Віктор Слободянюк зустрівся з представником ОБСЄ в Україні

28 травня голова Козятинської районної ради Віктор Слободянюк зустрівся зі спостерігачем Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Сабріною Шірмер (Німеччина). Зустріч супроводжувала перекладач Діна Безсмертна.

Як зазначила Сабріна Шірмер, моніторингові місії та подібні зустрічі мають на меті збір інформації, встановлення фактів і звітування про економічну, політичну ситуацію, захист прав людини, верховенство права та ситуацію щодо безпеки по всій Україні.

В ході розмови Віктор Слободянюк ознайомив гостей з соціально-економічним розвитком Козятинщини та запевнив, що зі сторони районної влади докладається максимум зусиль для забезпечення стабільної життєдіяльності району.

Представники місії ОБСЄ цікавилися  питанням соціального захисту учасників АТО, в тому числі вирішенням житлових проблем та забезпеченням земельними ділянками.

Голова ради розповів, що на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 363 учасники бойових дій, 14 осіб з  інвалідністю внаслідок війни, які брали участь в антитерористичній операції та операції об’єднаних сил, та 11 членів сімей загиблих(померлих) учасників АТО/ООС. На квартирному обліку перебуває дві сім’ї осіб з інвалідністю внаслідок війни в АТО/ООС та сім’я померлого особи з інвалідністю, які мають потребу  у наданні грошової компенсації на житло в сумі 2371,6 тис. грн. Учасники АТО/ООС отримують безкоштовне лікування в закладах охорони здоров’я району. Також з районного бюджету відповідно до районної програми виділялась матеріальна допомога учасникам АТО. 892 учасники АТО отримали в межах району земельні ділянки загальною площею 1608 га.

Віктор Миколайович зазначив, що нажаль існує проблема спекуляції земельними ділянками сільськогосподарського призначення, які перебувають в оренді, з боку певних бізнесових структур.

Говорили також і про реформу децентралізації та її впровадження на теренах району. Голова ради розповів, що наразі створена лише Глуховецька ОТГ, а також поділився баченнями щодо об’єднання усім районом, адже не всі ОТГ матимуть однаково вигідні умови існування та розвитку. До того ж це дасть можливість уникнути множення адмінапарату. Тож на даний час громади поки що вивчають переваги та перспективи об’єднання.

Під час зустрічі значну увагу було приділено питанню реформування галузі медицини. Віктор Слободянюк зупинився на проблемних аспектах, висловивши думку, що повноцінне впровадження реформи є неможливим в ситуації катастрофічної нестачі кадрів та відсутності належного матеріально-технічного забезпечення. Сабріна  Шірмер була вражена тим, що в первинній ланці вакантними є аж 18 посад лікарів, а 75% наявного персоналу досягло пенсійного віку. Для покращення ситуації в районі діє програма, відповідно якої студенти мають змогу навчатись у вищих медичних закладах за кошти районного бюджету з послідуючим забезпеченням роботою. Спільно з сільськими радами докладаються зусилля для забезпечення фахівців житлом. Важливим голова ради вважає те, що на даний час, незважаючи на вимоги реформи щодо оптимізації мережі закладів первинної ланки, не було закрито жодного (!) ФАПу. Їх утримання здійснюється спільно з сільськими радами.

Віктор Слободянюк звернув увагу спостерігача на неналежну роботу судової та правоохоронної системи, «фаховість» яких, на жаль, посадовцю довелось відчути на собі. За відремонтовану дорогу – в’їзд до міста – обшуки, відсторонення від роботи та пів року домашнього арешту, при цьому відсутність будь-яких слідчих дій, оскільки просто напросто немає доказової бази. За словами Віктора Миколайовича така «дяка» за те, що заважав певним особам залазити в бюджет та займатись ганебними справами. Вважає, що дані факти потрібно висвітлювати, говорити про них, адже недопустимою є ситуація, коли судді та прокурори – ручні.

На завершення зустрічі очільник районної ради подякував представникам місії ОБСЄ за візит та висловив сподівання, що проблемних питань у районі буде якомога менше. Гості, в свою чергу, дякували голові за відкритість у спілкуванні та змістовність наданої інформації.

Цього дня представник місії ОБСЄ також завітала до центральної районної лікарні та районного ЦПМСД.

Зазначимо, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СMM) почала свою роботу у березні 2014 року на підставі запиту від уряду України до ОБСЄ і консенсусного рішення всіх 57 країн-учасниць ОБСЄ. Це — неозброєна цивільна місія, основним завданням якої є неупереджено, об'єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні.

                          

                          

                          

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація