З 1 липня нетверезих водіїв притягатимуть до кримінальної відповідальності

Віднині штраф становитиме від 17 тисяч до 34 тисяч гривень (1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) із позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

Це передбачає Закон №2617-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», який набуває чинності 1 липня.

Закон передбачає, що 1 липня 2020 набуває чинності інститут кримінальних проступків. Закон доповнює Кримінальний кодекс статтею 286-1, яка посилює відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортного засобу особі, яка перебуває в такому стані.

Докладніше — https://bit.ly/3gjigzN

Таке саме покарання буде застосовано до особи, яка відмовляється від проходження порядку медичного освідування на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції; вживання водієм транспортного засобу після ДТП за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до ухвалення рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.

Такі ж дії, скоєні повторно, караються штрафом у розмірі до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 000 гривень) із позбавленням права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація