Відбулась 28 сесія районної ради

Минулої п’ятниці в сесійній залі районної ради відбулось засідання 28 чергової сесії, яку провів голова районної ради Віктор Слободянюк.

У роботі сесії взяли участь голови територіальних громад району, начальники управлінь і відділів районної державної адміністрації, керівники підприємств, установ і організацій району, представники громадських організацій, ЗМІ.  

Варто зазначити, що депутати забезпечили досить високу явку – на пленарне засідання з’явилось  28 районних обранців із 34.

Перед розглядом питань порядку денного голова районної ради Віктор Слободянюк поінформував, що у міжсесійний період депутат районної ради Голомиз Лідія Андріївна склала депутатські повноваження та запросив до слова голову районної виборчої комісії Олександру Пилип’юк, яка повідомила про обрання до Козятинської районної ради наступного за черговістю кандидата у депутати від політичної партії «Всеукраїнське об’єднання БАТЬКІВЩИНА» - Дудника Михайла Григоровича. Голова ради одразу зачитав оголошення про включення Дудника М.Г. до депутатської фракції відповідно до його заяви та вручив новообраному депутату посвідчення і значок.

Керівники району виконали приємну місію та привітали з 55-річним ювілеєм Йосипівського сільського голову Віктора Свинарчука, вручивши Почесну грамоту районної ради та грошову винагороду.

Віктор Слободянюк довів до відома присутніх новину, що нарешті Самгородоцьке та Махнівське медико-соціальні відділення отримали ліцензію на надання медичних послуг. Дані ліцензії було передані директору Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Козятинського району Василю Матвійчуку.

Перейшовши до роботи, депутати заслухали інформацію заступника керівника Калинівської місцевої прокуратури Вінницької області Сергія Півнюка Про стан законності та діяльність Калинівської місцевої прокуратури на території Козятинського району. Протягом 2018 року Козятинським ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області в журналі єдиного обліку зареєстровано – 7852 заяви та повідомлення про кримінальні правопорушення та інші події (2017 - 6747). Впродовж 2018 року Калинівською місцевою прокуратурою пред’явлено 11 позовних заяв на суму 410 тис. грн., з яких задоволено 11 позовів на суму 589 тис. в тому числі 115 га землі повернуто до державної власності. Сергій Михайлович звернув увагу присутніх на те, що з кожним роком збільшується кількість кримінальних та адміністративних правопорушень, які скоюють неповнолітні. Доповідач озвучив пропозиції щодо вжиття додаткових узгоджених заходів щодо зміцнення стану законності та профілактики злочинності в районі.

Затверджено звіт райдержадміністрації про виконання районного бюджету за 2018 рік по доходах в сумі 442 214 539,78 грн., в тому числі по загальному фонду 437 206 429,95 грн.,  спеціальному фонду 5 008 109,83 грн. та по видатках в сумі 446 944 792,76 грн., в тому числі по загальному фонду в сумі 431 933 519,67 грн. спеціальному 15 011 273,09 грн. По загальному фонду заклади освіти використали 97,9 % річних асигнувань (137,9 млн. грн..), охорони здоров’я – 99,2% (62,4 млн. грн.), культури – 97,6% (6,9 млн. грн.), соціального захисту населення  - 99,3% (216,1 млн. грн.), органи місцевого самоврядування – 99,1% (2,8 млн. грн.). В поточному періоді фінансувалось 22 районних програми.  З них 2- в галузі  освіти, 2- охорони-здоров’я, 2 – в галузі культури, 2- в галузі - засобів масової інформації, 1- фізичної культури і спорту, 5- соціального захисту населення,  інші  – 8. За словами начальника фінуправління Світлани Вельгус вперше за досить тривалий час станом на 1 січня 2019 року відсутня заборгованість по всіх витратах районного бюджету.

Депутати заслухали інформацію начальника управління регіонального розвитку райдержадміністрації Олени Дейнеки про виконання програми економічного і соціального розвитку району за 2018 рік та затвердили Програму на 2019 рік.

Роботу сесії продовжили керівники комунальних медичних закладів, поінформувавши про розвиток галузі охорони здоров’я у 2019 році.

Головний лікар Козятинської ЦРЛ Олександр Кравчук поінформував, що в поліклінічне відділення  КП «Козятинська ЦРЛ» в 2018 р. населенням зроблено 211228 відвідувань, періодичними медичними оглядами  було охоплено 9676 осіб, що на 4254 більше, ніж в 2017 р., в кабінетах поліклініки хірургічного профілю виконано 2940 амбулаторних оперативних втручань, в стаціонарах – 2399. За звітний рік госпіталізовано 11242 пацієнти, в акушерсько-гінекологічному відділенні прийнято 355 пологів. Олександр Миколайович наголосив, що гострим питанням в 2018 році було, і залишається в 2019 році – передача медичної субвенції на обслуговування жителів міста  Козятина.  Серед найближчих завдань - забезпечення робочих місць поліклінічного відділення, діагностичних служб комп’ютерною технікою з  підключенням до мережі Іnternet (28 робочих місць), встановленням медико-інформаційної системи та отримати електронні цифрові підписи для працівників, які будуть працювати з медико-інформаційною системою. Звернувся із запрошенням до голів районної ради та райдержадміністрації провести нараду з колективом ЦРЛ з метою обговорення нагальних питань.

Валентина Лобченко – головний лікар Козятинського РМЦ ЦПМСД зазначила, що лікарями Центру підписано 26474 декларацій (78,3%). Близько 8 тис. населення ще не підписало декларації. Вся медична документація протягом 2019 р. буде переведена в електронний вигляд. Мова йде, насамперед, про запровадження електронних медичних записів, пов'язаних із зверненням пацієнта до лікаря первинної медичної допомоги: причини звернення, алергії і щеплення, результати вимірювань, діагноз, призначене лікування і т. д. Також в електронний формат перейдуть рецепти за програмою «Доступні ліки». На сьогоднішній день в Центрі стоїть потреба в закупівлі шести робочих місць медичної інформаційної системи (3 для лікарів та 3 для реєстраторів), необхідні додаткові кошти для забезпечення пільгових категорій населення.

Головний лікар районної стоматологічної поліклініки Андрій Пірожок, інформуючи про роботу очолюваного закладу зазначив, що станом на 1 січня 2019 року прийнято 28677 жителів району, з них 9967 – діти. Ургентну допомогу в нічний та святковий час надано 272 громадянам. Видано 75 листків непрацездатності, зроблено 73 хірургічні операції. В зв’язку зі збільшенням захворювання пародонту планується відкриття кабінету пар одонтолога, а для поліпшення обслуговування дітей (не в загальній черзі) – кабінету дитячого стоматолога.

Про розвиток освіти в районі на 2019 рік інформувала начальник відділу освіти Аліна Діденко, зупинившись на основних завданнях дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти, виховної роботи. Зауважила, що район активно долучився до впровадження «Нової української школи» в навчальних закладах. Відповідна увага приділялась покращенню результатів ЗНО.

Директор Козятинської  РДЮСШ «Колос» Сергій Перенчук інформував по питанню розвитку матеріально-навчальної бази Козятинської районної дитячо-юнацької спортивної школи «Колос» та стан виконання інвестиційного проекту Реконструкція незавершеного будівництва «Районного спортивного комплексу» в м. Козятин по вул. Довженка,107». Сергій Степанович зазначив, що будівництво спорткомплексу триває вже близько 11 років. Вартість проектно-кошторисної документації станом на 2008 рік складала 3 млн.580 тис.грн. До 2012 року було виконано робіт на 1 млн.560 тис., після чого роботи були призупинені. У 2015 році проект було відкореговано у зв’язку з інфляційними процесами і його вартість склала 6 млн. 689 тис.грн. У 2017 році проект реконструкції даного об’єкту переміг у конкурсі фонду регіонального розвитку та було залучено 3 млн. грн., після чого оголошено тендер, процедура якого затягнулась. І до кінця року вдалось використати лише 1 млн. 159 тис. грн., решту коштів довелось повернути, однак у 2018 році завдяки повторній участі у конкурсі на завершення реконструкції комплексу знову надійшло 2 млн.грн.,  також з районного бюджету для співфінансування проекту виділено 1 млн.600 тис.грн. Загалом починаючи з 2008 року на будівельні роботи витрачено біля 6 млн.грн. Залишок від пректно-кошторисної документації становить близько 700 тис.грн. Готовність споруди Сергій Перенчук оцінює на 90 %,однак ще не облаштовано прилеглу територію. Завершення реконструкції доповідач називає справою честі для районної влади, депутатського корпусу та усіх спортсменів.

По питанню також інформувала розпорядник коштів по даному об’єкту Аліна Діденко (спортивний комплекс та школа РДЮСШ «Колос» були передані до відділу освіти у 2017 році). Роботи з реконструкції проводяться по проекту 2015 року з експертизою 2017 року. Відділом освіти оголошувався тендер, перераховувались кошти підрядній організації, з якою  в односторонньому порядку було розторгнуто договір. В результаті такого негосподарського підходу значно підвищилась вартість робіт, адже час йде, а матеріали та енергоносії дорожчають. А слава про цей довгобуд вже на рівні області. На питання голови районної ради Віктора Слободянюка про те, з якою метою було розторгнуто договір з підрядником (що відповідно змусить оголошувати тендер та шукати нового виконавця робіт, переробляти проектно-кошторисну документацію, а це знову ж таки здорожчання робіт) начальник відділу освіти не змогла відповісти.

В ході сесії затверджено районну Програму забезпечення поінформованості населення,  розвитку та фінансової  підтримки Редакції районного радіомовлення «Промінь» на 2019–2021 роки, Програму розроблення та оновлення містобудівної документації Козятинського району на 2019 рік, внесено зміни, до  Програми військово-патріотичного виховання, підготовки молоді до військової служби, рекламування та пропагування військової служби за контрактом в Збройних Силах України в Козятинському районі на період з 2016 року по 2021 рік, до Комплексної оборонно-правоохоронної програми Козятинського району на 2016 -2020 роки «Безпечна  Козятинщина - взаємна відповідальність влади та громад.

Депутатами підтримано рішення про призначення Василя Матвійчука директором  комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Козятинського району Вінницької області» Козятинської районної ради», затверджено план роботи районної ради  на 2019 рік, знято з контролю ряд районних програм та прийнято рішення по питаннях, що стосуються комунальної власності.

Не знайшли підтримки у районних обранців лише 2 кадрових питання - Про переукладення контракту з директором  Козятинського районного комунального позаміського закладу оздоровлення та відпочинку «Пролісок», Про призначення завідувача комунального підприємства  «Козятинська районна аптека «НАДІЯ» Козятинської районної ради». Варто зазначити, що керівники даних комунальних закладів вже встигли проявити себе належним чином та відповідально відносились до виконання своїх обов’язків. Здавалось би, що депутати навпаки мали б вболівати за роботу дитячого табору та комунальної аптеки, але чомусь керувались у своєму голосуванні іншими мотивами. На диво синхронно голосували фракції «Солідарність» та «Європейська партія України», не підтримавши дані питання, що наштовхує на думки про певні домовленості. Нагадаємо, що з результатами поіменного голосування можна ознайомитись на офіційному сайті Козятинської районної ради.

Під час затвердження розпоряджень голови районної державної адміністрації та голови районної ради депутат А.Діденко внесла пропозицію затверджувати розпорядження голови райдержадміністрації та райради окремо. Однак дана пропозиція не набрала необхідної кількості голосів.

На завершення депутати затвердили проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту с. Пляхова, смт. Глухівці, с.Непедівка та с.Гурівці.

                      

                      

                      

                      

                      

                      

                      

                     

                      

                      

                      

                      

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                    

                     

                      

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація