Відбулась 21 позачергова сесія районної ради

У п’ятницю, 1 червня,відбуласьпозачергова 21 сесія Козятинської районної ради 7 скликання під  головуванням очільника районної ради Віктора Слободянюка.

На пленарне засідання прибуло 26 депутатів з 34.

На розглядсесії було внесено 11 питань, рекомендованих до розгляду Президією районної ради.

 Порядок денний сесії депутати спочатку прийняли за основу та за пропозицією першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Прохорова включили до ньогопитання про затвердження Програми забезпечення виконання Козятинською районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень на 2018 рік та Програми інформатизації Електронна Козятинщина на 2018-2020 роки.

Приступивши до роботи, депутати розглянули та підтримали проект рішення Про внесення змін до рішення 18 сесії районної ради 7 скликання від 22 грудня 2017 р. № 02-18-07 „Про районний бюджет на 2018 рік”. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Вельгус, інформуючи присутніх, зазначила, що проектом передбачається спрямування коштів цільових субвенцій з сільських рад  в сумі 415 923 грн. та залишку цільових коштів районного бюджету на початок 2018 року по загальному фонду та по спеціальному фондах в сумі  8 562 904 грн. 09 коп.

Зазначені кошти спрямовуються на проведення слідуючих видатків по загальному та спеціальному фондах районного бюджету:

В галузі Державного управлінняна суму – 33404 грн. (на реалізацію районної програми «Розвитку архівної справи у Козятинському районі на 2018-2020 роки»)

У галузі Освіта на суму  - 5848323 грн. 04 коп. (на оплату праці педагогічним працівникам – 2924993 грн., на співфінансування придбання шкільних автобусів– 2100000 грн., комп”ютерних комплектів- 251180 грн.04 коп., комплектів навчального обладнання та навчальних посібників для початкової школи – 300000 грн., утримання сільських дошкільних закладів та шкіл – 272150 грн.)

У галузі Охорона здоров”я  - 804240 грн. 05 коп. (на придбання інсуліну ЦРЛ – 266803 грн. 63 коп., ЦПМСД на оплату праці, придбання пільгових медикаментів, закупівлю автоматизованих робочих місць лікарів – 537436 грн. 42 коп.)

У галузі Культура -  38260 грн. (на утримання сільських закладів культури – 272150 грн.) 

У галузі Соціального захисту населення  -  62100 грн. (на утримання соціальних працівників  в с. Махнівка, Флоріанівка)

У галузі Інвестиційних проектів – 2 192 500 грн.  (на придбання медичного обладнання ЦРЛ – 1720000 грн., комп”ютерних комплектів для Вернигородоцького, Кашперівського, Пиківецького, Миколаївського ЗНВК, комплектів меблів для Махнівської ЗОШ, будівництво свердловини для Переможнянського ЗНВК- 472500 грн.)   

Також до проекту було включено кошти передані від Глуховецької ОТГ в сумі 72 200 грн на придбання програми «Мед Ейр» та уточнено цільове призначення коштів у сумі 2100000 грн. по освіті на придбання автобусів за державною програмою.

Районні обранці внесли зміни до програм оздоровлення та відпочинку дітей і молоді на 2018 – 2021 роки,  «Розроблення та оновлення містобудівної документації населених пунктів Козятинського району на період з 2013 по 2018 роки», до Комплексної оборонно-правоохоронної програми Козятинського району на 2016 - 2020 роки «Безпечна Козятинщина – взаємна відповідальність влади та громад».

Внесено також зміни до програми підтримки районного комунального підприємства «Козятинська районна аптека «НАДІЯ» Козятинської районної ради» на 2017-2020 роки. В.о. завідувача Наталія Свідерська, зазначила, що КП є новоствореним, тому на 2018 рік передбачено фінансування у розмірі 1 млн. грн. Дані кошти необхідні для закупки асортименту медикаментів для аптечного пункту в поліклінічному відділенні, амбулаторіях та ФАПах.

Голова районної ради Віктор Слободянюк зауважив, що кошти під дану програму будуть закладені при наявності та наголосив, що сьогодні велика кількість скарг надходить від жителів району у зв’язку з тим, що в сільських населених пунктах не функціонують аптечні пункти та немає можливості придбати медикаменти по урядовій програмі «Доступні ліки». Тому в першу чергу комунальна аптека має займатись даним питанням.

Депутатами внесено зміни до Програми розвитку первинної-медико санітарної допомоги, з метою залучення в район лікарів-інтернів та здійснення відповідних стимулюючих виплат. Однак зважаючи на зауваження, які виникли під час обговорення проекту рішення, голова ради Віктор Слободянюк наголосив, що програма потребує доопрацювання спільно з фінансовим управлінням з послідуючим внесенням відповідних змін. Депутат Володимир Шавлюк зауважив, що таку ж програму необхідно розробити з метою залучення спеціалістів до центральної районної лікарні.

Дискусія у сесійній залі виникла під час розгляду питання про утримання ФАП та ФП у сільській місцевості. Початковий варіант проекту рішення передбачав утримання закладів первинної медицини у ІІ півріччі  з районного бюджету та бюджетів сільських, селищних рад у співвідношенні 50:50%. Однак зауваження виникли в очільників  територіальних громад, які зазначали, що їхні бюджети уже розплановані і співфінансувати ФАПи та ФП вони мали лише з 1 січня наступного року. Тож при першому голосуванні проект рішення депутатами не було підтримано навіть за основу.

До присутніх звернулась в.о. головного лікаря РМЦ ПМСД Валентина Лобченко та наголосила, що 1 червня – останній день реєстрації в Національній службі здоров’я України. В тому випадку, якщо реєстрація не відбудеться, то тягар утримання первинки на найближчих 3 місяці ляже на районний бюджет (а це 4 млн.грн.). За словами Валенти Петрівни  рішення про співфінансування ФАПів є дуже важливим. Без нього не буде надходити капітаційна ставка з Національної служби здоров’я.

Після переголосування питання проект рішення було прийнято за основу. Районні обранці підтримали пропозицію депутата Олени Іванчук про внесення змін до проекту – щодо співфінансування ФАПів та ФП з місцевих бюджетів (без конкретизації відсоткового співвідношення). Частки співфінансування було домовлено обговорити найближчим часом.

В ході подальшого сесійного засідання призначено Лобченко Валентину Петрівну директором КП «Козятинський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги Козятинської районної ради».

Прийнято рішення про дострокове припинення повноважень депутата районної ради Барчуком Віктором Миколайовичем та  Ткачуком Олегом Олеговичем у зв’язку з їх особистими заявами про складання депутатських повноважень.

Не підтриманодепутатами Програмузабезпечення виконання Козятинською районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень на 2018 рік та Програмуінформатизації Електронна Козятинщина на 2018-2020 роки.

Голова районної ради Віктор Слободянюк зазначив, що Програму забезпечення виконання Козятинською районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень потрібно доопрацювати та чітко визначити першочергові потреби (до слова, програма передбачає виділення  808 тис. грн.), адже при сьогоднішній ситуації, яка склалась в районі, абсолютно не доцільно розкидатись коштами.

Перший заступник голови райдержадміністрації заявив, що пропозиції по розподілу коштів вільного залишку районного бюджету будуть внесені лише після затвердження усіх програм. Голова районної ради Віктор Слободянюк неодноразово висловлював позицію, що затвердження програм і виділення коштів можна провести разом на одому сесійному засіданні, що дасть можливість оперативно спрямувати кошти комунальним установам та організаціям району.

Сьогодні складається враження, що райдержадміністрація керується у своїх діях усім, чим завгодно, але не думками про майбутнє Козятинщини. Наразі ж півроку не працюють кошти вільного залишку районного бюджету.

Детальніше з усіма прийнятими рішеннями та результатами голосування можна ознайомитися на офіційному сайті Козятинської районної ради у розділі «Рішення районної ради 7 скликання» та «Поіменне голосування».

                                             

                                             

                                                                    

                                                                      

                                             

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація