В с.Миколаївка відкрито пам’ятну дошку видатному українському письменнику чеського походження Василю Земляку

В понеділок, 23 квітня, у селі Миколаївка відбулась знаменна подія. Чеська спільнота, яка майже два століття проживає у мальовничому подільському селі, спільно з управлінням у справах національностей та релігій облдержадміністрації провела захід по вшануванню 95-річниці з дня народження видатного українського письменника чеського походження Вацлава Вацека, відомого в Україні як Василь Земляк. До дня народження письменника на будинку миколаївської школи, в якій він навчався у 30-ті роки минулого століття, встановлено пам’ятну дошку, за рахунок Програми підтримки діяльності національно-культурних товариств Вінниччини та духовно-морального розвитку на період до 2020 року.

На церемонію відкриття дошки з м. Києва прибула дочка Василя Земляка - Олеся Земляк, радник - посланник посольства Чеської Республіки у Києві Давід Машек та голова Всеукраїнської ради чеських товариств Людмила Мухіна. Від імені обласної влади почесних гостей привітав заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк, який у своїй промові підкреслив важливість події та засвідчив повагу і шану Урядові та народу Чеської Республіки, які підтримують Україну у її непрості часи.

Участь у заході взяв керуючий справами виконавчого апарату Козятинської районної ради Анатолій Колісний.

Після церемонії відкриття пам’ятної дошки у актовому залі школи  учнівсько-педагогічним колективом була представлена літературно - мистецька композиція «Лебедем був він, лебедем…», присвячена біографії та творчості відомого земляка.

По завершенню виступу учнів та вчителів школи керівництво області та району разом з почесними гостями ознайомилися з роботою шкільного Євро клубу, відвідали клас з навчання чеської мови та музей історії і побуту чеської спільноти села Миколаївки.

Організатором заходу виступила громадська організація «Голендерські чехи» с. Миколаївки Козятинського району та голова товариства – Лариса Лановик.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація