Змінено порядок реєстрації права власності на землю

Кабінет Міністрів України вніс зміни, які стосуються державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.Для того, щоб зареєструвати ділянку, заявник подає  оригінали необхідних документів та квитанцію про сплату адмінзбору. Держреєстратор формує та реєструє  в базі даних заяву, на якій заявник (за умови відсутності зауважень до відомостей, зазначених у ній) проставляє підпис. Після внесення відомостей до Держреєстру, реєстратор з урахуванням строку державної реєстрації, за який сплачено адміністративний збір, формує витяг з нього про державну реєстрацію прав, який розміщується на веб-порталі Мін’юсту для доступу до нього заявника з метою перегляду, завантаження і друку.

Змінами передбачено, що для ділянок, право власності на які було зареєстровано до 2013 року, для держреєстрації потрібна наявність даних про зареєстровані права в Державному земельному кадастрі.

Також визначено процедури встановлення особи та перевірки її дієздатності під час проведення реєстраційних дій. Зокрема, для одержання інформації з Держреєстру речових прав на нерухоме майно особу можуть ідентифікуватимуть  за допомогою мобільного електронного цифрового підпису.

Наявність та автентичність кадастрового номера ділянки в Держземкадастрі перевірятимуть під час формування заяви в режимі реального часу. Тоді ж з’ясовуватимуть інформацію про власників, користувачів такої земельної ділянки (за даними, перенесеними з державного реєстру земель) та відповідність їх зазначеним заявником відомостям.

У разі відсутності в Держземкадастрі відомостей про земельну ділянку, державний реєстратор за зазначеним у заяві кадастровим номером за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав приймає виключно рішення про відмову в державній реєстрації прав.

Якщо власників ділянки кілька, під час проведення реєстрації права спільної власності на ділянку щодо одного із співвласників, держреєстратор одночасно переносить відомості про інших співвласників на таку земельну ділянку до відповідного відкритого розділу в Державному реєстрі прав.

Відповідні зміни були внесені урядовою постановою № 925 «Деякі питання удосконалення механізмів захисту речових прав на земельні ділянки» від 6 грудня 2017 р.

Нагадаємо, що отримати безоплатну правову консультацію ви можете звернувшись до Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює з понеділка по п'ятницю з 09-00 до 18-00,  за адресою: Вінницька обл., м. Козятин, пров. Кондрацького, 1 А тел. (04342) 2-00-17, 2-02-07, гаряча лінія (0800)213103.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація