В районній бібліотеці відбувся захід «Афганські мотиви в історії краю»

З нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виводу військ з Республіки Афганістан в районній бібліотеці відбулася зустріч учнів 10-х класів (шкіл № 1 та № 3) з ветеранами війни в Афганістані «Афганські мотиви в історії краю».
Учні послухали спогади про тернистий шлях, який довелося пройти дорогами Афганістану – Тетяні та Валентину Драмарецьким, Миколі Жирному. Воїни – афганці намагалися донести до молодого покоління всю правду про майже 10-річну війну у далекій гірській країні, її особливості, звичаї, народ, не оминули й трагічних сторінок військових буднів. 
Особливо сповнені болючих спогадів та цікавих фактів були розповіді Валентина Драмарецького, який не лише пройшов Афганістан (нагороджений орденом Червоної Зірки), а й більше року служив добровольцем 9-го батальйону територіальної оборони Вінницької області у зоні АТО.
Директор Музею історії міста Лілія Макаревич познайомила присутніх з експонатами, що зберігаються у музейній експозиції кімнати «Звитяги та мужності». В арсеналі музею окрім фотографій тих часів є саморобний афганський кинджал, подарований Валентину Драмарецькому місцевим жителем на знак вдячності за вдало прийняті пологи у жінки-афганки, чоловічий головний убір «арафатка», гроші, котрими користувалися місцеві жителі, військовий одяг Ю. Бардієра - одного з афганців нашого краю тощо.
Учні переглянули відеоролик про виведення радянських військ з Афганістану, презентацію «Солдати чужої війни» приурочену полеглим землякам, що повернулися на рідну землю у «Чорних тюльпанах». Пам’ять про загиблих учасники зустрічі вшанували хвилиною мовчання.
На згадку про зустріч, представники Козятинської міськрайонної організації Спілки ветеранів Афганістану подарували бібліотеці альбом «Вони пройшли крізь вогонь», виданий до 30-ї річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан та присвячений землякам-вінничанам, які пройшли горнило Афганської війни і нині боронять східні рубежі України.
На завершення прозвучало музичне вітання у виконанні Тетяни Фабіцької.
До уваги присутніх була представлена книжкова виставка-експозиція «Доблесть і трагедія Афганської війни».

                 

                 

                 

                 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація