Віктор Слободянюк: «Козятинська ЦРЛ має усе необхідне, щоб стати лікарнею інтенсивного лікування»

Медична галузь країни переживає складні часи реформування. На превеликий жаль, на Козятинщині цей напружений стан ще більше загострюється через демонстративне самоусунення міської влади від вирішення нагальних проблем районного закладу охорони здоров’я.

У світлі останніх подій – візиту членів Госпітальної ради Північного госпітального округу, засідання круглого столу з питань співпраці у наданні медичних послуг жителям міста та району, свій коментар щодо нинішньої ситуації у медичній галузі, фінансування центральної лікарні та перспективи діяльності закладу у найближчому майбутньому надав голова районної ради Віктор Слободянюк.

- Вікторе Миколайовичу, одне з найголовніших питань, яке обговорювалось на засіданні ініційованого Вами круглого столу - стабільне функціонування центральної районної лікарні і виплата заробітної плати працівникам. Яка ситуація із фінансуванням ЦРЛ і в чому полягає проблематика?

Стосовно сплати усіх видатків, які пов’язані з утриманням Козятинської ЦРЛ, зокрема, оплати комунальних послуг, забезпеченням медикаментами пільгових категорій, заклад профінансований з районного бюджету у повній мірі (2 млн.700 тис.грн. – кошти на комунальні послуги, 800 тис.грн. – додаткові, з них  400 тис. на медикаменти, 400 тис. – на продукти харчування). На всі необхідні цілі кошти не лише передбачені, а вже виділені.

Основна і найголовніша проблема на даний час полягає у виплаті заробітної плати. Причина тому – суб’єктивний підхід міської влади до розподілу державної медичної субвенції (передбаченої для надання вторинної медичної допомоги жителям міста) та її часткове передання. Така ситуація виникла у зв’язку з тим, що на Козятинщині, крім районної лікарні, функціонує ще один лікувальний заклад, який раніше фінансувався з обласного бюджету (мова йде про суму майже 30 млн.грн.), а тепер зі скарбниці міста  - міська лікарня, яка розпочала функціонувати у квітні місяці. На період до її створення міською владою було передано 3 млн. грн. субвенційних коштів Козятинській ЦРЛ для надання медичної допомоги жителям м.Козятина. Решта коштів мали б бути розподілені навпіл, чого, на жаль, не було зроблено і наш районний лікувальний заклад недоотримав фінансування, обґрунтоване у бюджетному кошторисі.

Попри всі негаразди, які створюються навколо центральної районної лікарні, все-таки буде розпочато ремонт дитячого відділення за рахунок коштів районного бюджету та спонсорської допомоги.

- У пресі неодноразово з’являлась інформація, що з міського бюджету було виділено 1,8 млн.грн. для ЦРЛ. На що були спрямовані дані кошти?

Так, дійсно, така сума була виділена. Це субвенційні кошти державного бюджету, які пішли не на розвиток лікарні, а на сплату комунальних послуг та придбання пільгових медикаментів. До того ж кошти були передані із запізненням. І певний час забезпечення міських жителів необхідними препаратами здійснювалось за рахунок районного бюджету. Тому не потрібно плутати кошти, які повинні бути передані обов’язково і ті, які можуть бути спрямовані на розвиток – закупівлю медичного обладнання, проведення поточних та капітальних ремонтів.

- У зв’язку з тим, що міська влада недофінансовує районну лікарню в частині надання медичної допомоги міським жителям, яка ситуація із обслуговуванням містян?

Сьогодні районна лікарня цілодобово обслуговує жителів району і міста без виключення, в тому числі, надаючи екстрену медичну допомогу. Обслуговування усіх пацієнтів незалежно від місця проживання здійснюватиметься і надалі, адже це передбачено законом.

Часткова передача субвенції звичайно мала свої наслідки та створила загрозливу ситуацію із виплатою зарплати працівникам районної лікарні. Районна рада, головний лікар неодноразово звертався до міського керівництва  щодо проведення розрахунку по фактично наданих послугах, на що не було ніякої реакції.

Ми не просимо гроші, як дехто висловлюється, ми вимагаємо кошти, передбачені державою, лише для виплати заробітної плати фахівцям, які цілодобово знаходяться на чергуванні. Але попри непросту ситуацію, хочу наголосити - що на сесію рішення про оптимізацію та скорочення працівників не виноситиметься.

- На засіданні круглого столу було домовлено, що до 13 вересня міське керівництво мало надати пропозиції щодо фінансування районної лікарні. Є якісь зрушення у даному питанні?

На нараді по розподілу вільного залишку, яка відбулась минулої п’ятниці, я задав дане питання заступнику головного лікаря Козятинської ЦРЛ, на що отримав відповідь – ніяких перемовин та співпраці з боку міської влади не було. Тобто, сьогодні бачимо абсолютне небажання вникнути в ті проблемі, які є.

Варто пам’ятати, що немала частка в наповненні міського бюджету належить районним медичним закладам. Відповідно, у зв’язку з тим, що сьогодні місто таким чином ставиться до районної медицини, ми змушені будемо змінити юридичну адресу медичних підприємств, що відчутно зменшить надходження до міського бюджету. Фактично по ПДФО від ЦРЛ до міської скарбниці в зарахування надходить близько 3 млн.грн. щороку.  Чому ми маємо втрачати такі кошти?

- Неодноразово з вуст міського голови лунали звинувачення, що районна рада свого часу не захотіла ввести міську раду до складу співзасновників. Що спричинило розірвання попередньої домовленості?

Так, була домовленість, що для розвитку закладу районний бюджет виділить 5 млн. грн., міський – 3, після чого місто мало б свою частку в районній лікарні відповідно до виділених коштів. Міському голові цього виявилось замало, а надмірні амбіції тоді пересилили здоровий глузд. Виділяти частки чи ні, але варто звернути увагу - в умовах територіальної реформи та об’єднання громад, якщо райони не будуть визначені Конституцією, лікарня у будь-якому випадку залишається на території міста.

Що ж до платіжноспроможності потужного фінансового партнера в особі міської влади (як вони самі себе позиціонують) – куди поділись 300 млн. міського бюджету, адже зараз навіть 300 тис. грн., обіцяних районній бібліотеці не можуть знайти. Кажуть, що потрібно зачекати. Чому люди мають працювати без заробітної плати? Гроші вимагають правильного підходу, адже закінчуються дуже швидко.

Не хочеться опускатись до рівня тих, хто у висвітленні інформації керується постулатами жовтої преси, перекручуючи факти. Я сподіваюсь, що люди мають свою позицію та чудово розуміють хто і що робить для району та для міста.

- 11 вересня на  базі Козятинської центральної районної лікарні відбулося виїзне засідання Госпітальної ради Північного госпітального округу.  Яке враження справив на гостей наш заклад?

Засідання Госпітальної ради було дійсно показовим і хто був на презентації у Козятинській ЦРЛ, оцінив виступ головного лікаря та потужність комплексу. Приємні відгуки про наш заклад були під час засідання у Хмільнику. Районна лікарня справила дійсно гарне вражання і не лише одним капітально відремонтованим акушерсько-гінекологічним відділенням, як звучало у пресі. Тож Козятинська ЦРЛ має всі шанси стати лікарнею інтенсивного лікування І рівня.

На жаль, певні моменти виникли із органом державної влади щодо фінансування дитячого відділення. Ще з минулого року я відстоюю позицію, що потрібно виділити мінімум 1,5 млн. грн. для проведення поточного та капітального ремонту в дитячому відділенні та поступово зробити ремонти у всіх відділеннях. Сьогодні налаштовані допомогти керівники сільгоспформувань, залізничники. Але велика біда в тому, що 8 млн.грн. вільного залишку районного бюджету вже майже  9 місяців залишаються не розподіленими, відповідно знецінюючись. Отакий негосподарський підхід!

Але не зважаючи на усі труднощі, моя мета залишається незмінною - щоб на теренах району медичний простір був єдиним, а громадяни могли отримати якісну медичну допомогу, а для цього в першу чергу потрібно консолідувати кошти двох бюджетів і залучати небайдужих людей, яких на Козятинщині немало. Варто пам’ятати якщо ми самі своїми руками спільно не зробимо гарний медичний заклад, ніхто нам його не подарує, а за наслідки потрібно буде відповідати перед громадою. Я сподіваюсь, що спільнотою Козятинського району і міста ми забезпечимо високий рівень надання медичних послуг у  районній лікарні. 

Також хочу подякувати гарному, стійкому професійному колективу медиків ЦРЛ за їх витримку, відданість своїй справі та за вагомий внесок в розвиток медицини Козятинщини. Вони найкращі!

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація