Виїзний прийом голови районної ради у селах Махаринці та Сестринівка

14 квітня голова районної ради Віктор Слободянюк провів виїзний прийом громадян Махаринецької та Сестринівської територіальних громад разом із робочою групою у складі керівників відділів райдержадміністрації, служб району. Участь у прийомі взяли депутати сільських рад,  представники місцевих підприємств, жителі.

Як зазначив Віктор Миколайович, метою виїзних прийомів є вивчення проблем громади, допомога у їх вирішенні та оцінка стану справ у населених пунктах району.

Розпочався прийом у с. Махаринці з обговорення болючого питання якості доріг та їх ремонту. Сільською радою на ремонт доріг в межах села закладено 20 тис. грн. Спільно з Сестринівською сільською радою, ТОВ «Сігнет-Центр» та Райавтодором буде здійснюватись ремонт під’їзду до сіл Махаринці та Сестринівка від с. Козятина. За словами Махаринецького сільського голови Н. Василюк, виділення коштів для цього планується на початку травня черговою сесією сільської ради за умови наявності кошторису. Але на даний час немає відпрацьованого механізму залучення коштів сільських рад Райавтодором.

                                                              

В рамках візиту голова районної ради відвідав СЗШ І-ІІІ ст., дитячий садочок, ФАП, будинок культури, бібліотеку.

У місцевій школі навчається 158 учнів. Усі вікна замінено на металопластикові, частково оновлено меблі, проведено ремонт вбиралень. Але приміщення школи потребує утеплення. Необхідною також є організація комп’ютерного класу.

В бібліотеці працює програма «Бібліоміст».

                                                           

                                                            

У дитячому садочку навчається 30 діток. Перший поверх повністю обладнаний, є газове опалення, нові меблі. На другому поверсі, який використовується частково в теплу пору року, необхідна заміна вікон та ремонт.

                                                            

Варто зазначити, що територія с. Махаринці є досить чистою та охайною. Особливо приємне враження справляє затишний центр села. Але невирішеною залишається ситуація з Махаринецьким цукровим задовом, на території якого панують руїни. Власник не бере абсолютно ніякої участі в життєдіяльності територіальної громади. До того ж невиконаним залишається рішення суду щодо сплати 200 тис. грн. за використання земельних ділянок без відповідного на те дозволу. В. Слободянюк зазначив, що такий стан справ є неприпустимим і власника потрібно притягнути до відповідальності.

На прийомі у с. Сестринівка жителі громади виявили високу активність та небайдужість до проблем як особистих, так і загально-громадських.                                                           

Обговорювалось питання підняття орендної плати за паї. Люди скаржилися, що заключили договір з орендарем на 10 років і тривалий час орендна плата залишається незмінною, натомість ціни постійно збільшуються.                               

Голова районної ради Віктор Слободянюк з розумінням поставився до проблеми, але пояснив, що районна рада не має права втручатися у дані відносини та висловив своє переконання, що орендарі підуть назустріч у цьому питанні. Присутній на прийомі представник орендаря «Сігнет-Центр» запевнив, що нижчою ніж в районі плата не буде. Дала свій коментар в. о начальника управління Держгеокадастру у Козятинському районі І. Репало, порадивши громадянам детальніше проговорювати умови договору оренди та укладати їх на менший термін, строком на 5-7 років.

                                                           

Цікавився голова районної ради, чи немає проблем із виділенням землі учасникам АТО. На що сільський голова повідомив, що вже 7 з 11 учасників АТО отримали земельні ділянки у розмірі 2 га, а інші знаходяться у процесі оформлення документів. В. Слободянюк повідомив, що в районі діє програма, згідно якої учасники АТО та члени їх сімей можуть звертатися до районної ради за матеріальною допомогою. А. Левчуку було доручено донести до населення дану інформацію.

Щодо порядку призначення субсидій та їх розрахунку інформував В. Гнатюк – начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

Звернулася до Віктора Миколайовича місцевий медичний працівник, зазначивши, що вже довгий час (більше ніж 1,5 року) у приміщенні ФАПу триває ремонт та цікавилася, коли його буде закінчено. Також було піднято питання забезпечення житлом. Сільський голова повідомив, що цього року планується завершення ремонту. Житлову проблему Віктор Миколайович доручив сільському голові та О. Дземі вирішити спільними зусиллями в найкоротший термін.

Для с. Сестринівка, як і всюди в районі, актуальним є питання доріг. Голова районної ради наголосив, що особливо важливо встигнути привести дороги у відповідний вигляд до 150-річчя з Дня народження М. Грушевського, яке відзначатиметься 29 вересня. З цієї нагоди будуть проводитись святкові заходи, а також на духовну батьківщину Михайла Грушевського завітають численні делегації. Віктор Миколайович, повідомив, що піднімав дане питання перед губернатором та дорожніми службами. А також звернувся до сільського голови з проханням надати до районної ради лист від сходу села щодо термінового ремонту доріг.

Після завершення прийому голова районної ради відвідав школу та парк ім. М. Грушевського. Наразі тривають ремонтні роботи по заміні підлоги в музеї. Термінового ремонту потребує церква, вік якої 100 років. Вже зроблений купол, планується підсилення стелі.

                                                         

                                                         

                                                         

                                                          

                                                        

Вирішення питань, з якими зверталися громадяни під час прийому, голова районної ради взяв під особистий контроль.

                                                                                                     

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація