Відбулось засідання медичної ради Козятинської ЦРЛ

21 лютого відбулось засідання медичної ради з контролю якості медичної допомоги КП «Козятинська ЦРЛ Козятинської районної ради», на якому було підведено підсумки роботи лікувального закладу за 2018 рік та обговорено актуальні завдання щодо забезпечення надання медичної послуги населенню Козятинського району та м.Козятина у 2019 році.

Засідання пройшло під керівництвом головного лікаря Олександа Кравчука, за участі заступника голови районної ради Анатолія Задорожнюка, керівника апарату райдержадміністрації Юрія Студоляка, начальника фінуправління Світлани Вельгус, заступників головного, лікаря, завідуючих відділеннями, медперсоналу лікарні.

Розпочав звітну частину наради заступник головного лікаря з медичної частини Ігор Грубеляс, проаналізувавши роботу стаціонарних підрозділів у 2018 році. Для забезпечення цілодобової стаціонарної медичної допомоги на початок 2018 року функціонувало 260 ліжокмісць, а з 01.04.2018 р. їх кількість скорочено до 250. За звітний період госпіталізовано 11242 пацієнти, що на 472 більше, ніж у 2017 р.

Серед найважливіших причин, що змушують краян звертатись за медичною допомогою, Ігор Петрович назвав захворювання органів дихання, системи кровообігу та органів травлення.

Аналіз розподілу госпіталізованих пацієнтів за типом звернення свідчить про велику питому вагу госпіталізованих за самозверненнями - 21,2 %, лікарями загальної практики сімейної медицини -16 %.

В стаціонарах виконано 2399 оперативних втручань. Проводяться сучасні малоінвазивні оперативні втручання.

Зі значним навантаженням працювали лікувально-діагностичні відділеня Козятинської ЦРЛ. Так, за 2018 рік клінічною лабораторією виконано 488 796 досліджень., рентгенологічним відділенням виконано 14039 досліджень, в кабінеті функціональної діагностики 26 527 досліджень.

Першочерговими напрямками діяльності лікарні у 2019 році, за словами Ігоря Грубеляса є підвищення надання якості спеціалізованої і високоспеціалізованої медичної допомоги, оновлення та осучаснення обладнання, розвиток співпраці із закладами первинної медичної допомоги, екстреної невідкладної допомоги, медико-соціальними відділеннями та іншими закладами в межах та поза межами госпітального округу.  Також необхідно працювати в напрямку повної комп’ютеризації закладу, використання електронного документообігу, впровадження електронного рецепта та електронного лікарняного листка.

До слова була запрошена завідуюча поліклінікою Алла Пилипчук, яка поінформувала про ведення профілактичної роботи. За минулий рік оглянуто 9676 чоловік. Укладено договори з 57 підприємствами щодо профілактичного огляду. За результатами проведених медоглядів виявлено 3300 патологій.

Поліклінічне відділення як структурний підрозділ веде консультативний прийом. За звітний період було надано 7501 консультативне заключення.

Алла Михайлівна розповіла про роботу кабінету «Довіри», в якому у 2018 році пройшли обстеження 2707 чоловік, 86 ВІЛ-інфікованих отримують антиретровірусну терапію.

В денному стаціонарі пролікувалось 567 чоловік.

Небезпечною залишається епідситуація з туберкульозу. У 2018 році зареєстровано 31 випадок вперше діагностованого туберкульозу. Захворюваність зросла з 49,6 до 50,6 на 100 тис. населення при середньо-обласному показнику 40,93.

Заступник головного лікаря з дитинства та пологової допомоги Надія Станіславчукзазначила, що продовжує погіршуватись демографічна ситуація внаслідок переважання смертності над народжуваністю.

На базі жіночої консультації поліклініки в минулому році було відкрито «Школу відповідального батьківства», де проходять заняття для майбутніх батьків, активну участь приймають лікарі акушери-гінекокологи, неонатологи.

В акушерсько-гінекологічному відділенні прийнято 355 пологів, виконано 41 кесарський розтин.

В результаті використання сучасних перинатальних технологій питома вага нормальних пологів збільшилась з 66,9 до 69%, а рівень захворюваності новонароджених дітей знизився.

Звернувся до колективу лікарні заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк, зазначивши, що районна лікарня має гарні досягнення у своїй роботі та заслужено зайняла гідне місце серед лікувальних закладів області.

Основним питанням, яке потребує вирішення, є винайдення коштів для виплати заробітної плати медичним працівникам. Ситуація із дефіцитом коштів склалась  внаслідок того, що з міського бюджету була передана лише частина державної медичної субвенції. Анатолій Васильович запевнив, що  керівництвом району докладуться усі можливі зусилля для того, щоб заборгованості по виплаті заробітної плати у поточному році не було.

Наразі також проводиться робота по залученню інвестицій, готуються проекти на 16 Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад стосовно енергоефективності Козятинської ЦРЛ (заміна вікон поліклінічного корпусу).

В ході засідання головний лікар Козятинської ЦРЛ підняв питання об’єднання з міською лікарнею, зауваживши, що такі ініціативні заяви вже не вперше лунають від представників влади, зокрема міського керівництва. Олександр Миколайович підкреслив що сьогодні підприємство не потребує ніякого об’єднання. ЦРЛ надає всі види медичних послуг, має достатню матеріально-технічну базу, достатню площу для розширення, якщо це буде необхідно. Керівник закладу повідомив, що не буде приймати участі в подаванні бізнес-плану та озвучив питання - навіщо рік назад було створювати міську лікувальну установу, щоб сьогодні ставити питання об’єднання. Висловив думку, що розмови про об’єднанняна етапі реформи та підписання договорівз НСЗУ є абсолютно не на часі. За словами Олександра Миколайовича дану ситуацію мають прокоментувати посадовці, які вносять таку пропозицію та надати обґрунтування, для чого це потрібно районній лікарні.

Присутні на нараді представники влади підтвердили, що такі пропозиції дійсно були, але на рівні розмов. Ніяких засідань по даному питанню не проводилось.

Щодо фінансування закладу поінформувала начальник фінуправління Світлана Вельгус, яка повідомила що бюджет Козятинської ЦРЛ у 2019 році складає близько 34 млн.грн. Зазначила, що важливим завданням у поточному році буде забезпечення технічної можливості для заключення угод з НСЗУ, а саме: закупівля комп’ютерів та медичних інформаційних систем. Вартість програмного забезпечення для одного лікарського місця в поліклінічному відділенні коштуватиме близько 18 тис.грн. Тож на дані потреби для початку потрібно буде близько 500 тис.грн.

Світлана Цезарівна наголосила, що робитиметься усе, щоб уникнути заборгованості по заробітній платі.

Повідомила, що отримано фінансову підтримку Кабміну для закупівлі апарату штучної вентиляції легенів у розмірі 500 тис.грн., а також 79 тис.грн. – для придбання комп’ютерів та морозильної камери.

Варто зазначити, що в 2018 році для Козятинської ЦРЛ було додатково виділено кошти з районного бюджету:

- 400 тис.грн.- на придбання медикаментів і предметів медичного обладнання на початку року;

- 400 тис.грн. – на придбання продуктів харчування – на початку року;

- 320 тис.грн. – для проведення поточного ремонту;

- 20 тис.грн. – на придбання медикаментів та виробів медичного призначення для забезпечення проходження військово-лікарської комісії призовників;

- 1582,40 тис.грн. – для погашення кредиторської заборгованості по заробітній платі і нарахувань на заробітну плату працівникам лікарні;

- 30 тис.грн. – на виготовлення проектно-кошторисної документації для проведення капітального ремонту педіатричного відділення.

Також, додатково було виділено з державного бюджету 1770,00 тис. грн. для медичного обладнання.

Підбив підсумки медичної ради головний лікар Козятинської ЦРЛ Олександр Кравчук, зазначивши, що перед лікарнею стояли серйозні виклики, з якими досить успішно вдалось справитись. Вже рік колектив працює у новому майновому комплексі.

Наголосив, що основні складнощі у 2019 році полягатимуть в тому, що  вторинна ланка переходить на статус укладання угод з НСЗУ, що торкнеться в першу чергу поліклінік. Усі заявки потрібно подати до 15 квітня, щоб розпочати процедуру укладання угод.

Олександр Миколайович зазначив, що гідною оцінкою роботи колективу закладу є третє місце по області за результатами діяльності. Подякував за підтримку депутатському корпусу районної ради, районному керівництву та народному депутату П.Юрчишину.

Головний лікар окреслив плани на 2019 рік, розповівши, що планується проведення ремонту дитячого відділення, завершення раніше розпочатих поточних ремонтів, заміна каналізаційної системи терапевтичного корпусу, поліклініки. Доукомплектовуватиметься матеріально-технічна база. Актуальним на сьогодні є питання залучення інвестицій для придбання комп’ютерного томографа.

Олександр Кравчук подякував усім за роботу та побажав успіхів та натхнення у поточному році.

                           

                           

                                           

                          

                          

                          

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація