Відбулись районні урочистості з нагоди Всесвітнього Дня медичних сестер

12 травня світова спільнота святкує Всесвітній День медичної сестри. Фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засновано тільки в 1971 році, а в Україні відзначається з 1997 року за ініціативою Міністерства охорони здоров'я та Асоціації медичних сестер України.

В історії людства професія медичного працівника є найважливішою і найвідповідальнішою. Серед усіх професій, які є в охо­роні здоров'я, наймилосердніші професії медсестри, акушерки, фельдшера. Самовідданість, професіоналізм - це основні риси людей, які вибрали цей фах.

Сьогодні на Козятинщині вперше пройшли районні урочистості з нагоди відзначення Всесвітнього Дня медичної сестри. Святковий захід відбувся в  актовій залі Центральної районної лікарні, де зібрались ті, хто вдень і вночі, щосекунди, стоїть на варті найважливішої соціальної цінності – здоров’я  людини.

З вітальним словом до присутніх у залі звернувся заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк, подякувавши медичним сестрам за їх невтомну працю:

-   Роботу медичної се­стри, окрім підтримки здоров’я, професійного догляду за хворими, полегшення страждань, визначає розуміння цінності людського життя, усвідомлення потреби ми­лосердя і доброти, вміння бачити не хворобу, а людину з її духовною та фізичною неповторністю. Це не тільки професія, а й покликання. Я щиро вітаю вас зі святом, бажаю здійснення мрій, нехай життя ваше буде наповнене добром. Дякую вам за готовність при­йти на допомогу!

З нагоди професійного свята урочисті слова вітань звучали від керівника апарату райдержадміністрації Юрія Студоляка, дружини народного депутата Петра Юрчишина – Любові Ярославівни, головного лікаря КП «Козятинська районна лікарня» Олександра Кравчука, заступника головного лікаря з дитинства та пологової допомоги,  голови профспілки Козятинської ЦРЛ Надії Станіславчук, які подякували медичним сестрам за самовіддану працю та чуйні серця, побажали вдячності та поваги від пацієнтів, успіхів, перемог, особистого щастя, достатку та благополуччя.

За сумлінне служіння справі охорони здоров’я населення, високий професіоналізм та з нагоди Всесвітнього Дня медичної сестри найкращих медсестер, акушерок, фельдшерів, лаборантів відзначено Грамотами Козятинської районної ради та райдержадміністрації, Подяками Верховної Ради України, Грамотами адміністрації та профспілкового комітету КП «Козятинська ЦРЛ», квітами, грошовими винагородами.

Музичні вітання подарували присутнім аматори сцени району – Тетяна Фабіцька, Володимир Іжицький, Віталій Котовський та Антоніна Якобчук.

Шановні медичні сестри! За вашу невтомну працю - низький вам уклін. За вашу скромність і самовідданість – честь і шана. За ваші недоспані ночі нехай віддячить вам доля сторицею радості, добра і любові. І нехай ваші зусилля завжди гідно оцінюється суспільством! Добробуту вам та злагоди!

 

Довідково.Всесвітній день медичних сестер відзначається щорічно 12 травня - в день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820-1910).

Згідно з історичними довідками, під час Кримської війни Флоренс Найтінгейл організувала у Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників (коаліції Франції, Османської імперії, Великобританії і Сардінії), послідовно впроваджуючи принципи санітарії, завдяки чому знизилася смертність. Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії. Сьогодні Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів.

Флоренс Найтінгейл - засновниця першої у світі школи з підготовки медичних сестер. Вона не була лікарем, але написала більше 150 наукових праць з надання медсестринської допомоги пацієнту. ЇЇ внесок у розвиток медсестринської освіти є безцінним для кожної країни світу, в тому числі і для України.

                                                      

                                                      

                                                         

                                                      

                                                      

                                                        

                                                      

                                                      

                              

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація