Як зняти з реєстрації родича, прописаного в приміщенні

На жаль, спільне проживання з близькими людьми не завжди приносить радість. Що робити, якщо жити в одній квартирі з кимось із родичів стає нестерпно?

Скажемо відразу: зняти з реєстрації мешканця, прописаного в приміщенні, не так-то просто. Зробити це можна тільки двома способами – або за згодою самого мешканця, або через суд. Звичайно, оптимальний варіант – коли співмешканець піде вам назустріч і добровільно погодиться на виписку. Тоді справа залишається за малим: йому потрібно піти до відділу Державної міграційної служби за місцем проживання і подати заяву про зняття з реєстрації.

Якщо ж зареєстрований мешканець сам виселятися не хоче, розбиратися з ним доведеться в судовому порядку. Підстав для того, щоб розпрощатися з небажаним співмешканцем, може бути кілька:

– якщо він вселився в будинок або квартиру без законних підстав або порушив встановлений порядок вселення членів сім’ї;

– якщо він довше за рік не живе в будинку або квартирі без поважних причин;

– якщо він систематично руйнує чи псує будинок або квартиру, або використовує приміщення не за призначенням;

– якщо він своєю поведінкою робить проживання з ним в одному будинку або квартирі неможливим.

ЯК ОФОРМИТИ ПОЗОВ? Подати позов до суду про визнання людини, що втратила право користування житловим приміщенням та про зняття її з реєстрації може тільки власник житла. Позов подається за місцем знаходження житлового приміщення. Третьою особою у цій справі має бути залучено місцевий підрозділ Державної міграційної служби, бо саме туди, отримавши рішення суду, вам доведеться звернутися, щоб зняти людину з реєстрації.

До позовної заяви потрібно додати документи, що підтверджують, що ваш співмешканець втратив право користуватися житлом. Наприклад, якщо мешканець понад рік не проживає в квартирі, такими документами будуть акти, складені представниками балансоутримувача. Таких актів повинно бути складено не менше чотирьох-п’яти протягом року. Якщо ви не представите докази, суд може відмовити вам у задоволенні позову.

Нагадаємо, що отримати безоплатну правову консультацію Ви можете звернувшись до Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює з понеділка по п'ятницю з 09-00 до 18-00,  за адресою: Вінницька обл., м. Козятин, пров. Кондрацького, 1 А тел. (04342) 2-00-17, 2-02-07.     

Єдиний всеукраїнський телефонний номер 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

 

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація