Відтепер скоротити працівника менш ніж за 3 роки до пенсії неможливо

30 квітня 2017 року набув чинності Закон України від 6 квітня 2017 року № 2005-VIII "Про внесення зміни до статті 42 Кодексу законів про працю України щодо захисту трудових прав працівників передпенсійного віку".

Законом доповнено статтю 42 «Переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці», відповідно до якої, переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці при рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації пропонується надавати працівникам, яким залишилося менше трьох років до настання пенсійного віку, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат.

Таким чином, Закон забороняє скорочення працівників, яким залишилося працювати менше трьох років для виходу на пенсію.

Нагадаємо, що законодавством України також передбачено, що працівники передпенсійного віку, яким залишилося менше 10 років до виходу на пенсію, мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Крім того, для осіб передпенсійного віку (за два роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю збільшено майже вдвічі, але така допомога не може перевищувати 720 календарних днів.

Кожен громадянин має право на безоплатне отримання правової інформації, правових консультацій та роз’яснень чинного законодавства, доступ до електронних сервісів Мін’юсту з правових питань, а найбільш незахищені категорії громадян можуть також отримати якісні безоплатні послуги адвоката зі складання процесуальних документів та представництва інтересів в судах та перед іншими особами звернувшись до: Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:   м. Козятин,  пров. Кондрацького, 1А,

тел.:(04342) 2-00-17; 2-02-07    

 

Марина Кобернюк  - начальник відділу взаємодії із суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги    

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація