Відкрито місце пам»яті жертв Голокосту в селі Самгородок

17 вересня у с. Самгородок Козятинського району відбулась церемонія відкриття місця пам’яті Голокосту та меморіалу на місці масового поховання розстріляних евреїв селища.

Створення меморіалу відбувалось в рамках міжнародного проекту «Захистимо пам’ять» Фонду «Меморіал убитим евреям Європи», завдяки якому протягом вересня буде відкрито 9 подібних місць пам’яті у Вінницькій та Житомирській областях.

Даний проект в тісній співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту має на меті перетворення масових поховань євреїв та ромів в Україні на гідні місця пам’яті та інформації. Загалом у червні та вересні цього року відкрито 15 місць, розташованих у 12 населених пунктах України, а також створено постійну виставку просто неба у Бердичеві. Фінансується проект Міністерством закордонних справ Німеччини та здійснюється за активної участі міжнародних та українських партнерів, зокрема Комітету у справах збереження єврейських цвинтарів у Європі, Конгресу європейський рабинів, Центру археології Стаффордширського університету та Яхад-Ін Унум.

У церемонії відкриття взяли участь директор фонду «Меморіал убитим євреям Європи» Уве Ноймеркер, родини тих, хто вижив в роки геноциду, гості з Австралії, США, Ізраїля, а також представники місцевих і релігійних громад та єврейських общин, науковці і дослідники Голокосту, партнери проекту.

В ході церемонії відкриття дослідники розповідали страшні факти про розстріли єврейських громад та тих, хто рятував євреїв від знищення нацистами, а головний рабин Вінниці Шауль Горовіц на завершення зачитав молитву Кадиш.

 

За матеріалами Вінницької ОДА

                          

                          

                          

                         

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація