Відбулась 6 чергова сесія районної ради 7 скликання

24 червня відбулась чергова сесія районної ради, яку провів її голова Віктор Слободянюк.

Перед початком розгляду питань порядку денного голова районної ради привітав Володимира Гуцола із призначенням виконуючого обов’язки головного лікаря КУ «Козятинська лікарня відновного  лікування», а також Олександра Кравчука, який виконуватиме обов’язки головного лікаря КП «Козятинська центральна районна лікарня Вінницької обласної ради» та побажав успіхів у подальшій професійній діяльності.

Відповідно Регламенту роботи районної ради голова поінформував про роботу у міжсесійний період. Так, значна робота розпочата в рамках районної програми по ремонту та утриманню доріг в Козятинському районі. Основні кошти напередодні сесії райдержадміністрацією спрямовані на ремонт автомобільної дороги Білопілля-Вівсяники. Наступна черга – дорога с.Козятин-с.Махаринці-с.Сестринівка. Віктор Миколайович наголосив на необхідності співфінансування тих сільських, селищних рад, які не тільки передбачили кошти на ремонт під’їздів до населених пунктів, а й залучили до участі господарюючих суб’єктів.

Відповідно рішення 5 сесії районної ради створено міську амбулаторію сімейної медицини, що значно покращить надання медичних послуг населенню.

У міжсесійний період керівництво ради брало участь в засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради на базі Томашпільського району, проведено засідання місцевої Координаційної ради за участю представників робочої групи та міста щодо добровільного об’єднання громад, на якому зійшлися про утворення єдиної територіальної громади району та міста.

Масштабної підготовки до оздоровчого сезону зазнав дитячий табір «Пролісок». Керівники агроформувань перерахували для його ремонту 630 350 грн., що дало можливість вберегти заклад від занепаду.

Віктор Миколайович вручив подяки тим учасникам «толоки», хто не був присутній на відкритті табору.

На сесію прибули 28 депутатів з 34. На порядок денний сесії було винесено 35 питань.  Депутати проголосували за включення до порядку денного питання «Звернення депутатів Козятинської районної ради до Кабінету Міністрів України, Пенсійного фонду України, керівництва області та Народного депутата проти оптимізації Козятинського управління Пенсійного фонду», а саме: проти приєднання до Калинівського.

Під час сесії депутати вперше працювали за допомогою електронної системи поіменного голосування. На час проведення сесії кожному депутату було видано персональний переносний пульт для голосування. Під час розгляду порядку денного на великому моніторі висвітлюється порядковий номер питання, його назва та доповідач. На голосування відводиться від 10 і більше секунд. Голосують депутати, як зазвичай, трьома кнопками «За», «Проти» або «Утримався». Одразу ж система показує прийнято рішення чи ні. А присутні мають змогу побачити хто як проголосував.

                                                                     

У зв’язку із початком роботи даної системи до Регламенту роботи Козятинської районної ради 7 скликання були внесені відповідні зміни.

Депутати заслухали звіт голови  райдержадміністрації О. Оркуши про виконання пунктів 1.5, 1.6, 1.7, 1.8 рішення 4 сесії районної ради 7 скликання від 25.03.2016 № 09-04-07 «Про делегування повноважень Козятинської районної ради Козятинській районній державній адміністрації», який викликав чисельні зауваження та тривале обговорення.

Зокрема депутат обласної ради Сергій Лановик зазначив, що складається враження, що делеговані райдержадміністрації повноваження районна рада сама ж і виконує.

- Попри гучні  патріотичні лозунги зрушень в районі немає, а конфлікти продовжуються. Тож можливо причину цього потрібно шукати не в інших, а в собі, - звернувся до очільника голови РДА Сергій Якович та назвав роботу райдержадміністрації по виконанню делегованих повноважень незадовільною.

                                                                    

Наголосили на необхідності активізації роботи та вирішенні нагальних питань району й наступні виступаючі сільські голови та депутати.

А. Діденко, начальник відділу освіти райдержадміністрації запропонувала взяти до уваги звіт голови виконавчої гілки влади.

В. Шевчук, депутат районної ради висловив думку, що адміністрація має працювати так, щоб люди на місцях могли ефективно й якісно виконувати свої обов’язки.

Враховуючи обговорення, голова ради поставив на голосування по черзі пропозицію про визнання незадовільною роботи голови райдержадміністрації та пропозицію взяти до відома звіт голови РДА. Однак жодна із них не набрала необхідної кількості голосів. Відповідно по даному питанню рішення не було прийняте.

Депутати заслухали та прийняли до відома інформацію про хід виконання районної програми «Питна вода на 2008-2020 роки», Соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту в Козятинському районі на 2013-2018 роки, Про хід виконання районної програми розвитку Позашкільного навчально-виховного центру Козятинського району на 2013-2017 роки, Звіти керівників комунальних установ щодо фінансово-господарської діяльності (КУ «Козятинський РМЦ ПМСД», КП «Козятинська ЦРЛ», КП «Козятинська районна стоматологічна поліклініка».

Під час обговорення виконання Районної програми оздоровлення та відпочинку дітей та молоді на 2014-2017 роки, А. Діденко запропонувала збільшити розмір виділення коштів на оздоровлення. Очільник районної ради Віктор Слободянюк підтримав дану пропозицію та зазначив про необхідність подання відповідного розпорядження головою райдержадміністрації на бюджетну комісію. Також Віктор Миколайович запропонував внести зміни до програми, щоб можливість безкоштовно оздоровлюватись мали і ті дітки, які прийняли активну участь у різного роду конкурсах та олімпіадах, але не зайняли призових місць.

В рамках питання про розвиток мережі закладів культури, мистецької освіти та зміцнення їх матеріально-технічної бази було обговорено оптимізацію тих закладів культури, які не відповідають мінімальним соціальним нормативам. Присутні сільські та селищні голови висловились проти закриття таких закладів. Зважаючи на це депутат районної ради О. Іванчук запропонувала будь-які заходи з оптимізації проводити за погодженням сесій місцевих рад. У випадку, коли згоди на закриття закладу немає, сільська рада має забезпечити відповідне фінансування шляхом передачі субвенції. Депутати прийняли по даному питанню відповідне рішення із врахуванням даної пропозиції.

                                                                     

Сесія прийняла рішення про внесення змін до програми ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Козятинського району на 2016-2020 роки, згідно з яким районна державна адміністрація направлятиме кошти на реалізацію Програми за умови заключення договорів співфінансування з господарюючими суб’єктами.

                                                                    

Депутати затвердили Положення про проведення у Козятинському районі щорічного конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку», згідно з яким щорічно до Дня незалежності кращі місцеві ради будуть заохочуватись грошовими винагородами від 20 до 10 тис. грн. та Положення про нагрудний знак «За заслуги перед Козятинщиною», а також затвердили розпорядження голови районної державної адміністрації та голови районної ради.

Було розглянуто низку земельних питань. Знято з розгляду питання про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок для ведення індивідуального садівництва на території Переможнянської сільської ради, оскільки сільський голова зазначила, що дана земельна ділянка зарезервована для учасників АТО.

Участь у засіданні сесії взяв Народний депутат України Петро Юрчишин, який зазначив, що засідання було досить плідним та результативним. Зокрема на сесії було проголосоване Звернення депутатів Козятинської районної ради до Кабінету Міністрів України, Пенсійного фонду України, керівництва області та Народного депутата проти оптимізації Козятинського управління Пенсійного фонду. У зверненні наголошується на тому, що відповідна реорганізація не покращить якість надання адміністративних послуг громадянам міста та району, а перенесення центру управління до Калинівського району призведе до зменшення кількості працівників, які їх надають.

                                                                 

Петро Васильович поінформував про свою діяльність у Верховній Раді, а також відповідав на запитання депутатів та сільських голів.

                                                                 

Детальніше з матеріалами сесії та результатами голосування ви можете ознайомитися на нашому сайті.

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація