль «Гей, Соколи!»

21 вересня в с.Махнівка відбувся перший міжнародний фестиваль «Гей, Соколи!», присвячений творчості Тимка Падури та офіційне відкриття «Культурно-туристичного центру Тимка Падури».Участь в ньому взяли польська делегація зі Старого Міста, Куркове Братство Стрілецьке з Тухоля, генеральний консул Республіки Польща у Вінниці, представники обласної і районної влади. Відвідав фестиваль голова районної ради Віктор Слободянюк.

Тимош Падура – україно-польський поет, лірник, кобзар торбаніст ХІХ ст. Його ім’я мало відоме широкому загалу, але пісня-хіт «Гей, соколи!» в Україні, Польщі, Білорусі та в інших слов’янських країнах відома і старим, і малим. Самобутня постать Томаша Падури – мандрівного поета-торбаніста та лірника – назавжди об’єднала польську та українську культури. Українець за походженням, Томаш Падура зробив неоціненний внесок у літературу та музику Польщі, доповнивши її чудовими ліричними піснями, що їх і досі співають у всіх воєводствах країни.

Розпочався фестиваль з урочистого заходу на могилі Тимка Падури, де відбулось покладання квітів. Тривалий час  місце поховання  видатного земляка  залишалося невідомим. Але 4 вересня 2016 року пошуковій групі, ініційованій  дослідником-краєзнавцем Миколою Купчиком вдалося віднайти місце захоронення.

Після урочистого вшанування усі бажаючі мали змогу побувати на презентації книги «Стежками Тимка Падури» Миколи Купчика та отримати автограф автора. Книга надруковано в рамках проекту та розповість читачу про життя та творчість видатного україно-польського поета.

В рамках фестивалю відбулися виступи аматорських колективів Козятинського району, Вінницької та Житомирської областей. Гості змогли почути виступи лірників, кобзарів, волинкарів, торбаністів.

Працювали різноманітні тематичні локації, зокрема такі, як: «Українське козацтво ХVII ст.», «Польське військо та побут польський», «Старовинні українські народні музичні інструменти», «Сільський побут ХІХ ст.», «Галявина хлібороба ХІХ ст.», «Скарби української народної творчості», «Вишиваємо портрет Тимка Падури».

Під час фестивалю близько 600 людей заспівали українсько-польську пісню "Гей, соколи. Це було наймасовіше виконання відомої пісні, а рекорд було зафіксовано. Також відбулась презентація фільму про життя та творчість Тимка Падури.

На честь відкриття Культурно туристичного центру Тимка Падури у Махнівці усі бажаючі могли долучитись до вишивання величезного полотна з нанесеним на нього портретом Тимоша Падури, який стане першим експонатом центру.

Завершився фестиваль виступами рок-гуртів «Гуляйгород GG», «Широкий лан», «Медовий полин», «Чумацький шлях».

                     

                     

                     

                        

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація