Відбулось засідання Координаційної ради при голові районної ради

23 жовтня під головуванням очільника районної ради Віктора Слободянюка відбулось засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Козятинської районної ради.

Окрім керівників органів місцевого самоврядування до участі у засіданні Координаційної ради були запрошені голова районної державної адміністрації Юрій Слабчук,  доповідачі по питаннях порядку денного.

Розпочалось виїзне засідання у с. Самгородок. Представники районної влади разом з сільськими головами завітали до об’єктів соціально-культурної сфери – амбулаторії загальної практики сімейної медицини, медико-соціального відділення територіального центру, Самгородоцького ЗНВК «школа-дитячий садок».

Засідання Координаційної ради відбулось у с.Збараж.

Збаразький сільський голова Людмила Лавренюк поінформувала присутніх про територіальну громаду, розповіла про кількість населення, бюджет сільської ради, основні видатки,  досягнення та проблемні питання.

В ході засідання було схвалено текст звернення до Президента України щодо запровадження механізму ринку земель сільськогосподарського призначення. У зверненні наголошується, що не можна допустити поспішного відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення до внесення змін в Конституцію щодо заборони іноземцям купувати українську землю.

Про стан надання первинної медичної допомоги жителям району розповіла головний лікар Козятинського РМЦПМСД Валентина Лобченко. Центр обслуговує 12 амбулаторій, 1 ФАП та 42 ФП. На даний час підписано 26 870 декларацій, що складає 76,3%. Одним із значних досягнень у цьому році є будівництво Білопільської амбулаторії. Наразі усі роботи майже завершено, під контролем районної влади усуваються виявлені недоліки. В 2020 році в первинну медицину району прийде працювати 3 інтерни, які навчаються у Вінницькому медичному університеті за рахунок районного бюджету. Продовжує діяти програма «Доступні ліки». Основне проблемне питання – дефіцит коштів для повноцінного забезпечення пільгових категорій населення безкоштовними медикаментами або медикаментами зі знижкою. Також потрібно провести ремонти в амбулаторіях відповідно нових вимог.

Директор районного терцентру Василь Матвійчук розповів про роботу медико-соціальних відділень с.Самгородок, с.Махнівка, планування їх діяльності на 2020 рік. За 10 місяців послугами відділення у Самгородку скористались 219 осіб, у Махнівці – 459 осіб. Основна проблема – співфінансування відділень сільським радами. Договори не заключили Зозулинецька сільська рада, Куманівська та Тернівська. Перерахували частину коштів Бродецька селищна рада, Юрівська, Миколаївська, Михайлинська і Йосипівська. Василь Григорович наголосив, якщо усі суми  найближчим часом не будуть перераховані, то не буде за що виплатити заробітну плату працівникам відділень. Повідомив, що терцентром отримано 2 автомобілі Peugeot, які обладнано для перевезення людей з особливими потребами.

Голова районної ради Віктор Слободянюк закликав керівників територіальних громад врахувати важливість існування медико-соціальних відділень та необхідність їх збереження, закликав боржників перерахувати кошти на терцентр.

Обговорили питання заключення договорів з ПАТ «Укртелеком» на надання послуг зв’язку пільговим категоріям громадян.Начальник управління праці та соціального захисту населення Володимир Гнатюк розповів, що з 2016 року на деякі видатки на виконання державних програм кошти не виділялись, в тому числі і на послуги зв’язку. Дані видатки Бюджетним кодексом покладено на органи місцевого самоврядування. Управлінням договори з «Укртелекомом» не заключались, але «Укртелеком» продовжував надсилати списки пільговиків. У підсумку дійшло до судів, блокування рахунків і роботи всього управління. Лише 4 сільські ради на даний час відшкодовують послуги зв’язку для пільгових категорій.

Віктор Слободянюк запропонував вирішити дане питання з районного бюджету, адже мова йде про незначні суми. Сільським головам було доручено обрахувати кількість пільговиків, які реально користуються даною послугою.

Про ремонт та будівництво доріг у 2019 році розповів головний інженер філії «Козятинський райавтодор» Андрій Рижій. На поточний рік заплановано дрібний ремонт по 13 дорогах, на даний момент виконано по 10 дорогах.

За підсумком засідання з усіх розглянутих питаннях прийнято відповідні рішення.

Після закінчення засідання Координаційної ради усі присутні взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника воїнам, які загинули у Другій світовій війні з нагоди річниці звільнення України від німецько-фашистських загарбників.

                   

                   

                   

                   

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                 

                  

                  

                  

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація