Залежність страхового стажу від заробітної плати

Старість підкрадається непомітно, і у вирі побутових проблем, турботах про дітей, молода людина забуває про прийдешню старість, коли, часто єдиним джерелом існування стає пенсія.
Козятинське об'єднане управління Пенсійного фонду України з метою підвищення обізнаності жителів міста та району з питань зарахування до стажу періодів роботи у тому числі і підприємницької діяльності, вкотре наголошує, що розмір майбутньої пенсії кожного працюючого у тому числі і приватних підприємців, залежить від стажу роботи і від того, яку заробітну плату отримувала особа. Для нарахування хоча б мінімальної пенсії, треба мати страховий стаж. На сьогодні тривалість мінімального стажу, який необхідний для нарахування пенсії складає 25 років.
Тривалий час підприємці практично нічого не сплачували до Пенсійного фонду та інших соціальних фондів. Наприклад, до 01 липня 2010 року від сплаченої суми єдиного податку на рахунок Пенсійного фонду відраховувалося 42 відсотка. З урахуванням розміру мінімальної заробітної плати на 01.01.2010, до страхового стажу підприємця, який сплачував єдиний податок у сумі 200 грн, зараховувалося лише 9 днів на місяць. Отже, якщо підприємець упродовж року старанно сплачував тільки єдиний податок на суму 200 грн, то до страхового стажу йому зараховано близько трьох місяців. Підприємці, чиї види діяльності передбачали менший розмір єдиного податку, отримали до страхового стажу ще менше місяців. Ще сумніше, коли і ці кошти не сплачені до бюджету. Така ситуація призводить до втрати страхового стажу, необхідного для нарахування пенсії при досягненні пенсійного віку або на випадок втрати працездатності (інвалідності).
Теж саме стосується заробітної плати найманих працівників. Справа в тому, що тільки при отриманні офіційно оформленої заробітної плати не менше законодавчо встановленного мінімального розміру та сплаті страхувальником (роботодавцем) податків, найманим працівникам буде зараховано стаж за цілий місяць. А отримуючи заробітну плату в «конверті», Ви зовсім позбавляєте себе страхового стажу.
Для того, щоб уникнути даної ситуації при оформленні пенсії у майбутньому необхідно про це подбати сьогодні, тому ще раз доводимо до відома осіб, яким не байдуже їхнє соціальне забезпечення при виході на пенсію. Для того, щоб Вам було зараховано повний місяць до загального страхового стажу необхідно при працевлаштуванні погоджуватись на заробітну плату не менше мінімальної встановленої законодавством, на сьогоднішній день це 3723грн. з якої в обов’язковому порядку повинен бути сплачений єдиний соціальний внесок в розмірі 22% від мінімальної заробітної плати тобто в сумі 819,06грн. Тільки у випадку виконання даної умови та при своєчасній сплаті податків, до загального страхового стажу при обчисленні пенсії буде зараховано повний місяць роботи.
Що стосується фізичних осіб — підприємців, які здійснювали свою діяльність по спрощеній системі оподаткування, то така категорія платників для зарахуання повного місяця страхового стажу має право здійснити доплату. 
Більш детальну інформацію про суми нарахованого доходу та чи своєчасно сплачені страхові внески можна дізнатись за допомогою Веб порталу ПФУ- за адресою www.portal.pfy.gov.ua

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація