Відбулось організаційне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування

   15 січня відбулось перше організаційне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Козятинської районної ради під головуванням очільника ради Віктора Слободянюка.

   Участь у засіданні взяли заступник голови Анатолій Задорожнюк сільські, селищні голови, працівники апарату районної ради та адміністрації, керівники управлінь та відділів РДА, представники районних установ, організацій та підприємств, дорожніх служб області та району

   Перед початком роботи голова ради вручив сільським та селищним головам посвідчення.

 

 

 

 

                                                    

                                                    

   Першочергово були прийняті рішення про створення Координаційної ради при голові районної ради та затвердження Положення Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради.

   Також голова ради Віктор Слободянюк поінформував присутніх  про внесення змін до статті 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні щодо поіменних голосувань”. З моменту набрання чинності даного Закону 23 лютого 2016 року  рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім рішень, які приймаються таємним голосуванням. Результати поіменного голосування підлягають обов’язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації", розміщуються на офіційному веб-сайті ради  в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку. Результати поіменного голосування є невід’ємною частиною протоколу сесії ради.

                                     

   Жваве обговорення відбулося з основного питання порядку денного щодо утримання та ремонту автомобільних доріг на території Козятинського району у 2016 році.

    Інспектор сектору житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації Віктор Мормитко зазначив, що 90 % доріг за своїми експлуатаційними характеристиками  не відповідають вимогам нормативних документів та потребують капітального та поточного ремонту. Натомість фінансування на їх утримання із загального фонду державного бюджету є недостатнім.

                                                                            

   Начальник філії “Козятинський райавтодор” Дмитро Степанишин у свою чергу зазначив, що за 25 років у районі капітальний ремонт доріг не проводився. Фактично з травня по серпень минулого року підприємство працювало по 3 дні в тиждень. Тому ситуація досить складна.

   Голова районної ради підняв питання стосовно обслуговування дороги державного значення Кременець-Б. Церква та можливості її повернення до підпорядкування Козятинського райавтодору, адже це надасть додаткові фінансові вливання, робочі місця.

   Віктор Миколайович наголосив, що потрібно спільними зусиллями виробити стратегію дій, спрямовану на покращення стану доріг для кожної сільської чи селищної ради окремо, адже десь потрібний капітальний ремонт, а в іншому місці буде достатньо ямкового. Голова зазначив, що у разі виділення сільськими та селищними радами коштів на ремонт доріг буде проводитись співфінансування коштами з районного бюджету, аби спільно працювати над вирішенням проблеми.

   За результатами обговорення Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові районної ради вирішила:

1.      Рекомендувати сесії районної ради затвердити «Програму ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Козятинського району на 2016-2020 роки» та передбачити фінансове забезпечення виконання заходів програми.

2.      Рекомендувати:

2.1  Сільським, селищним радам передбачити кошти в місцевих бюджетах на ремонт і утримання доріг місцевого значення та під’їздів до населених пунктів.

2.2  Керівникам підприємств та установ, керівникам сільгоспформувань підтримати об’єднання на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій на утримання та ремонт автомобільних доріг на території Козятинського району у 2016 році.

2.3  Хмільницькому відділу поліції ГУ НПУ, Козятинському відділенню поліції, Управлінню Укртрансінспекції у Вінницькій області посилити контроль за пересуванням вантажного транспорту дорогами місцевого значення, обмежити рух великовагових транспортних засобів навантаженням на вісь понад 7 тонн.

2.4  Райдержадміністрації забезпечити у 2016 році об’єднання на договірних засадах коштів підприємств, установ, організацій та бюджетних коштів на ремонт та утримання шляхів місцевого значення.

                                                       

     Голова ради Віктор Слободянюк підбив підсумки наради та зазначив, що лише шляхом кооперування коштів з різних джерел, в тому числі державного, районного, сільського, селищного, міського, спонсорських благодійних внесків підприємств, установ, організацій району можна зрушити дану проблему. І її вирішення залежить в першу чергу від особистої небайдужості керівників громад. Віктор Миколайович запевнив, що зацікавлений у цьому та особисто буде контролювати хід справ ремонту доріг і кошти районного бюджету в першу чергу будуть спрямовуватись на фінансування ремонту доріг активних у цьому питанні громад.

   Голова дав доручення щодо повідомлення деяких вищестоящих органів про те, що їх місцеві структури ігнорують заходи органів місцевого самоврядування стосовно питань, які відносяться до їхньої компетенції.

   Також головою було ініційовано звернення до Укравтодору щодо відміни рішення про передачу обслуговування дороги Кременець-Біла Церква на обслуговування Калинівського райавтодору та повернення її до обслуговування Козятинським райавтодором.

   Віктор Миколайович розпорядився надіслати запит до Козятинської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області щодо надання інформації про розмір надходжень від акцизного збору до місцевих бюджетів.

                                                     

   Враховуючи, що ремонт потребує значних коштів, голова ради звернувся до сільських та селищних рад окрім виділення коштів з місцевих бюджетів та залучення спонсорських благодійних внесків, активно взяти участь у проектах та конкурсах та зазначив, що відповідно очікує активізації роботи в даному напрямку і від управління регіонального розвитку районної державної адміністрації.

   Координаційною радою було визначено тему наступного засідання – це питання ефективного використання земель на території району, оскільки наповнення бюджету напряму залежить від цього.

 

                                                      

 

                                                    

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація