Відбулось розширене засідання Президії районної ради

 16 березня в рамках підготовки до засідання 12 сесії під керівництвом голови Козятинської районної ради Віктора Слободянюка відбулось розширене засідання Президії, участь в якому взяли представники правоохоронних органів, громадських організацій, профспілок, сільські, селищні голови.

На початку засідання було обговорено актуальне питання ескалації ситуації на сході України. Кожен із присутніх мав можливість висловити свою думку. Зокрема  начальник міжрайонного відділу СБУ Віталій Федорович, прокурор Калинівської місцевої прокуратури Олена Денчук та начальник Козятинського  відділення поліції Олег Швець зазначили, що в усіх питаннях громадяни мають діяти в межах чинного законодавства та наголосили, що силовий метод не може бути способом вирішення внутрішніх питань. Силові структури готові до діалогу, діятимуть в рамках своїх повноважень та докладуть усіх зусиль задля збереження стабільної ситуації в районі.

                  

Висловились також представники профспілок та громадських організацій. Голова профспілки освітян Олена Старушок наголосила, що будь-які питання необхідно вирішувати за круглим столом. Заступник голови Козятинської міськрайонної «Української спілки ветеранів Афганістану» Микола Жирний зазначив, що деякі політики реалізують сьогодні свої політичні проекти та грають на настроях суспільства, закликав до компромісу. Заступник голови ГО «Районна спілка воїнів – учасників АТО Козятинського району» Василь Лопушан сказав, що учасники АТО не підтримують торгівлю з окупантом, а РНБО своїм рішенням щодо тимчасового припинення товарообігу з непідконтрольною частиною Донбасу залізничними та автомобільними шляхами розставила всі крапки над «і». В обговоренні взяли участь також голова Ради Козятинської районної організації ветеранів України Володимир Бондаренко та  голова громадської організації «Захист дітей війни» Всеволод Кривой.

                       

Після вичерпного обговорення, голова районної ради Віктор Слободянюк зачитав текст спільного звернення до Президента України, Верховної Ради України, Уряду, який був практично одноголосно підтриманий присутніми. Звернення буде розглянуто на сесії Козятинської районної ради, яка відбудеться у п’ятницю 17 березня, о 10:00 год.

                                                               

Члени засідання обговорили інцидент, який нещодавно стався у с. Жежелів – смерть жительки села, якій ніби-то безпідставно було відмовлено у госпіталізації в Махнівському медико-соціальному відділенні. Свій коментар по даному випадку надала заступник головного лікаря ЦПМСД Валентина Лобченко, повідомивши, що минулої п’ятниці фельдшер ФАПу відвідала жительку с. Жежелів 1949-го року народження. При огляді хворій було рекомендовано детальне обстеження. Однак від подальшої госпіталізації в центральній районній лікарні вона відмовилась, на що є її письмова відмова.

                                                               

Шокований звинуваченнями на адресу персоналу Махнівського медико-соціального відділення його завідуючий Дмитро Геннадійович Шкрябій. Він повідомив, що стосовно даного випадку відбулася телефонна розмова із фельдшером. Після обговорення усіх симптомів було надано роз’яснення, що для госпіталізації хворої у відділенні необхідно зробити аналізи аби вияснити,  чи не має хвороба інфекційний характер. Тож було запропоновано звернутись до сімейного лікаря та зробити детальне обстеження на базі районної лікарні. Однак уже в неділю жінки не стало.

Дмитро Геннадійович висловив обурення тим, як дану ситуацію подав інтернет-ресурс «Новини Козятина – РІА Козятин», а саме – неправдиво та перекручено, а також повідомив, що звернеться до суду з метою розслідування дій даного видання.  Присутні на засіданні зазначили, що дійсно, інформація у вище згаданій газеті та на інтернет-ресурсі подається викривлено та однобічно, що вводить в оману жителів району та збурює громаду без реальних на те підстав. За словами голови районної ради Віктора Слободянюка, таким діям має бути надана відповідна оцінка правоохоронними органами.

                                                             

Заступник голови районної ради підняв питання зволікання у розслідуванні подій, які відбулись 5 вересня 2016 року та вчинені насильницькі дії щодо Віктора Слободянюка членами протесаної акції ГО «Козятинська асоціація учасників бойових дій та учасників АТО». Членами Президії прийнято рішення звернутись до народного депутата, Генерального прокурора, Міністра внутрішніх справ з проханням повідомити про хід розслідування та вжити відповідних заходів.

Обговорено ситуацію із відключенням газопостачання у школах та дитячих садочках району. Начальник Козятинської дільниці з експлуатації газового господарства ПАТ “Вінницягаз” Павло Поджаров повідомив, що газопостачання було відключене через заборгованість за лютий місяць. Зазначимо, що до уваги навіть не було взято гарантійний лист «Про здійснення оплати», надісланий завчасно Козятинським відділом освіти та районною державною адміністрацією. Начальник відділу освіти Аліна Діденко повідомила, що оплату за розподіл природного газу та за послуги з припинення – відновлення газопостачання відділ освіти зобов’язується в повному обсязі  провести 23.03.2017 року (так як відповідно до Протоколу переговорної процедури тільки 20.03.2017 року буде підписано договір із газопостачальною організацією).

                     

Віктор Слободянюк наголосив начальнику служби, що з метою уникнення подібних випадків, про відключення завчасно та особисто необхідно повідомляти очільників районної влади, аби якнайшвидше були вжиті усі необхідні заходи, висловив сподівання щодо подальшої співпраці та взаєморозуміння.

Питання відновлення газопостачання шкіл та дошкільних закладів районна влада взяла під особистий контроль.

Голова районної ради обговорив з сільськими та селищними головами питання оздоровлення дітей у РК ЗОВ «Пролісок», питання покращення житлово-побутових умов АТОвців,  виділення коштів для харчування дітей у школах, проведення сесій місцевих рад.

Члени Президії розглянули заяви учасників АТО та членів їх сімей, членів родин загиблих учасників АТО  про надання одноразової матеріальної допомоги  згідно затвердженої Комплексної  програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей – жителів Козятинського району. За результатами розгляду 15 заяв виділено матеріальну допомогу на загальну суму 83 000 грн.

Також розглянуто звернення народного депутата Петра Юрчишина про лікування жителя с. Іванківці. Президією рекомендовано вивчити можливість лікування за бюджетні кошти на рівні Департаменту охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації.

Для шістнадцяти членів родин загиблих учасників АТО виділено кошти на проїзд.

              

Під час роботи президії було обговорено порядок денний чергової 12 сесії районної ради. Голова ради Віктор Слободянюк поінформував присутніх про зміни, які були внесені до порядку денного під час засідання профільних комісій. 

Депутат районної ради Аліна Діденко внесла пропозицію розглядати питання призначення головного лікаря ЦРЛ окремим питанням порядку денного.

При обговоренні про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки для ведення індивідуального садівництва, що розташована  на  території Переможнянської сільської ради, сільський голова Майя Поліщук зазначила, що громада проти виділення даної земельної ділянки.

В цілому президія затвердила запропонований порядок денний 12 чергової сесії зі змінами та доповненнями.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація