Відбалась нарада щодо співфінансування бібліотеки

3 вересня в приміщенні районної бібліотеки відбулось засідання круглого столу з питань подальшого функціонування Центральної районної та дитячої бібліотеки за участі  в.о. начальника управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації Валентини Троян, радника голови облдержадміністрації Наталії Морозової, голови районної ради Віктора Слободянюка, керуючого справами виконавчого апарату Анатолія Колісного, голови райдержадміністрації Юрія Слабчука, директора Козятинської централізованої бібліотечної системи Анни Мочарської, начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Володимира Воронова, представників міського відділу культури.

До обговорення був запрошений і міський голова, але він проігнорував засідання, чим викликав здивування у всіх присутніх, адже нарада планувалась заздалегідь.

Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Володимир Воронов розповів, що проблема спільного утримання бібліотеки не втрачає своєї актуальності вже близько 10 років, а особливо загострилась у минулому році. У січні 2018 року районній та міській владі вдалось домовитись про співфінансування закладу у співвідношенні 50/50 (по 600 тис.грн). Однак міське керівництво не виконало своїх обіцянок, передавши лише трохи більше половини суми – 370 тис.грн. Решту коштів винайшли в районній скарбниці. Ще гірші справи у поточному році, адже жодної копійки з міського бюджету не надійшло і це попри те, що переважна більшість відвідувачів бібліотеки – 80-90% - жителі м.Козятина. Відтак неминуче постало питання виплати заробітної плати працівникам до кінця року і в подальшому.

Думку міської влади уповноважили озвучити начальника відділу культури Світлану Рибінську. За її словами кошти резервного фонду міського бюджету вже давно розподілені, понадпланових надходжень на даний час також немає. В чергове вирішили порахувати дітей, які навчаються в музичній школі і є жителями району. Але ж це навчання платне, а відвідувачі бібліотеки  отримують саме безкоштовну послугу. Озвучено, що у міської влади є наміри утримувати бібліотеку та лише після створення Козятинської ОТГ, якщо вона увійде в її мережу.

То невже потрібно довести до закриття нинішню районну бібліотеку, а потім з нуля створювати нову?

Радник голови облдержадміністрації з питань культури Наталія Морозова зазначила, що наразі необхідно знайти вихід, щоб не звільняти працівників бібліотеки та виплатити їм заробітну плату. А міській владі варто дотримуватись своїх обіцянок. Наголосила, що бібліотека є потужним закладом і здатна йти в ногу з часом, підлаштовуючись під реформи. Закликала районну та міську владу досягти консенсусу та спільно утримувати бібліотеку до створення ОТГ.

- До кінця року бібліотека потребує 460 тис.грн., – сказав голова районної ради Віктор Слободянюк. – Сьогодні немає проблеми в механізмі передачі коштів, які потрібні не особисто мені, а закладу що надає послугу і жителям міста і жителям району. Мова про співфінансування ведеться не з принципових міркувань, а дійсно через нестачу коштів. Але нас не хочуть чути, на неодноразові звернення реакції немає.

На думку в.о. начальника управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації Валентини Троян таке принципове рішення міської влади  може мати досить негативні наслідки, адже громада в будь-якому випадку мовчати не буде, якщо порушуватимуться права громадян на доступ до послуги, передбаченої законодавством.

На жаль, за підсумком наради вирішення проблеми фінансування бібліотеки   не знайдено. Відповідь на важливі питання почути не вдалось, оскільки начальник міського відділу культури не була уповноважена на це. Валентина Троян та Наталія Морозова порадили районній владі та керівництву бібліотеки ще раз офіційно звернутись до міської влади щодо даної проблеми, а міському керівництву відповідно відреагувати та знайти ресурси для фінансування бібліотеки, а також наголосили на необхідності розгляду даного питання на сесії міської ради.

                    

                    

                    

                    

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація