Відбулась бюджетна комісія

20 квітня в рамках підготовки 21 позачергової сесії районної ради  відбулось засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів, комунального майна, економічного і соціального розвитку.

В роботі комісії взяли участь голова районної ради Віктор Слободянюк, заступник голови ради Анатолій Задорожнюк, представники райдержадміністрації, головний лікар Козятинської ЦРЛ Олександр Кравчук.

На засіданні комісії було погоджено порядок денний позачергової сесії, до якого включено 7 питань.

Тривале обговорення у членів бюджетної комісії виникло в ході розгляду проекту рішення «Про внесення змін до рішення 18 сесії районної ради 7 скликання від 22 грудня 2017р. №02-18-07  «Про районний бюджет на 2018 рік».

За словами начальника фінансового управління Світлани Вельгус, проектом рішення передбачено збільшення видатків районного бюджету на суму близько 9 млн. грн. за рахунок цільових субвенцій сільських рад – 415 923 грн. та залишку цільових коштів на початок 2018 року в сумі 8 562 904 грн.

Голова районної ради Віктор Слободянюк висловив зауваження щодо розподілу коштів освітньої субвенції, оскільки проектом рішення передбачено спрямування 2 100 000 грн. на придбання шкільних автобусів. Віктор Миколайович наголосив, що поповнення автобусного парку є дійсно важливою та необхідною справою, але дані кошти на компенсацію вартості трьох автобусів потрібно спробувати залучити з державного бюджету через відповідну обласну програму. Таким чином у минулому році райони Вінницької області отримали 38 автобусів, а наш район – жодного, хоча кошти в бюджеті були передбачені. Дані кошти освітньої субвенції краще використати на інші капітальні видатки, зокрема покращення матеріально-технічної бази шкіл.

Як зазначила начальник відділу освіти райдержадміністрації Аліна Діденко, кошти все ж таки необхідно передбачити, адже по даній програмі Департамент формує заявки на друге півріччя, тож невідомо чи вони будуть виконані у цьому році.

У підсумку обговорення була підтримана пропозиція голови районної ради, щоб 2 млн. 100 тис. грн. залишити тимчасово нерозподіленими в районному бюджеті. Також було рекомендовано врахувати субвенцію з міського бюджету для фінансування вторинної медичної допомоги у розмірі  3 млн. 621 тис. 762 грн. Однак це не вирішить усіх проблем закладу. Адже у даному випадку нестача коштів по заробітній платі для ЦРЛ до кінця року складатиме близько 5,5 млн. грн.

Нагадаємо, що проект рішення по внесенню змін до районного бюджету передбачає лише розподіл цільових субвенцій сільських рад та залишку  цільових коштів районного бюджету. Та до цього часу офіційно не оприлюднено вільний залишок коштів районного бюджету. При цьому дофінансування потребують комунальні установи та районні програми. Тож Віктор Слободянюк озвучив пропозиції районної ради щодо першочергового виділення коштів вільного залишку районного бюджету – на проведення капітального ремонту дитячого відділення Козятинської ЦРЛ, на статутну діяльність КП аптека «Надія», реалізацію Комплексної програми підтримки учасників АТО, на діяльність ЦНАПу.

До членів бюджетної комісії звернувся головний лікар ЦРЛ Олександр Кравчук, повідомивши про додаткову потребу закладу у коштах для закупівлі вакцини від сказу та правця, надання медичної допомоги соціально незахищеним верствам населення. Олександр Миколайович зауважив, що відповідне звернення було направлено в райдержадміністрацію.

Помічник голови районної ради Ігор Джус вніс пропозицію щодо виділення коштів родині, яка постраждала від пожежі по вул. Склярова. В результаті помешканню завдано збитків на 350 тис. грн. Дана громадянка тривалий час працює в управлінні соціального захисту і дійсно потребує допомоги.

У зв’язку з тим, що два члени комісії Сергій Прохоров та Олена Іванчук залишили засідання, за дані пропозиції проголосувало 4 депутати.

За результатами засідання членами бюджетної комісії рекомендовано винести на розгляд  позачергової сесії розглянуті питання.

                                               

                                               

                                               

                        

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація