Воєнний стан вводять в 10 областях
Верховна Рада підтримала рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 листопада 2018 року про введення воєнного стану в Україні, але на термін 30 днів.
Позачергове засідання Верховної Ради України відбулось 26 листопада.
Депутати прийняли проект Закону про затвердження Указу Президента України від 26 листопада 2018 року № 391/2018 «Про введення воєнного стану в Україні», з тими змінами до Указу, які були внесені після заяви Петра Порошенка – ввести воєнний стан на 30 днів, а не 60, як рекомендувала РНБО. І лише у тих областях, які межують з Російською Федерацією та Придністров’ям.
"Указ про запровадження воєнного стану передбачає, що такий стан діятиме виключно в областях України, розташованих вздовж російського кордону, придністровської ділянки Україно-Молдовського кордону, вздовж узбережжя Чорного і Азовського морів. Саме там, де може бути нанесено удар", – зазначив Петро Порошенко.
Так, за ініціативи Президента, воєнний стан введено у таких областях: Вінницькій, Запорізькій, Луганській, Донецькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській областях та внутрішніх водах Керченської екваторії.
"ЗА" проголосувало 276 депутатів.
Воєнний стан вводиться від 14:00 26 листопада строком на 30 діб до 26 грудня 2018 року.
Прокоментував ситуацію стосовно введення воєнного стану на території області голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, зазначивши: "Ми говоримо про особливий правовий режим, який буде введено на території області. Маємо по території області 32 км кордону з Придністров'ям. Ще в 2014-2015 роках вжито достатньо серйозних заходів: вирито 30 км великого протитанкового рову, на тому проміжку кордону спокійно. Але коли ми говоримо про правовий режим, то вчора, 26 листопада, в області проведено раду оборони. Були залучені територіальні підрозділи міністерств і відомств, розташованих на території області. Це підрозділи Міністерства оборони,, Нацгвардії, Могилів-Подільського прикордонного загону, СБУ. В Указі Президента чітко визначено порядок, що потрібно зробити в контексті заходів. Почали роботи з уточнення мобілізаційного резерву, оповіщення резервістів першої черги. ", – зазначив голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій. А також запевнив: «Після введення в області воєнного стану, права і свободи цивільного населення обмежено не буде».
"Ми здійснюємо комплекс заходів, пов'язаний, в першу чергу, з координацією роботи силових структур і відомств на території Вінницької області, зокрема, в питаннях територіальної оборони", – додав Валерій Коровій.