Відбулася нарад з питань утриманння дошкільних та клубних закладів району

    5 грудня  голова районної ради Віктор Слободянюк провів нараду з питань утримання дошкільних та клубних закладів, в якій взяли участь начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Вельгус, начальник відділу освіти Аліна Діденко, начальник відділу культури Володимир Воронов сільські, селищні голови, представники преси та радіо.

   Провести дану нараду виявила бажання ініціативна група голів сільських, селищних рад, щоб детально обговорити питання зміни порядку фінансового утримання дошкільних та клубних закладів у 2016 бюджетному році. На їх думку у разі переходу даних закладів на фінансування з районного бюджету існує велика вірогідність подальшого закриття деяких бібліотек та клубів. Представники місцевого самоврядування висловили сумнів у доцільності зміни фінансування та стурбовані чи на краще це.

                                        

   Стосовно закладів культури інформував Володимир  Воронов та повідомив, що такі зміни запроваджуються з метою оптимізації діяльності клубних закладів, спрямовані на покращення технічного оснащення клубів та бібліотек, а також на організацію їх ефективної роботи.

   Сільські, селищні голови переконливо просили залишити утримання вищезгаданих закладів на балансі сільських рад, посилаючись на перехідні положення Бюджетного кодексу, де прописана така можливість у вигляді міжбюджетних трансферів з районного бюджету бюджетам місцевого самоврядування.

                                                     

    Але, як зазначила Світлана Вельгус, основна стаття закону і перехідні положення – це зовсім різні речі. До того ж районний бюджет уже затверджено і такі трансфери в ньому не передбачені, оскільки відповідні звернення у фінуправління не надходили.  Начальних фінансового управління зазначила, що навіть у разі нестачі коштів для фінансування  певного закладу сільські ради завжди можуть надати кошти для його утримання у вигляді цільових субвенцій.

                                       

   Голова районної ради Віктор Слободянюк запевнив сільських та селищних голів, що ніхто не ставить собі за завдання закриття бібліотек, клубів та дитячих садочків. Наголосив, що дані заклади все одно будуть підпорядковуватись сільським головам, незважаючи на фінансування з району. Також Віктор Миколайович висловив переконання, що у даному питанні не має бути суперечок чи супротиву, адже все робиться на благо громади.

                                      

   Щодо дошкільних закладів інформувала Аліна Діденко, повідомивши, що на сьогодні у районі створена оптимальна мережа навчальних закладів і скорочуватись вона не буде. А з метою оптимізації їх діяльності порадила сільським головам на базі мало чисельних шкіл створювати ЗНВК та навела у приклад Миколаївський ЗНВК, який майже не функціонував 5 років, а зараз отримав друге життя та Пляхівський ЗНВК. Аліна Анатоліївна також повідомила, що підвіз дітей буде здійснюватись в більшій мірі за кошти районного бюджету. Та відповіла на питання стосовно вартості продуктів, що закуповуються для харчування дітей. Така ціна зумовлена тим, що вся продукція сертифікована, а також  залежить від місця знаходження населеного пункту, в який доставляється. По даному питанню голова районної ради доручив начальнику відділу освіти райдержадміністрації надати ціновий аналіз закупівлі продуктів.

   В кінцевому результаті вирішено не робити поспішних рішень, все зважити і діяти відповідно до закону.

 

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація