В районній бібліотеці проведено круглий стіл «Герої не вмирають»

20 лютого Україна відзначає День Героїв Небесної Сотні – це пам’ятний день вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Сьогодні, ми відзначаємо п’яту річницю з дня трагічних, сповнених героїзму подій Революції Гідності, пік розстрілів Героїв Небесної Сотні. Цей день назавжди увійде в історію України як символ патріотизму та героїзму і вкотре підтвердить тезу про те, що в найкритичніший та найважчий період нашої історії знайдуться герої, які своєю жертовністю дозволять будувати нам майбутнє.

З цієї нагоди у читальному залі центральної районної бібліотеки проведено круглий стіл «Герої не вмирають», участь у роботі якого взяли представники влади, бібліотечні працівники, громадськість міста та району, учнівська молодь.

Розпочався захід з виконання Державного Гімну України.
Про події останніх місяців 2013-го і початку 2014-го років, які перетворилися на справжню національну стихію, де передавався нескорений дух українського народу, розповіла бібліотекар-бібліограф інтернет-центру Козятинської районної бібліотеки для дорослих Тетяна Яковчук.

Учасники круглого столу переглянули відео про розгін студентів, що відбувся в ніч з 30 листопада на 1 грудня, відеоролики «Кривавий день Соборності» та «В пам'ять Небесній Сотні».

Віта Білінська - бібліотекар читального залу бібліотеки для дорослих, нагадала події Революції Гідності, які продовжували відбувалися протягом січня 2014 року. Саме в цей час Україну і світ шокувала страшна звістка: на Євромайдані були вбиті перші активісти. Тоді Україна попрощалася з трьома героями: вірменином за походженням Сергієм Нігояном, білорусом Михайлом Жизневським та львів’янином Юрієм Вербицьким. Цими смертями був відкритий жахливий відлік Небесній Сотні.

Про найбільш трагічні події, які відбулися з 18 по 20 лютого, розповіла завідуюча бібліотекою для дітей Людмила Фещук. У ці дні були поранені більш як тисяча протестувальників, понад сто людей загинули, більшість із них – молодь, ті, що тільки починали своє доросле життя. Декілька груп снайперів вбивали мітингуючих точними пострілами в голову та серце. Після протистоянь Майдан Незалежності перетворився на майдан квітів, але це були не квіти радості, а квіти суму та світлої пам’яті за Небесною Сотнею. Тоді вся Україна побачила гідність в очах хлопців, що без бронежилетів, у пластикових касках, прикриті самими тільки дерев'яними щитами, захищали барикади на Інститутській, Європейській, Прорізній.

Присутні та вшанували пам'ять полеглих на Майдані Незалежності та на Сході України хвилиною мовчання.

Учениця Махнівської загальноосвітньої школи Крістіна Рибак прочитала вірші: «На моїй землі іде війна», «Жінко, чому ви плачете».

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація