Засідання медичної ради району

   Традиційно, на початку кожного року у Козятинській центральній районній лікарні прийнято підводити підсумки минулого року, обговорювати та затверджувати плани на поточний. Із такою метою і зібралась на розширене спільне засідання медичної ради у залі засідань ЦРЛ медична спільнота району на чолі із керівництвом центральної районної лікарні, районного центру первинної медико-санітарної допомоги, районної амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Участь у зборах також взяли очільники міста та району.

   Насамперед на зібранні було вирішено кадрове питання районної лікарні. Головний лікар ЦРЛ Володимир Гуцол повідомив, що заяву на звільнення написав заступник головного лікаря ЦРЛ з медичної частини Володимир Іванчук. Разом з тим, керівник медичного закладу представив колективу свого нового заступника. Ним став відомий на теренах краю лікар-невропатолог із майже 30-річним стажем, завідувач неврологічного відділення ЦРЛ Ігор Грубеляс. Новопризначений заступник головного лікаря пообіцяв достойно і сумлінно виконувати свій лікарський обов'язок і на новій посаді.

   Розпочинаючи власне звітну частину наради, головний лікар районної лікарні констатував, що наразі у закладі створені умови для надання кваліфікованої медичної допомоги. Протягом ось уже шести років Козятинська ЦРЛ працює у статусі "Лікарня доброзичлива до дитини". Також медичний заклад бере участь в Україно-Швейцарському проекті "Здоров’я матері та дитини". Пологове відділення відповідає сучасним стандартам: тут функціонують сімейна родова палата та чотири індивідуальні пологові зали, є необхідна апаратура для реанімації новонароджених. Минулоріч від посольства Японії у якості благодійної допомоги ЦРЛ отримала сучасний діагностичний апарат, що суттєво розширив можливості діагностування.

                                                     

   - Показник забезпеченості ліжками цілодобового стаціонару складає 61,5 на 10 тисяч населення, що є одним з найвищих показників серед районів області, - продовжив Володимир Григорович. - Щодо хірургічної роботи стаціонару, необхідно відмітити, що у звітний період виконано більше 2 тисяч операцій. Збільшилась й ефективність операцій на 60%. Щодо кваліфікаційного рівня працівників ЦРЛ, то 55% лікарів мають вищу кваліфікаційну категорію, а це на 16% більше ніж по області. Наявний кадровий потенціал здатний забезпечити належний рівень медичної допомоги.

   Як зауважив головний лікар ЦРЛ, на жаль, Козятинський район наразі перебуває у стані демографічної кризи, яку спричинило суттєве зниження показників репродуктивного здоров’я козятинчан.

   Серед найважливіших причин, що змушують краян звертатись до медичних установ району, Володимир Гуцол назвав серцево-судинні захворювання та злоякісні утворення, які займають друге місце з причин смертності та інвалідності.

   Важливими медико-соціальними проблемами Козятинщини залишаються ситуації з туберкульозом та ВІЛ/СНІДом. Показники взятих на облік хворих тільки збільшуються.

   Серйозною проблемою минулого року був дефіцит препаратів профілактики туберкульозу, сказу, правця. Не покращилась ситуація й до сьогодні. І вирішення цієї проблеми знаходиться цілком у компетенції влади загальнодержавного рівня.

   Продовжив тему зібрання головний лікар Козятинського районного медичного центру первинної медико-санітарної допомоги Олександр Дзема, який зазначив, що рівень районної медицини тісно пов'язаний з питаннями фінансування, покращення матеріально-технічної бази лікувальних закладів первинної медицини району та їхнього кадрового забезпечення.

   Щодо останнього, то особливо потребують кадрів амбулаторії сіл Комсомольського, Бродецького, Юріївки, Білопілля, Махаринців, Жежелева. Головною проблемою, що часто стає перепоною для працевлаштування молодих фахівців, є забезпечення житлом медичних працівників.

   - Разом з тим, - зазначив Олександр Іванович, - у соціально-побутовому аспекті медичної галузі району первинної ланки минулоріч є багато досягнень. Так, розпочато і просувається будівництво фельдшерського пункту в селі Лозівка (Самгородоцька сільська рада). До кінця поточного року його буде запущено в експлуатацію. У ФП села Немиринці (Переможнянська сільська рада) проводиться капітальний ремонт, більш того передбачається житло для медичного працівника. Амбулаторію селища Глухівці переведено на електричне опалення, що дало змогу повністю відмовитись від газу, а значить зекономити значні кошти. Змонтовано та запущено модульну котельню Комсомольської амбулаторії. 40 ФАПів перейшло з газового опалення на альтернативне. Завдяки районному, місцевому та обласному бюджетам вдалось покращити матеріально-технічну базу Самгородоцької, Махаринецької, Бродецької амбулаторій та Пляхівського фельдшерського пункту.

   Минулорічні здобутки та досягнення стали темою доповіді голови міськрайонної організації Червоного Хреста України Тетяни Юхимчук. Тетяна Борисівна звернулась до присутніх з подякою за допомогу, адже з пожертв, які надходять у товариство Червоного Хреста, надається допомога людям похилого віку, нужденним, переселенцям. За досягнення високих показників по залученню населення у члени товариства Червоного Хреста були вручені грамоти лікарям Самгородоцької, Йосипівської, Білопільської амбулаторій.

   Із доповідями по підведенню підсумків роботи за минулий рік і характеристикою основних завдань виступили головний санітарний лікар міста та району, заступники головних лікарів медичних установ району, керівники відділень центральної районної лікарні.

                                                   

   Підвів підсумки наради голова Козятинської районної ради Віктор Слободянюк, зауваживши, що останнім часом медична галузь Козятинщини переживає суттєві зміни, попри які якість медичних послуг не повинна погіршитись.

   - Результатом змін у медицині краю повинні стати доступні, якісні та спрямовані на максимальну наближеність до найвіддаленіших населених пунктів району медичні послуги, - зазначив Віктор Миколайович. - У свою чергу усі гілки влади Козятинщини об'єднаються задля покращення стану медицини як запоруки здоров'я населення. При цьому важливими та першочерговими стануть думки фахових лікарів - працівників Козятинської ЦРЛ, оскільки саме думка професіоналів своєї справи найважливіша і найцінніша.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація