Про засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Козятинської районної ради

7 лютого відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Козятинської районної ради під головуванням Віктора Слободянюка.

У засіданні взяли участь заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк, заступник голови райдержадміністрації Ігор Булавський, голова Ради сільгоспвиробників Козятинського району Микола Мельник, сільські, селищні голови, керівники сільгоспформувань. На розгляд Координаційної ради було винесено ряд важливих питань, які стосуються діяльності органів місцевого самоврядування.

Голова районної ради Віктор Слободянюк поінформував присутніх, що на позачерговій сесії обласної Ради, яка відбулась 3 лютого, нарешті було передано майновий комплекс центральної районної лікарні зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області до спільної комунальної власності сіл, селищ Козятинського району. Наразі готується акт прийому-передачі.

За словами Віктора Миколайовича, районною владою значна увага приділятиметься розвитку медичної галузі та підвищенню якості надання медичних послуг. На найближчій сесії районної ради планується виділення близько 5 млн грн. з додаткових коштів на розвиток лікарні (на закупівлю обладнання та проведення ремонтів). Для залучення додаткових коштів лікарня братиме участь у конкурсі регіонального розвитку. З метою поліпшення кадрового забезпечення медичних закладів району, в районі діє програма місцевих стимулів для медичних працівників. Тож очільникам територіальних громад доручено провести відповідну інформаційну роботу та забезпечити направлення молоді на навчання по даній програмі.

                                                               

Стосовно перспектив діяльності медичної галузі  в. о. головного лікаря ЦРЛ Олександр Кравчук поінформував, що наразі продовжується розміщення відділень районної лікарні за адресою по вул. Винниченка, 9 (колишнє приміщення залізничної лікарні). Планові оперативні втручання призупинені на 2 тижні до повного переїзду реанімаційного та хірургічного відділення. Основна проблематика на сьогодні – поліпшення якості медичної послуги. Певні незручності, звичайно, спричинюються переїздом. Але непорозуміння, які виникають, оперативно усуваються. За словами Олександра Миколайовича, підвищити якість надання медичних послуг та зменшити навантаження на бюджет можна за рахунок надання закладом платних медичних послуг за затвердженими тарифами  та співпраці з страховими компаніями, що особливо актуально в час впровадження страхової медицини.

Про деталі медичного страхування інформував директор страхової компанії "Країна" Віктор Корчун, який зазначив, що добровільне медичне страхування - один з видів особистого страхування, який забезпечує можливість повної або часткової виплати коштів за надання медичних і медико-профілактичних послуг застрахованим особам у разі розладів здоров'я відповідно до умов укладеного договору та правил страхування.

                                                                   

Присутні мали можливість дізнатись про специфіку та основні принципи співпраці зі страховими компаніями. Основна мета медичного страхування – отримання клієнтом необхідної медичної допомоги без використання власних коштів. Діє велика кількість пакетів, серед яких при бажанні застрахуватися можна обрати найбільш підходящий. Варіанти оплати страхових платежів на медичне страхування для працівників підприємств і організацій можуть бути різними: за рахунок підприємства, за  пропорційною системою участі у страхових платежах підприємства і працівника та за рахунок працівників. На вартість пакету також впливає середній вік зайнятих на підприємстві. Було зауважено, що до страхових випадків не відносяться ті хвороби, лікування яких здійснюється за рахунок державного бюджету.

Учасники засідання дійшли згоди, що необхідно проводити активну  інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення стосовно впровадження елементів страхової медицини, як гарантії забезпечення медичної допомоги.

Про заходи програми ремонту та утримання автомобільних доріг у 2017 році інформував заступник голови райдержадміністрації Ігор Булавський. Для виконання заходів, передбачених програмою, на 2017 рік закладено 3 млн 200 тис грн. Також будуть виділятись кошти з додаткових надходжень. Перевага у співфінансуванні з районного бюджету буде надаватись тим сільським, радам, які закладуть для ремонту доріг не менше 100 тис грн. Прикро те, що 6 сільських рад не заклали коштів  у своїх бюджетах для поточного ремонту та утримання автомобільних доріг. Сільських голів закликали переглянути свою позицію.

                                                               

Ігор Олександрович поінформував присутніх, що у зв’язку із сильними снігопадами, переміщенням арктичного повітря,  зниженням температури повітря до -20 – -25 градусів, з метою життєзабезпечення населення, підприємств, установ, організацій головою Козятинської райдержадміністрації Олегом Оркушею 7 лютого видано розпорядження №36 «Про попередження виникнення надзвичайних ситуацій, забезпечення нормальних умов життєдіяльності населення в зв’язку із складними погодними умовами, сильними морозами в зимовий період 2017 року».

Було обговорено деякі питання укладання договорів на використання земельних ділянок та оподаткування у 2017 році. Як зазначив голова Ради сільгоспвиробників Козятинського району Микола Мельник, у ряді населених пунктів Козятинщини зафіксовані випадки, коли представники фірм, користуються довірливістю та непоінформованістю громадян, обіцяючи «золоті гори» та прикриваючись узгодженням дій з районною владою, що абсолютно не відповідає дійсності, пропонували перезаключити договори оренди землі, збурюючи цим населення. В багатьох випадках такі фірми навіть ніякого відношення не мають до агробізнесу. Цікавляться вони не успадкованими та не витребуваними паями, проводять інформаційну роботу з громадянами, у яких договори оренди добігають завершення. Тож закликаємо жителів району бути пильними та не йти на поводу у багатообіцяючих ділків.

Про ХІV обласний конкурс та ІІІ районний конкурс проектів розвитку територіальних громадінформував заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк, який зазначив, що від 20 січня затверджено вимоги до заявок на участь в обласному конкурсі, що передбачає обсяг фінансування проекту-учасника в розмірі до 200 тис грн. та розповів про основні пріоритети конкурсу. Загальний фонд конкурсу складає 15 млн грн. Щодо районного конкурсу, то найближчим часом відбудеться засідання конкурсної комісії, на якому будуть визначені основні пріоритети та доведені до відома очільників територіальних громад.

                                                                     

Про реалізацію програми підтримки учасників АТО та членів їх сімей інформував керуючий справами виконавчого апарату районної ради Анатолій Колісний. В районі вже третій рік діє програма підтримки учасників АТО та членів їх сімей. Поширеною на сьогодні серед учасників АТО є житлова проблема, яку лише можливостями цієї програми не вирішити. Одним із можливих виходів з ситуації є вигідне кредитування в рамках  цільової обласної програми індивідуального житлового будівництва на селі “Власний дім”.

Голова районної ради Віктор Слободянюк зазначив, що за минулий рік учасникам АТО та членам їх сімей було виділено близько 500 тис. грн. матеріальної допомоги та наголосив, що матеріальна допомога на поліпшення житлово-побутових умов учасникам АТО буде надаватись районною радою лише за умови виділення коштів сільськими, селищними радами.

По питанню укладання договорів на перевезення пільгових категорій населення присутні заслухали керівника ПрАТ «Козятинське АТП – 10514» Оксану Пудайло, яка озвучила скільки пільговиків та на яку суму було перевезено на протязі минулого року. А також закликала сільських та селищних голів закладати у своїх бюджетах кошти для перевезення пільгових категорій громадян.

Про реєстрацію речових прав на нерухому майно інформувала державний реєстратор райдержадміністрації Світлана Голодняк, яка озвучила графік виїзних прийомів громадян.

Директор ДП «Поділлягеодезкартографія» Олександр Королюк розповів про терміни виконання та вартість робіт по створенню генеральних планів.

                                                              

По всім розглянутим питанням головою ради було надано відповідні доручення та рекомендації.

 

 

 

 

 

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація