Відстояти інтереси Козятинщини вирішили на розширеній нараді

Перспективний план формування територіальних громад Вінницької області обговорили на нараді, яка відбулась 27 травня за участі голови районної ради Віктора Слободянюка, заступника голови райдержадміністрації Ігоря Булавського, міського керівництва, депутатів районної ради, керівників комунальних установ, управлінь, відділів райдержадміністрації, голів ОТГ та сільських рад.

Розпочинаючи засідання голова районної ради Віктор Слободянюк зауважив, що вже не один рік триває обговорення Перспективних планів. Висловлювались різні думки щодо даної реформи, але на даний час період добровільності підійшов до кінця. Тому нарада має на меті обговорення можливих варіантів адміністративно-територіального устрою з подальшим внесенням пропозицій.

 

На скільки районів поділять Вінницьку область –

3 чи 5 і куди увійде Козятинщина?

До слова було запрошено керівника апарату райдержадміністрації Юрія Студоляка, який ознайомив  присутніх із прийнятими нормативно-правовими актами по об’єднанню, нагадав про обов’язкові критерії спроможності громад, визначених Методикою, які враховувались у ході формування перспективних планів.

14 травня вступив в дію ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад», яким Кабінет Міністрів України наділяється певними повноваженнями та визначає адміністративні центри і території територіальних громад до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України. До 14 серпня Кабмін має подати до Верховної Ради законопроект про ліквідацію і утворення нових районів. Але наприкінці липня вже має початись передвиборча кампанія, тож процедура може бути пришвидшена.

Що стосується Вінницької області, то остання пропозиція, яка була подана облдержадміністрацією, включає в себе поділ на 3 райони – Вінницький, до якого буде включено Козятинський район, Могилів-Подільський і Гайсинський. Також на сайті Мінрегіону є варіант поділу на 5 районів, де Козятинщина разом з Калинівкою входять до Хмільницького району.

В ході активного обговорення присутні одноголосно зійшлись на думці, що у даному випадку потрібно відстояти наш район та наполягати на варіанті, в якому саме Козятинщина буде центром об’єднаного району, до якого увійдуть Калинівщина, Хмільниччина і Погребище.

Голова районної ради Віктор Слободянюк зазначив, що було підготовано аналітичну довідку з даними по вище названих районах в частині порівняння показників правоохоронних органів, сплати податків, інфраструктури, розвитку інвестицій і т.д., згідно з якою Козятинський район має повне право бути адміністративним центром.

Дану пропозицію  вирішено розглянути на  сесії районної ради та  направити  звернення, підкріплене розрахунками, до Кабінету Міністрів України. Також буде розпочато збір підписів.

 

4 ОТГ чи єдина громада в межах Козятинського району: свою думку висловили фахівці та сільські голови

Розпорядженням Кабінету Міністрів від 6 травня було затверджено Перспективний план формування територій і громад Вінницької області, згідно якого по Козятинському району затверджено наступні об’єднані територіальні громади – Глуховецька, Махнівська, Самгородоцька та Козятинська міська.

 Начальник Козятинського управління ГУ ДПС у Вінницькій області  Геннадій Садовий та начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Вельгус  довели до присутніх інформацію щодо перспектив фінансової спроможності  кожної   об’єднаної територіальної    громади Козятинщини, зробивши прогнозні розрахунки по сплаті ПДФО, по основним бюджетним установам майбутніх ОТГ та проаналізували ряд проблем, які неминуче виникнуть під час функціонування ОТГ.

Після створення ОТГ на їх плечі ляже величезна кількість видатків, які не будуть підкріплені доходами. Так, дійсно об’єднані громади отримають певне фінансування - в їхні бюджети надійдуть кошти ПДФО, в даному випадку мова йде про майже 80 млн.грн. Таку суму в минулому році отримав районний бюджет. Ці кошти розпорошаться між 4 громадами. За висновком фінуправління бюджети даних ОТГ будуть збитковими по обов’язкових  платежах, тобто про розвиток навіть мова не йде. Районний бюджет зараз отримує додаткову і базову дотації – це 16 млн. грн., які не передбачені для ОТГ. Також з наступного року кошти від акцизу більше не надходитимуть до місцевих бюджетів.

При такому обмеженому фінансуванні в кожній ОТГ доведеться створити адмінапарат та всі відділи, які зараз відносяться до райдержадміністрації. На плечі громад буде покладено утримання дитячих садочків, шкіл, позашкілля, закладів культури, охорони здоров’я (енергоносії, пільгові медикаменти, ремонти районної лікарні, амбулаторій та ФАПів ), соціального обслуговування (медико-соціальні відділення – це майже 3,5 млн.грн.).

В такій складній ситуації ОТГ доведеться йти двома шляхами – підняттям податків або скорочення бюджетних установ.

Голова ради Віктор Слободянюк зазначив, що в ході засідання було озвучено об’єктивні фінансові дані, тож керівники громад мають все детально зважити, обдумати та вирішити – дотримуватись Перспективного плану чи відстоювати свої бачення.

Більшість присутніх у залі сільських голів висловились за створення на теренах Козятинщини однієї об’єднаної громади з центром у м. Козятині. Районну раду уповноважено від імені сільських голів рішенням сесії звернутись до ОДА та Кабміну, підкріпивши економічне обґрунтування та підписи громадян.

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація