Відбулось свято обрядових хлібів та дідухів у с. Білопілля

З нагоди відзначення 25-ї річниці Незалежності України 19 серпня в музеї Хліба  села Білопілля відбулось районне свято обрядових хлібів та дідухів.
Народний музей Хліба гостинно відкрив свої двері для всіх, хто шанує і трепетно оберігає народні традиції, хто примножує найяскравіші вияви сільської спадщини і правічні звичаї українців, хто береже осередки духовності подільських сіл, хто виколисує в своєму лоні національну культуру. Вже стало традицією проводити на базі музею свято врожаю. Оживає історія. І як в сиву давнину, так і тепер ми низько вклоняємось хлібу, трударям, котрі зростили його.
 Під своїми мистецькими крилами захід зібрав кращих самобутніх майстрів-умільців, які продовжують творити та відновлювати прадідівські ремесла. З усього району з’їхались майстри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, які дивували гостей своєю майстерністю.
В рамках святкування було проведено VІІ районний конкурс-виставку виробів з соломи та обрядових хлібів «Колос достатку», а також VІІІ районний фестиваль народної творчості «Гостинна світлиця».
 Завітали на свято і районні посадовці. Заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк привітав усіх присутніх із закінченням жнив, з 25-ю річницею Незалежності України, Днем державного Прапора, побажавши миру, сили і наснаги, добра, гарних врожаїв та віри у завтрашній день, перемог та здобутків у справі розбудови Козятинщини та всієї України.
Супроводжувався захід святковим  концертом, у якому взяли участь народні аматорські колективи Козятинського району.
Після урочистостей було підведено підсумки конкурсу на кращий коровай,  кращий дідух, кращий виріб народної творчості  і проведено нагородження переможців. Кращий дідух виготовив Віктора Воловика з с. Миколаївка, а кращий обрядовий хліб – Надія Прокопенко з с. Жежелів. Кращі майстри з кожної громади були відзначені Подяками.
Після завершення свята 23 короваї  за допомогою волонтера Катерини Шевченко було відправлено бійцям в зону АТО.

               

                    

  

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація