Відбулось засідання Координаційної ради при голові Козятинської районної ради

5 квітня під головуванням очільника районної ради Віктора Слободянюка відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Козятинської районної ради.

Участь в засіданні взяли заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк, заступники голови райдержадміністрації  Сергій Прохоров та Ігор Булавський, голови сільських, селищних рад, керівники комунальних підприємств, представники засобів масової інформації.

Першим члени Координаційної ради розглянули питання «Про укладання договорів на виготовлення місцевих генеральних планів». Перед присутніми виступили директор ДП «Поділлягеодезкартографія» Олександр Королюк, голова правління ПАТ «Науково-виробнича компанія «СВІТЯЗЬ» Володимир Демешкан та заступник директора з цифрової картографії ТОВ «Аналітика», які розповіли присутнім про технічні особливості проведення аерозйомки, створення топографічного плану, механізм розробки генеральних планів, вартість робіт та терміни виконання. Представники компаній наголосили, що до появи листя потрібно встигнути здійснити вильоти для аерозйомки, яка стане основою для подальших робіт.

                                                       

Варто зауважити, що 28 сільських рад передбачили у своїх бюджетах кошти для розроблення містобудівної документації

Після бурхливого та детального обговорення технічних та організаційних моментів, очільники територіальних громад прийняли рішення про підписання договорів про проведення аерофотозйомки з ТОВ «Аналітика».

В рамках розгляду наступного питання порядку денного – «Про заходи покращення медичної допомоги різних видів та інтенсивності відповідно до потреб населення»перед присутніми виступили заступник головного лікаря РКЗ «ЦПМСД» Валентина Лобченко та головний лікар КП «Козятинська ЦРЛ» Олександр Кравчук.

Валентинтина Петрівна поінформувала про організаційну структуру Центру, стан укомплектування лікарських посад, пріоритетні напрямки роботи, зупинилась на проблемних питаннях. Зокрема первинна ланка медичної допомоги гостро потребує нових спеціалістів - на даний час вільними залишаються 18 вакансій.

                                                               

Голова районної ради зазначив, що в районі діє програма місцевих стимулів для медичних працівників, за якою молодь має можливість безкоштовно навчатись у вищих медичних закладах та закликав сільських, селищних голів поширювати дану інформацію. Віктор Миколайович доручив В. Лобченко продовжувати роботу у напрямку якнайшвидшого вирішення кадрового питання.

В. Слободянюк акцентував увагу на проблемі забезпечення послугами сімейних лікарів жителів тих населених пунктів, де відсутні амбулаторії загальної практики сімейної медицини та наголосив на важливості напрацювання чіткого графіку виїзних прийомів сімейними лікарями в таких селах.

                                                              

Ще однією серйозною проблемою є стан приміщення Амбулаторії загальної практики сімейної медицини №1, яка обслуговує жителів м. Козятина, с. Козятина та с. Іванківці. Районна влада тримає на контролі дане питання та у разі наявності підходящого приміщення, Амбулаторія № 1 одразу ж буде переведена до нього.

Сільських, селищних голів закликали максимально залучати жителів громад до обстеження у виїзних флюоромобілях, також виїзні обстеження проводить акушер.

Головний лікар КП «Козятинська ЦРЛ» Олександр Кравчук зупинився на основних аспектах діяльності районної лікарні. Основна робота сьогодні проводиться в напрямку покращення матеріально-технічної бази, підвищення рівня надання медичних послуг та вирішення кадрового питання. Олександр Миколайович подякував представникам районної влади за підтримку медичної галузі та зазначив, що 5 млн. грн., які були виділені на 12 сесії районної ради уже освоюються. Планується закупівля сучасного обладнання для лабораторії за кошти державного бюджету, що дасть можливість робити усі важливі аналізи в районній лікарні. В закладі тривають ремонтні роботи, зокрема найближчим часом будуть замінені вікна у хірургічному відділення.

                                                                   

Обговорено питання формування госпітальних округів на теренах області. На сьогоднішній день Козятинський район розглядається у Вінницькому окрузі разом з Калинівським, Погребищанським, Оратівським, Іллінецьким, Хмільницьким, Тивріським та Літинським районами. В Проекті створення госпітальних округів у Вінницькій області Козятинська ЦРЛ визначена саме як лікарня інтенсивного лікування.

Завідувач КП «Козятинська районна аптека» Наталя Свідерська інформувала щодо Забезпечення виконання Постанов Кабміну від 9.11.2016 №863 та 17.03.2017 № 152 щодо забезпечення доступності лікарських засобів та відшкодування їх вартості за окремими захворюваннями. За словами Наталії Іванівни районною аптекою вже заключено договір про відшкодування витрат на медикаменти (реімбурсацію). На аптечних пунктах, які беруть участь в програмі, будуть розміщені відповідні позначки. Тож жителі району за наявності рецепту зможуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

                                                            

Ліки, кошти за які будуть відшкодовуватися, призначатимуть лікарі первинної ланки (сімейні лікарі, терапевти, педіатри) за міжнародними непатентованими назвами (МНН), тобто за діючою речовиною, а не за комерційною назвою.

За результатами зустрічі учасники Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради прийняли рішення «Про стан надання медичної допомоги різних видів та інтенсивності відповідно до потреб населення», в якому визначено пріоритетні напрямами діяльності збереження здоров’я жителів району.

                                                           

Голова районної ради Віктор Слободянюк повідомив присутнім, що найближчим часом жителі району зможуть скористатися послугами Регіонального мобільного сервісного центру (МСЦ) МВС у Вінницькій області.

Членами засідання було підтримано ряд звернень: до керівництва держави щодо відміни абонплати за підключення до системи газопостачання та щодо відновлення пільгового тарифу на вуличне освітлення в нічний час, Звернення до Верховної Ради України щодо термінового розгляду Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» № 2489.

На завершення було розглянуто питання про кандидатури на нагородження відзнакою «За заслуги перед Вінниччиною».

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація