Відбулось виїзне засідання Координаційної ради

17 квітня на базі Безіменської сільської ради під головуванням очільника районної ради Віктора Слободянюка відбулось засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Козятинської районної ради.

Презентовано напрямки роботи Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування

Перший заступник керівника Секретаріату Асоціації Володимир Репей окреслив присутнім головні завдання та плани роботи Секретаріату, а також  поділився  досягненнями. Зокрема, Асоціацією проведено цикл навчальних семінарів щодо грантової діяльності, видаються методичні посібники, котрі допомагають в роботі омс, працює оновлений сайт, випускається власне друковане видання – «Вісник вінницького самоврядування», а також надано безліч телефонних та електронних консультацій.

Аліна Саволюк презентувала Центр промоції і зовнішніх зв’язків, який сприяє міжрегіональному та міжнародному співробітництву. Світлана Буяльська ознайомила присутніх з роботою Центру організаційно-правового забезпечення розвитку та реформування омс. Вона зауважила, що в штаті Асоціації працює кваліфікований юрист, який допомагає з вирішенням тих питань, котрі виникають в територіальних громадах та при роботі службовців органів місцевого самоврядування.

Враховуючи те, що Асоціація надає допомогу у написанні проектів для участі у обласному конкурсі розвитку територіальних громад, очільники сільських рад озвучили зауваження до формули фінансування проектів-переможців. Голова районної  Віктор Слободянюк висловив сподівання щодо подальшої плідної співпраці, результати якої будуть дійсно відчутними в районі.

Обговорено посилення пожежної безпеки об’єктів та населених пунктів у весняно-літній період 2018 року

Начальник відділення запобігання надзвичайних ситуацій районного сектору ДСНС України у Вінницькій області Вадим Мартюк  наголосив, що традиційно з настанням весняно-літнього періоду фіксується різке збільшення кількості пожеж. Однією із причин цього є спалювання сухої рослинності. Вадим Анатолійович зазначив, що з метою забезпечення доступу рятувальників до води особливу увагу потрібно приділити обладнанню пожежних пірсів та водонапірних веж.

Також обговорено питання функціонування місцевих пожежних команд, зокрема необхідність збільшення їх штатної чисельності (зараз команди складаються із трьох чоловік) та забезпечення необхідним обладнанням. Голова районної ради Віктор Слободянюк звернувся до голів сільських рад із проханням вишукати можливості збільшення фінансування пожежних команд, адже від цього напряму залежить безпека громадян, а також наголосив на важливості проведення рятувальниками профілактичних заходів у закладах соціальної сфери.

Інформацію про стан надання інтенсивної медичної допомоги у Козятинській ЦРЛ відповідно до потреб населення довів до відома членів Координаційної ради головний лікар закладу  Олександр Кравчук, зазначивши, що у минулому році було проліковано 11 тис. чол., проведено 2500 операцій. На жаль, прослідковується зростання кількості хворих, які поступають у занедбаному стані.

На сьогоднішній день в ЦРЛ працюють усі відділення. Зменшено кількість ліжкомісць до 250, що було обумовлено відповідно зменшенням терапевтичного профілю, при цьому штат лікарні не змінився.

Не оминув увагою Олександр Миколайович проблемні питання, зумовлені нерозумінням та бездіяльністю посадових осіб, що відповідно негативно впливає на надання медичної допомоги населенню. Зокрема, міською радою не було надано районній лікарні у повному обсязі державну медичну субвенцію - 4 млн.грн. перераховано Козятинській ЦРЛ у І кварталі, а до кінця року передано 3 млн 700 тис. грн., які будуть розподілені на 9 місяців поточного року. А от 8 млн. 790 тис. грн. передано на міську лікарню, яка не є багатопрофільною і має лише два відділення. Дійсно показовим є ефект від підписання меморандуму між міською радою та райдержадміністрацією, одним із основних пунктів якого є розвиток медичної галузі на Козятинщині. Але чомусь складається враження, що районна державна адміністрація більше переймається розвитком міської медицини, не задумуючись, як таке розпорошення коштів позначиться на Козятинській ЦРЛ. Дуже швидко всі забули про той час, коли район сколихнуло питання – чи залишиться районна лікарня закладом інтенсивного лікування.

Олександр Кравчук також повідомив, що до цього часу на рахунках закладу не відновлено 1 млн 720 тис. грн цільових коштів, виділених з державного бюджету, які надійшли 29 грудня минулого року та у зв’язку з неможливістю використання на той момент, були повернуті до районного бюджету. Ситуація, яка склалась затримує розрахунок за обладнання, яке вже знаходиться у Козятинській ЦРЛ. До того ж на лікарню можуть бути накладені штрафні санкції.

До цього часу містом районній лікарні так і не передано земельну ділянку, на якій знаходиться заклад. Більше того на території Козятинської ЦРЛ міська влада запланувала розмістити місця для парковки автомобілів, вочевидь вважаючи, що інших шляхів розвантаження узбіч вулиці Героїв Майдану більше немає.

Нікого не хвилює і те, що нова труба котельні №9 була встановлена на каналізаційній системі лікарні. Бездіяльними залишились відповідні служби.

Але Олександр Кравчук підкреслює, що незважаючи на все вище сказане, на штучно створене перешкоджання функціонуванню Козятинської ЦРЛ, заклад є одним із кращих в області. Для цього керівництво і персонал в подальшому докладатимуть усіх можливих зусиль.

В рамках обговорення функціонування районної лікарні голова районної ради підняв питання відрахування ПДФО до міського бюджету, а також наголосив на необхідності проведення спільно з ЦПМСД медичних оглядів по населених пунктах району. Коментуючи ситуацію, яка склалась з ЦРЛ, Віктор Миколайович зазначив – якщо певні особи не вміють або ж не хочуть працювати, то хай хоч просто не заважають іншим.

У прийнятому рішенні з даного питання Координацією радою рекомендовано:

- райдержадміністрації передбачити в районному бюджеті  кошти для  співфінансування робіт з енергоефективності медичного закладу; проведення капітального ремонту дитячого відділення КП «Козятинська ЦРЛ Козятинської районної ради», придбання сучасного медобладнання;

- сільським, селищним радам взяти фінансову участь у ремонті дитячого відділення.

З порядку денного Координаційної ради у зв’язку з відсутністю доповідача від райдержадміністрації були зняті важливі питання, які потребували обговорення – про виконання ст.32 ЗУ «Про відходи» щодо сортування сміття за видами матеріалів та роздільного його захоронення, а також щодо заходів з благоустрою населених пунктів Козятинського району.

Бездіяльність райдержадміністрації

Голова районної ради Віктор Слободянюк підняв питання ігнорування районною державною адміністрацією багатьох важливих напрямків функціонування Козятинщини.

Як вже повідомлялось, до цього часу у ЗМІ офіційно не оприлюднено вільний залишок коштів районного бюджету, що мало бути зроблено ще до 1 березня. Так і не і проведено розподіл коштів, в той час як дофінансування потребують районні установи та ряд районних програм – в тому числі програма підтримки учасників АТО та дорого вартісного лікування «Надія».

Ніякого сприяння від райдержадміністрації не було і щодо забезпечення функціонування районної аптеки, отримання ліцензії,  а разом і програми реімбурсації, якою приватні аптеки не хочуть займатись. Отриманням ліцензії голова районної ради переймався особисто.

Не вживаються заходи по додатковому наповненню районного бюджету та залученню інвестицій, малоефективною є робота відділу регіонального розвитку райдержадміністрації. Зокрема, відсутнє сприяння та допомога сільським радам у написанні проектів на конкурси розвитку територіальних громад. Для цього в штат районної ради була введена відповідна посада, але взяти працівника на роботу не дозволяє недофінансування районної ради.

У 2017 році проект реконструкції спортзалу «Колос» взяв участь у конкурсі фонду регіонального розвитку та став переможцем.  На завершення будівництва спорткомплексу з фонду було направлено 3 млн. грн. Однак, у зв’язку з проведенням тендерних процедур усі кошти фонду до кінця минулого року невдалось освоїти, в результаті чого 1 млн 700 тис. грн. повернулись до обласного бюджету, змістились також і терміни завершення будівництва. Чи вдасться повернути дані кошти і чи будуть вони використані - невідомо.

Засвідчили пасивність виконавчого органу влади і очільники територіальних громад

Легалізація трудових відносин

Головний державний інспектор Управління Держпраці у Вінницькій області Ігор Круликівський поінформував очільників територіальних громад щодо трудового законодавства, відзначив, що наразі частішають випадки підміни трудових договорів цивільно-правовими, коли мова йде про оформлення непостійно працюючих осіб. Ігор Аркадійович зазначив, що цивільно-правову угоду можна застосовувати, але в такому випадку має бути акт виконаних робіт або надання певної послуги. За порушення трудового законодавства передбачена фінансова відповідальність.

Із розглянутих питань членами Координаційної ради при голові Козятинської районної ради були прийняті відповідні рішення.

                                      

                                      

                                      

                                      

                                      

                                      

                                      

 

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація