Відбулось засідання бюджетної комісії районної ради

У ході підготовки до пленарного засідання 20 сесії районної ради 26 березня відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів, комунального майна, економічного і соціального розвитку.

В роботі комісії взяли участь голова районної ради Віктор Слободянюк, представники райдержадміністрації, доповідачі по питаннях порядку денного.

Погоджено порядок денний сесії

На початку засідання Віктор Миколайович поінформував членів бюджетної комісії щодо порядку денного сесії, до якого було внесено 56 питань, з якими погодились члени комісії.

Голова районної ради висловив зауваження до проекту рішення програми економічного і соціального розвитку Козятинського району на 2017 рік та затвердження програми економічного розвитку Козятинського району на 2018 рік, зазначивши, що вона не розкриває основних напрямків розвитку Козятинщини у поточному році та не має відповідного підкріплення коштами, а пріоритети визначені досить узагальнено. Тож, в даному аспекті програма потребує доопрацювання.

В ході подальшого обговорення було вирішено внести технічні правки до проектів рішень по питаннях передачі майна бібліотек, будинків культури та клубів зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ району у власність Глуховецької селищної об’єднаної територіальної громади та про внесення змін до районної програми забезпечення поінформованості населення, розвитку та фінансової підтримки редакції районного радіомовлення «Промінь» на 2017-2018 роки.

Голова районної ради повідомив про заперечення Сокілецької сільської ради щодо затвердження нормативної грошової оцінки земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Сокілецької сільської ради (оренда Безбах А.М.).

Під час розгляду блоку земельних питань депутат районної ради Марк Кирилюк повідомив про виникнення конфлікту інтересів щодо питання про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка надається в оренду ТОВ «Вікторія Грейн» для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Журбинецької сільської ради.

За результатами засідання членами бюджетної комісії рекомендовано винести на розгляд 20 сесії, пленарне засідання якої відбудеться 30 березня, розглянуті питання із внесеними змінами та доповненнями.

Затверджено розпорядження голови райдержадміністрації

Членами бюджетної комісії було погоджено розпорядження голови райдержадміністрації №50 від 26 лютого 2018 року «Про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік» на загальну суму 3 млн  165 тис. 292 грн. та розпорядження №78 від 22 березня 2018 року «Про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік» на загальну суму 904 тис. 807 грн., якими враховано кошти з місцевих бюджетів на реалізацію районних програм та утримання закладів соціально-культурної сфери. Розпорядження №78 включає також медичну субвенцію з міського бюджету – 554 тис.316 грн. на утримання первинної медико-санітарної допомоги на березень місяць.

Заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк поінформував членів бюджетної комісії про звернення Зозулинецької сільської ради, яка просить розглянути на сесії районної ради питання про передачу 258,2 га лісу, що знаходиться на землях запасу сільської ради, у комунальну власність територіальної громади, а також прийняти рішення про відповідне клопотання до сесії Вінницької обласної Ради, яка є розпорядником передачі земель лісового фонду. Після обговорення членами бюджетної комісії вирішено рекомендувати внести дане питання до порядку денного.

Не виконанується рішення районної ради «Про укладання договорів»

Голова районної ради Віктор Слободянюк поінформував членів бюджетної комісії про невиконання рішення 17 сесії районної ради 7 скликання від 7 грудня 2017 року №38-17-07 «Про укладання договорів», а саме укладення договору з комунальною установою «Козятинський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги Козятинської районної ради» про передачу в безоплатне довгострокове користування майна, що належить Козятинській районній раді(автомобілів). На жаль, яким чином лікарі добиратимуться до своїх пацієнтів,  райдержадміністрацію абсолютне не хвилює, адже її очільник до цього часу відповідно до затвердженого на сесії розпорядження голови районної ради не здійснив передачу вище згаданих автомобілів. Голова райдержадміністрації та його заступник посилаються на те, що без транспорту унеможливиться виконання делегованих повноважень. Але разом з тим у минулому році райдержадміністрація надала свій автомобіль в оренду громадській організації. За словами в.о. головного лікаря ЦПМСД Валентини Лобченко 4 амбулаторії АЗПСМ  на сьогодні не забезпечені автотранспортом. В ході обговорення рішення з даного питання членами бюджетної комісії прийняте не було.

Фінансові питання медичної галузі

Наостанок комісія заслухала керівників медичних закладів району щодо фінансових питань.

Головний лікар Козятинської ЦРЛ Олександр Кравчук звернувся із проханням відновити на рахунках закладу 1 млн 700 тис. грн цільових коштів, виділених з державного бюджету, які надійшли 29 грудня минулого року та у зв’язку з неможливістю використання на той момент, були повернуті до районного бюджету. Ситуація, яка склалась затримує закупівлю необхідного обладнання.  Начальник фінансового управління Світлана Вельгус зазначила, що дане питання буде розглянуто в порядку черги після першочергових питань та затвердження звіту.

За словами Олександра Миколайовича назріла також проблема в забезпеченні безкоштовними медикаментами пільгових верств населення (соціально незахищених категорій та учасників АТО). В межах бюджетних асигнувань заклад має право надавати безоплатну медичну допомогу. Враховуючи, що коштів на дані потреби з районного бюджету не було виділено, головний лікар попередив про те, що обслуговування вищезгаданих верств буде здійснюватись на платній основі.

В.о. головного лікаря ЦПМСД Валентина Лобченко повідомила, що існує термінова потреба в коштах на закупівлю медичної інформаційної системи, оскільки вже з 1 квітня стартує підписна кампанія. Ціна коливається від кількості робочих місць. Тож згідно чисельності лікарів та реєстраторів наразі необхідно 720 тис. грн., а якщо враховувати медсестер, то вартість системи зросте до 1 млн 120 тис. грн. Також кошти потрібні для харчування хворих на фенілкетонурію, на придбання слухових апаратів, туберкуліну, на пільгові медикаменти близько 350 тис. грн. та ремонт рентген-кабінету Махнівської АЗПСМ.

Голова районної ради Віктор Слободянюк зазначив, що ніякого сприяння від райдержадміністрації немає щодо забезпечення функціонування районної аптеки, а разом і програми реімбурсації, якою приватні аптеки не хочуть займатись. В кредит наразі проведено підключення амбулаторії сімейної медицини №1 до електромережі, яка згідно вимог має бути підключена до окремого лічильника.

До того ж варто зауважити, що до цього часу не розподілено вільний залишок бюджетних коштів, оскільки пропозицій від райдержадміністрації так і не надійшло. Виходить, що вболівання за розвиток медицини у деяких посадових осіб залишається лише на словах і ніяких кроків для цього поки що не робиться.

                                                          

                                                      

                                                      

                                                     

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація