В травні пенсіонери отримають підвищені розмірипенсійних виплат

Козятинський сервісний центр Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області повідомляє, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 № 251 «Деякі питання пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» у квітні поточного року проведено перерахунок пенсійних виплат із застосуванням коефіцієнту збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення пенсії у розмірі 1,11%. Це означає, що при перерахунку пенсій на 11% буде підвищено той показник середньої заробітної плати, який був врахований при призначенні пенсії. Підвищення пенсій відбудеться з 1 травня – тобто вже у травні пенсіонери м. Козятина та Козятинського району отримають підвищені виплати.

Зазначений перерахунок проведено для пенсіонерів, які отримують пенсії за віком, по інвалідності, втраті годувальника та за вислугою років відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». При цьому, якщо навіть з урахуванням усіх підвищень, доплат і надбавок розмір пенсійної виплати виявиться менше 2100 грн., такі пенсіонери отримають доплату до вказаної суми, на такий розмір виплат можуть розраховувати жінки з наявним страховим стажем не менше 30 років і чоловіки, зі страховим стажем не менше 35 років. При чому ця компенсація буде враховуватися при подальших перерахунках пенсій.

Не проведено перерахунок наступним категоріям пенсіонерів:
- пенсіонерам, які пішли на пенсію у 2019 і 2020 роках;
- одержувачам соціальних виплат (їм виплачують допомогу за іншими законами, а не по Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»);

- тим, хто отримують пенсійні виплати за «спеціальними законами».

До управління надходять багато запитань щодо підвищення розміру пенсійних виплат для громадян, в яких розмір пенсійної виплати знаходиться на рівні прожиткового мінімуму і після чергової індексації сума пенсії не підвищується.

Розглянемо приклад розміру пенсійної виплати за віком пенсіонера з розміром страхового стажу 41 рік: розмір пенсії за віком складає 1859,76 грн. доплата за понаднормовий стаж за 11 років – 180,18 грн., При додаванні цих складових отримуємо загальний розмір пенсій: 1858,76 + 180,18 = 2039,94 (грн.)

Враховуючи той факт, що при травневому перерахунку розмір пенсійної виплати зазначеній категорії громадян не може бути меншим ніж 2100 грн., в даному прикладі доплата до зазначеного розміру становить 60,06 грн. У зв’язку з чим звертаємо увагу, що при черговому перерахунку пенсій та підвищенні її основних складових, розмір доплати до встановленої пенсії 2100 грн. може переглядатися в сторону зменшення, в результаті чого пенсіонер не побачить фактичного підвищення суми пенсійної виплати.

Нагадуємо, що зазначений перерахунок проводиться автоматизованим способом та не потребує особистих звернень до територіальних управлінь Пенсійного фонду України. А виплата перерахованих пенсій розпочнеться вже у травні у встановлені дати отримання пенсій через уповноважені банківські установи або доставлені додому листоношами АТ «Укрпошта».

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація