В с.Білопілля відбулось обласне свято «Народу вічний оберіг» та районне свято «Обжинки»

Сьогодні, 19 серпня, в день великого свята Переображення Господнього, гостинна Білопільська земля вже вкотре приймала гостей з району та області на святі «Народу вічний оберіг», яке пройшло в рамках 29-ї річниці Незалежності України. Тут кожен бажаючий зміг торкнутися душею до народного цілющого джерела звичаїв і традицій наших предків.

Не стала на заваді заходу епідеміологічна ситуація, адже дозвіл на проведення надала районна комісія з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за умови виконання комплексу протиепідемічних заходів.

В урочистому відкритті дійства взяли участь начальник управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації Ольга Дернова, директор обласного Центру народної творчості, заслужений працівник культури України Тетяна Цвігун, голова районної ради Віктор Слободянюк, заступник голови райдержадміністрації Ігор Булавський, депутати обласної та районної рад, керівники сільськогосподарських підприємств Козятинщини, голови територіальних громад району, представники ЗМІ.

В рамках свята гості оглянули виставки дідухів з цілющих трав та зернових культур, обрядових хлібів, які завжди випікали українці до релігійних та народних свят, виставки народної творчості територіальних громад Козятинського району, а також побували на фестивалях «Сузір’я митців» - кращих майстрів-умільців народних промислів, які проводили майстер-класи для всіх бажаючих та продавали свої вироби;
- «Медові соти» - фестиваль бджолярів-пасічників з різною медовою продукцією.

Кожна сільська рада по-особливому представила дари полів та домашні шедеври – умілі господині змагались за першість своїми кулінарними виробами. Святкового настрою гостям додавали виступи фольклорних колективів з територіальних громад району.

Офіційна частина розпочалась із проведення районного свята «Обжинки» - свята поля та урожаю. У добрий час, засіваючи землю зерном, хлібороб сіє щастя й добробут у кожній сім'ї, сіє мир на землі. Це завдяки його невтомним рукам стане ваговитий колос нашим хлібом насущним. Тож від щирої душі дякували трудівникам жнивового лану Козятинського району. Символами цієї події стали гарно оздоблені великі снопи із зернових культур.

 «Хочу сказати, що враження від побаченого просто неперевершене. В першу чергу я хочу подякувати вам усім за гостинність, теплоту і позитивну енергію, яку ми черпаємо сьогодні на такому чудовому святі, що прославляє українські традиції» - наголосила начальник управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації Ольга Дернова.

«Праця на полі ніколи не була легкою. Однак наші фермери, аграрії загалом навчились долати природні і економічні негаразди та здобули рясні врожаї. Я сподіваюсь, що відроджене свято Обжинків, яке є традиційним для трударів золотого лану, буде відбуватись щороку на добрій і благодатній Козятинській землі. Я вітаю усіх присутніх зі святом Преображення Господнього, Яблучним Спасом, бажаю щедрих дарів природи і багатого врожаю, великої радості в душі і доброї надії в серці, щирого щастя і сімейного благополуччя. Нехай ваш стіл завжди буде повний, як літо щедре на врожай, а над головою  світить яскраве сонце!», – зазначив під час вітального слова голова районної ради Віктор Слободянюк.

Грамотами районної ради та райдержадміністрації, грошовими винагородами за сумлінну працю та вагомий внесок в розвиток агропромислового комплексу відзначили найкращих працівників сільськогосподарського виробництва району.

Також колективи кращих сільгосппідприємств було занесено на дошку пошани «Працею звеличені», яку встановлено цьогоріч  за ініціативи голови районної ради Віктора Слободянюка та силами працівників КЗ «Музей Хліба с. Білопілля».

На святі відбулось вручення нагрудного знаку «За заслуги перед Козятинщиною», зокрема відзначено кращих представників галузі медицини, освіти, культури та спорту району.

 За підсумками свята Подяки управління культури і мистецтв Вінницької ОДА та обласного Центру народної творчості у наступних номінаціях вручено:

- За збереження хлібних традицій - ПАТ «Козятинхліб», м.Козятин;

- Кращий народний майстер – Слюсаренко Євгенія Леонідівна, с.Жежелів, Пилипчук Надія Миколаївна с.Широка Гребля;

- Кращий дідух – колектив Флоріанівського сільського Будинку культури, а також Осіпчук Надія Миколаївна із с.Гурівці;

- Кращий коровай – Махаринецький сільський Будинок культури, майстриня  - Василюк Наталія Вікторівна; Вернигородоцький сільський Будинок культури;

- Краща виставкова світлиця – клубні заклади сіл Білопілля та Селище; Махнівська територіальна громада;

- Найсмачніша обрядова випічка – Кашперівський сільський клуб; заклади культури Пузирківської сільської ради.

Також було відзначено і організаторів свята – директора КЗ «Музей Хліба» Сергія Рибачука, начальника відділу культури, туризму та спорту райдержадміністрації Володимира Воронова.

Тож цьогорічне свято вдалось на славу, до зустрічі у наступному році!

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                      

                      

                      

                      

                      

                      

         

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація