За участі голови облдержадміністрації Валерія Коровія відбулась нарада з сільськими, селищними головами

15 травня у залі засідань райдержадміністрації відбулась нарада з сільськими, селищними головами участь у якій взяв голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, районної ради Віктор Слободянюк, заступник голови ради Анатолій Задорожнюк, представники райдержадміністрації, ЗМІ.

В ході зустрічі відбулось обговорення проблемних питань розвитку громад та викликів, які стоять нині перед органами влади.

Участь у нараді взяв голова районної ради Віктор Слободянюк, заступник голови ради Анатолій Задорожнюк, представники райдержадміністрації.

«Сьогодні ми вже перейшли в практичну площину реформи місцевого самоврядування. Цей процес надзвичайно складний і формує багато викликів, але він є каталізатором для змін. Та разом з тим, позитив можна отримати тільки тоді, коли є розуміння, підтримка і прагнення спільно працювати на благо громади», - зазначив, спілкуючись з учасниками зустрічі, керівник області Валерій Коровій.

За словами голови ОДА, не потрібно розглядати добровільне об’єднання громад через призму ліквідації сільських населених пунктів. В концепції реформи місцевого самоврядування також ніхто не збирається ліквідовувати райони, але вони матимуть зовсім інші функції. На райони зараз передається значна частина повноважень по інфраструктурі, екології. Районні інституції повинні займатись спільними програмами розвитку відповідних територій. Процес є непростим, але незворотнім.

Щодо відчутних переваг, які принесла бюджетна децентралізація, губернатор відзначає, що за 3 роки місцеві бюджети зросли з 3 до 9 млрд. грн. по Вінницькій області, бюджет розвитку – з 250 млн. до 2,9 млрд. грн.

«Зараз крок за кроком об’єднаним територіальним громадам передається право розпорядження земельними ділянками поза межами населених пунктів, - відзначає Валерій Вікторович. - Це є потужним інструментом, особливо на тих територіях, де залишились великі запаси земель резерву і земельного фонду».

Валерій Коровій торкнувся також питання реформування галузі охорони здоров’я,зауваживши, що на даний час значна увага концентрується на центрах первинної медико-санітарної допомоги, яка повинна бути у кожній ОТГ. Цьогоріч 300 млн. грн. виділено на сільську медицину. Підтримка надаватиметься будівництву нових центрів та реконструкції вже діючих, проведення до них оптоволокна, впровадження інституцій сімейної телемедицини.

Крім того, учасники зібрання обговорили проблематику земельних правовідносин та у форматі запитань-відповідей мали змогу отримати цікаву для себе інформацію з перших уст.

                                                  

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація