Відбулась серпнева конференція педагогічних працівників району

Традиційно кожен новий навчальний рік починається серпневими конференціями педагогічних працівників, які підводять підсумки роботи попереднього навчального року,  визначають  стратегічні пріоритети розвитку освіти району, шляхи їх реалізації, скеровують педагогічну спільноту до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, суспільства, регіону.

Тож 30 серпня в будинку культури с. Кордишівка відбулася серпнева підсумкова конференція працівників освіти Козятинського району.

Перед початком наради відбулась виставка-ярмарок дитячих робіт та дарів шкільних ділянок, присвячена 25-й річниці Незалежності України.

                           

                                     

 У пленарному засіданні конференції взяли участь голова Козятинської районної ради Віктор Слободянюк, депутат Вінницької обласної Ради Микола Рибак, начальник районного відділу освіти Аліна Діденко та спеціалісти відділу, методисти районного методичного кабінету, директори загальноосвітніх шкіл та їх заступники, завідуючі ДНЗ, представники батьківської громадськості, голова районної профспілки працівників освіти та науки.

Про підсумки розвитку освіти у 2015/2016 н. р. та завдання на 2016/2017 н. р. проінформувала Аліна Діденко, навівши детальні дані про роботу навчальних закладів району та стан освітньої галузі в цілому:

- Основним завданням та пріоритетними напрямками роботи у 2015/2016 н. р. було визначено: продовження роботи з впровадження державних стандартів початкової та базової освіти, стовідсоткове охоплення дітей 5-річного віку дошкільною освітою, формування оптимальної мережі загальноосвітніх шкіл, яка б реально відповідала освітнім запитам територіальних громад, збереження здоров’я вихованців навчальних закладів, соціальних захист усіх учасників навчально-виховного процесу, - зазначила Аліна Анатоліївна.

Доповідач детально проаналізувала результати діяльності відділу освіти та навчальних закладів району щодо надання якісних освітніх послуг, зосередила увагу присутніх  на аналізі виконання заходів спрямованих на  реалізацію діючих нормативних документів освітньої галузі, зупинилась на важливих моментах дошкільного навчання, середньої та позашкільної освіти.

                                                          

Для задоволення освітніх потреб у районі функціонує 30 загальноосвітніх навчально-виховних закладів. У минулому навчальному році у 332 класах навчалось 3995 учнів.

Великою проблемою останніх років є зменшення контингенту учнів,  що веде до оптимізації мережі навчальних закладів. А це в свою чергу вимагає організації підвозу дітей до місць навчання та у зворотному напрямку. За межею пішохідної доступності проживає та потребує підвезення 1000 учнів. Організовано підвезення для всіх, хто цього потребує. Цьому сприяє програма «Шкільний автобус».

Всіма видами харчування було охоплено 100 % учнів 1-11 класів. Гарячими обідами забезпечені учні 1-4 класів та категорії дітей, які цього потребують.

Також була проведена перевірка готовності навчальних закладів до початку навчального року. Було виявлено, що у всіх закладах вжиті відповідні заходи, проведені ремонти приміщень та впорядкування пришкільних територій, здійснена закупівля необхідного навчального інвентарю та меблів. У ході проведення ремонтних робіт залучено бюджетних 2,8 млн грн та позабюджетних коштів 800 тис грн., надано субвенцій із сільських рад на суму 890 тис грн.

                                                           

З актуальних проблем дошкільної освіти інформувала Наталія Безнощук – завідуюча Глуховецьким ДНЗ «Берізка», зазначивши, що одним із основних напрямків державної освітянської політики в Україні визнано модернізацію системи дошкільної освіти з урахуванням принципу демократизації, гуманізації та індивідуалізації. Розповіла про організацію роботи закладу та поділилася своїм досвідом з присутніми освітянами.

Методист Інформаційно-методичного центру Ольга Бабкіна поінформувала щодо змін в початковій школі. За її словами 5 серпня 2016 року було прийнято 13 оновлених програм. Зміни є позитивними і в певній мірі спрямовані на розвантаження учня. Ольга Олександрівна зупинилась на оновлених вимогах до оцінювання та контролю навчальної діяльності.

Тетяна Яценя – заступник директора Махнівської СЗШ І-ІІІ ст. зупинилась на основних питаннях діяльності сучасної української школи.

                                                             

                                                                         

Далі до слова був запрошений голова районної ради Віктор Слободянюк, який наголосив, що районна рада сповна розуміє свою відповідальність за розвиток освіти в районі, постійно надає підтримку навчально – виховним закладам і робитиме це надалі.

- Необхідно відзначити, що в цей складний час за минулий навчальний рік районна освіта зберегла мережу загальноосвітніх закладів і покращила їх матеріально-технічне забезпечення.

Рада підтримала напрямок розвитку мережі у створенні нових закладів, перспективних у сільській місцевості, в яких поєднується шкільна і дошкільна освіта. Рішенням ради було створено 9 ЗНВК «школа-дитячий садок» за минулий навчальний рік.

Схвалено 10 районних програм, спрямованих на розвиток та вдосконалення освітньої галузі. Кожна четверта програма з усіх прийнятих радою – освітянська. Ми вирішуємо проблему економного витрачання коштів, енергетичних та матеріальних ресурсів. У школах уже відчули наслідки дії програми енергоефективності, зменшення споживання природного газу. У більшості шкіл встановлено енергозберігаючі вікна, проведено модернізацію котелень. Зараз вивчаємо питання залучення іноземних інвестицій щодо опалення.

                                                        

Віктор Миколайович наголосив на важливості організація збалансованого харчування у навчальних закладах і тут велика роль відводиться сільським, селищним радам, які виділяють субвенції, спрямовують кошти на харчування дітей, на підвіз та утримання будівель. Голова районної ради відзначив співпрацю сільських голів спільно з директорами шкіл задля вирішення тих чи інших проблем. Це стосується Вернигородоцької, Махнівської, Білопільської, Жежелівської, Зозулинецької, Йосипівської, Широкогребельської, Махаринецької  Юрівської сільських рад та цілий ряд інших.

                                                                                                                    

Важливою є проблема збереження здоров’я дитини упродовж навчання у школі. Тому вкрай необхідно спільними зусиллями усіх служб району вирішувати її: проводити якісні медичні огляди, встановлювати реальну картину зі станом здоров’я дітей, а потім здійснювати комплекс заходів по його збереженню. Віктор Слободянюк розповів про діяльність дитячого оздоровчого табору «Пролісок», де за сезон 2016 року відпочило 324 дитини.  Очільник районної ради наголосив, що можливість оздоровитися у таборі повинні також отримати і ті дітки, які брали активну участь у олімпіадах, але не зайняли призових місць.

Віктор Миколайович нагородив Почесною Грамотою Козятинської районної ради заступника директора Бродецької СЗШ І-ІІ ст. Аллу Йосипівну Кудрявець за сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм, за змістовну організацію виховної роботи у дитячому таборі «Пролісок».

                                                       

Користуючись нагодою Віктор Слободянюк привітав освітян зі святом 1 вересня – Днем знань та висловив вдячність за  щоденну самовіддану працю, розуміння, турботу та терпіння. Побажав усім міцного здоров’я, віри в себе й натхнення.

Вітав присутніх також депутат обласної Ради Микола Рибак.

Далі був проголосований проект рішення педагогічної конференції, який освітяни обговорять на нарадах та матимуть можливість внести свої пропозиції.

Наприкінці засідання всі присутні мали можливість познайомитися з 15 молодими педагогами району, які прийняли Клятву молодого спеціаліста.

                                                      

Після чого голова районної ради Віктор Слободянюк спільно з начальником відділу освіти Аліною Діденко нагородили кращих працівників за сумлінну творчу працю, плідну педагогічну діяльність та досягнуті успіхи у справі навчання та виховання підростаючого покоління Грамотами департаменту освіти та науки Вінницької обласної державної адміністрації. Також депутат обласної Ради Микола Рибак та голова ради профспілки освіти Олена Старушок нагородили Грамотами працівників навчальних закладів за вагомий внесок у підготовку навчального закладу до 2016-2017 н. р., відданість та професіоналізм у роботі.

                                                     

                                                     

                                                     

                    

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація